Edremit · Büyükşehir belediye başkanı
%49,7
İYİ PARTİ birinci
91.494 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edremit ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %49,7 ile birinci; 91.494 geçerli oy, katılım %80,2.
Edremit
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçay Mah. | 13 | 4.344 | %75,8 | İYİ | %61,8 |
| Altınkum Mah. | 29 | 9.334 | %74,0 | İYİ | %62,4 |
| Altınoluk Mah. | 16 | 5.334 | %75,0 | İYİ | %61,4 |
| Arıtaşı Mah. | 1 | 187 | %97,9 | İYİ | %89,4 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.419 | %80,7 | İYİ | %47,4 |
| Avcılar Mah. | 7 | 2.293 | %74,2 | İYİ | %56,2 |
| Beyoba Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %67,0 |
| Bostancı Mah. | 3 | 810 | %89,8 | AKP | %51,8 |
| Camivasat Mah. | 11 | 3.519 | %80,1 | İYİ | %48,5 |
| Cennetayağı Mah. | 27 | 8.842 | %82,7 | İYİ | %49,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.704 | %82,9 | AKP | %51,2 |
| Darsofa Mah. | 8 | 2.740 | %88,4 | AKP | %67,8 |
| Dereli Mah. | 1 | 281 | %97,2 | AKP | %67,1 |
| Doyran Mah. | 1 | 303 | %99,7 | İYİ | %85,7 |
| Eroğlan Mah. | 10 | 3.301 | %83,9 | AKP | %50,9 |
| Gazicelal Mah. | 11 | 3.497 | %81,8 | AKP | %50,9 |
| Gaziilyas Mah. | 5 | 1.579 | %82,2 | AKP | %49,4 |
| Güre Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.312 | %74,5 | İYİ | %65,3 |
| Güre Mah. | 7 | 2.142 | %84,1 | İYİ | %58,9 |
| Hacıarslanlar Mah. | 1 | 283 | %96,8 | İYİ | %90,4 |
| Hacıtuğrul Mah. | 1 | 76 | %76,3 | AKP | %55,6 |
| Hamidiye Mah. | 16 | 5.324 | %80,9 | İYİ | %51,1 |
| Hekimzade Mah. | 4 | 1.293 | %81,8 | AKP | %62,9 |
| Kadıköy Mah. | 11 | 3.767 | %85,6 | AKP | %55,4 |
| Kapıcıbaşı Mah. | 2 | 525 | %83,8 | AKP | %57,5 |
| Kavlaklar Mah. | 1 | 183 | %99,5 | İYİ | %69,7 |
| Kızılkeçili Mah. | 4 | 1.102 | %85,7 | AKP | %45,0 |
| Mehmetalan Mah. | 2 | 376 | %95,5 | İYİ | %85,6 |
| Narlı Mah. | 4 | 1.278 | %76,4 | İYİ | %50,8 |
| Ortaoba Mah. | 4 | 1.232 | %92,4 | İYİ | %44,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 97 | %99,0 | AKP | %60,9 |
| Sarıkız Mah. | 22 | 7.596 | %73,2 | İYİ | %60,2 |
| Soğanyemez Mah. | 6 | 1.868 | %82,7 | İYİ | %53,9 |
| Tahtakuşlar Mah. | 3 | 984 | %79,7 | İYİ | %77,7 |
| Turhanbey Mah. | 2 | 571 | %82,0 | AKP | %52,3 |
| Tuzcumurat Mah. | 23 | 7.411 | %85,2 | AKP | %61,2 |
| Yaylaönü Mah. | 1 | 209 | %92,8 | AKP | %70,5 |
| Yaşyer Mah. | 1 | 343 | %99,1 | İYİ | %51,0 |
| Yolören Mah. | 3 | 735 | %90,6 | AKP | %43,9 |
| Zeytinli Mah. | 8 | 2.732 | %86,5 | İYİ | %47,2 |
| Çamcı Mah. | 2 | 500 | %95,2 | İYİ | %87,9 |
| Çamlıbel Mah. | 4 | 1.337 | %82,2 | İYİ | %54,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 297 | %94,3 | AKP | %55,6 |
| İbrahimce Mah. | 7 | 2.212 | %80,4 | AKP | %61,0 |
| İkizçay Mah. | 25 | 8.365 | %75,0 | İYİ | %63,2 |
| İskele Mah. | 10 | 3.383 | %73,0 | İYİ | %63,1 |
| Şahindere Mah. | 20 | 6.719 | %77,4 | İYİ | %55,0 |