Susurluk · Büyükşehir belediye başkanı
%52,3
İYİ PARTİ birinci
26.785 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Susurluk ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %52,3 ile birinci; 26.785 geçerli oy, katılım %87,8.
Susurluk
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alibey Mah. | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %66,0 |
| Asmalıdere Mah. | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %50,0 |
| Aziziye Mah. | 1 | 59 | %62,7 | İYİ | %72,2 |
| Babaköy Mah. | 1 | 341 | %93,6 | AKP | %81,8 |
| Balıklıdere Mah. | 1 | 284 | %87,3 | AKP | %51,9 |
| Beyköy Mah. | 1 | 208 | %93,3 | İYİ | %60,3 |
| Bozen Mah. | 2 | 351 | %97,7 | AKP | %59,0 |
| Burhaniye Mah. | 6 | 2.098 | %85,6 | İYİ | %55,2 |
| Buzağılık Mah. | 1 | 238 | %95,8 | İYİ | %55,0 |
| Danaveli Mah. | 2 | 427 | %98,4 | İYİ | %90,0 |
| Demirkapı Mah. | 2 | 380 | %86,8 | İYİ | %61,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 615 | %93,5 | İYİ | %53,3 |
| Duman Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %71,4 |
| Ekinlik Mah. | 1 | 61 | %95,1 | İYİ | %58,6 |
| Eminpınarı Mah. | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %50,0 |
| Göbel Mah. | 5 | 1.547 | %90,4 | İYİ | %59,3 |
| Gökçeağaç Mah. | 1 | 186 | %97,9 | AKP | %93,9 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 147 | %92,5 | AKP | %80,8 |
| Günaydın Mah. | 1 | 204 | %91,7 | AKP | %81,4 |
| Gürece Mah. | 1 | 299 | %96,7 | AKP | %53,7 |
| Han Mah. | 8 | 2.659 | %85,3 | İYİ | %58,4 |
| Ilıcaboğazı Mah. | 1 | 166 | %95,8 | AKP | %50,3 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 71 | %98,6 | AKP | %48,5 |
| Karaköy Mah. | 2 | 468 | %96,4 | AKP | %83,8 |
| Karapürçek Mah. | 4 | 1.295 | %90,0 | AKP | %52,0 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 1.999 | %89,1 | AKP | %55,6 |
| Kayalıdere Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %78,6 |
| Kayıkçı Mah. | 1 | 219 | %95,9 | AKP | %52,0 |
| Kepekler Mah. | 1 | 101 | %91,1 | İYİ | %57,3 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.675 | %83,2 | İYİ | %51,3 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 110 | %99,1 | İYİ | %52,8 |
| Kulat Mah. | 1 | 80 | %101,3 | AKP | %57,5 |
| Kurucaoluk Mah. | 1 | 164 | %92,7 | İYİ | %52,0 |
| Kiraz Mah. | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %70,0 |
| Muradiye Mah. | 2 | 521 | %91,8 | AKP | %53,0 |
| Odalıdam Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %74,6 |
| Okçugöl Mah. | 1 | 136 | %94,9 | İYİ | %55,9 |
| Orta Mah. | 4 | 1.193 | %85,9 | İYİ | %57,3 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %67,8 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 417 | %90,2 | İYİ | %64,7 |
| Sultançayır Mah. | 1 | 156 | %94,9 | İYİ | %56,9 |
| Sultaniye Mah. | 5 | 1.672 | %71,7 | İYİ | %49,5 |
| Söve Mah. | 2 | 422 | %94,8 | İYİ | %71,9 |
| Söğütçayır Mah. | 2 | 461 | %92,4 | AKP | %54,3 |
| Sülecek Mah. | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %51,6 |
| Yahyaköy Mah. | 1 | 184 | %93,5 | İYİ | %55,1 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 281 | %92,2 | İYİ | %78,9 |
| Yağcı Mah. | 1 | 158 | %86,1 | AKP | %49,6 |
| Yeni Mah. | 21 | 7.179 | %85,9 | İYİ | %58,1 |
| Yıldız Mah. | 2 | 423 | %92,0 | AKP | %71,4 |
| Ömerköy Mah. | 1 | 260 | %89,6 | İYİ | %54,2 |
| Ümiteli Mah. | 2 | 391 | %90,3 | İYİ | %76,0 |
| İclaliye Mah. | 1 | 68 | %102,9 | AKP | %63,1 |
| Şeker Mah. | 1 | 325 | %80,3 | İYİ | %56,5 |