İznik · Büyükşehir belediye başkanı
%50,7
AK PARTİ birinci
29.678 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İznik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,7 ile birinci; 29.678 geçerli oy, katılım %88,8.
İznik
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Mah. | 1 | 203 | %97,5 | AKP | %79,6 |
| Bayındır Mah. | 1 | 178 | %92,7 | AKP | %57,0 |
| Beyler Mah. | 4 | 1.141 | %83,7 | CHP | %54,8 |
| Boyalıca Mah. | 6 | 1.929 | %92,8 | CHP | %50,8 |
| Candarlı Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %91,6 |
| Derbent Mah. | 2 | 398 | %91,5 | CHP | %51,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 276 | %90,6 | CHP | %62,1 |
| Dırazali Mah. | 2 | 392 | %94,9 | AKP | %50,3 |
| Elbeyli Mah. | 6 | 1.853 | %92,9 | AKP | %52,8 |
| Elmalı Mah. | 1 | 281 | %94,7 | AKP | %96,1 |
| Eşrefzade Mah. | 10 | 3.412 | %84,8 | AKP | %55,9 |
| Göllüce Mah. | 3 | 909 | %95,1 | CHP | %73,0 |
| Gürmüzlü Mah. | 1 | 209 | %98,6 | CHP | %62,0 |
| Hacıosman Mah. | 2 | 221 | %95,5 | AKP | %94,0 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 148 | %94,6 | CHP | %64,7 |
| Hisardere Mah. | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %78,9 |
| Karatekin Mah. | 1 | 272 | %97,8 | AKP | %70,9 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 560 | %92,3 | AKP | %54,4 |
| Kırıntı Mah. | 1 | 138 | %99,3 | AKP | %94,7 |
| Kutluca Mah. | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %88,3 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 446 | %93,7 | AKP | %62,6 |
| Mahmut Çelebi Mah. | 3 | 878 | %90,3 | CHP | %48,5 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %86,6 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 11 | 3.568 | %84,9 | CHP | %48,8 |
| Mustafalı Mah. | 1 | 245 | %98,0 | AKP | %55,9 |
| Müşküle Mah. | 2 | 644 | %91,0 | CHP | %67,0 |
| Orhaniye Mah. | 3 | 706 | %95,9 | AKP | %61,0 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %81,6 |
| Sansarak Mah. | 1 | 280 | %96,4 | AKP | %48,2 |
| Sarıağıl Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %79,5 |
| Selçuk Mah. | 14 | 4.486 | %82,3 | CHP | %57,2 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %70,3 |
| Tacir Mah. | 4 | 1.383 | %90,8 | CHP | %50,6 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.054 | %86,6 | AKP | %50,4 |
| Yenişerefiye Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %74,5 |
| Yeşil Camii Mah. | 10 | 3.448 | %85,4 | AKP | %54,2 |
| Yürükler Mah. | 1 | 297 | %94,6 | AKP | %50,7 |
| Çakırca Mah. | 3 | 918 | %91,3 | AKP | %55,1 |
| Çamdibi Mah. | 2 | 460 | %97,6 | AKP | %49,1 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %79,0 |
| Çampınar Mah. | 1 | 75 | %94,7 | AKP | %49,3 |
| Çiçekli Mah. | 3 | 702 | %95,2 | CHP | %54,0 |
| Ömerli Mah. | 1 | 291 | %86,3 | AKP | %73,2 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 29 | %117,2 | CHP | %50,0 |
| İnikli Mah. | 1 | 185 | %95,1 | CHP | %53,2 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 99 | %91,9 | AKP | %80,0 |