Söke · Büyükşehir belediye başkanı
%56,0
CHP birinci
73.681 geçerli oy · katılım %85,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Söke ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %56,0 ile birinci; 73.681 geçerli oy, katılım %85,2.
Söke
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakaya Mah. | 1 | 218 | %99,1 | AKP | %61,2 |
| Akçakonak Mah. | 4 | 1.181 | %87,7 | CHP | %56,0 |
| Argavlı Mah. | 1 | 213 | %95,8 | AKP | %58,8 |
| Arslanyaylası Mah. | 1 | 123 | %96,8 | AKP | %77,8 |
| Atatürk Mah. | 25 | 8.275 | %84,5 | CHP | %59,7 |
| Atburgazı Mah. | 4 | 1.372 | %93,0 | CHP | %68,4 |
| Avcılar Mah. | 1 | 208 | %97,6 | AKP | %59,4 |
| Avşar Mah. | 2 | 374 | %96,0 | CHP | %80,9 |
| Ağaçlı Mah. | 2 | 369 | %91,6 | AKP | %62,4 |
| Bayırdamı Mah. | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %67,2 |
| Bağarası Mah. | 15 | 4.660 | %86,4 | AKP | %52,5 |
| Burunköy Mah. | 2 | 598 | %86,8 | CHP | %54,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.021 | %83,5 | CHP | %57,1 |
| Demirçay Mah. | 1 | 215 | %97,7 | AKP | %52,2 |
| Doğanbey Mah. | 2 | 566 | %95,4 | CHP | %54,0 |
| Fevzipaşa Mah. | 16 | 5.053 | %82,7 | CHP | %55,1 |
| Gölbent Mah. | 1 | 240 | %94,6 | CHP | %53,0 |
| Güllübahçe Mah. | 4 | 1.278 | %89,4 | CHP | %62,9 |
| Güneyyaka Mah. | 1 | 58 | %96,6 | CHP | %98,2 |
| Güzeltepe Mah. | 1 | 131 | %96,2 | CHP | %94,4 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 60 | %101,7 | CHP | %47,4 |
| Karacahayıt Mah. | 2 | 515 | %93,8 | CHP | %61,9 |
| Karakaya Mah. | 1 | 225 | %95,6 | CHP | %50,0 |
| Kaygıllı Mah. | 1 | 256 | %96,5 | AKP | %54,4 |
| Kemalpaşa Mah. | 9 | 2.934 | %77,9 | CHP | %48,8 |
| Konak Mah. | 24 | 7.943 | %82,8 | CHP | %55,9 |
| Köprüalan Mah. | 1 | 119 | %100,0 | CHP | %75,0 |
| Kisir Mah. | 1 | 260 | %90,0 | CHP | %53,7 |
| Nalbantlar Mah. | 1 | 208 | %93,8 | CHP | %59,8 |
| Pamukçular Mah. | 1 | 105 | %100,0 | CHP | %68,6 |
| Sarıkemer Mah. | 5 | 1.630 | %87,7 | CHP | %54,4 |
| Savuca Mah. | 14 | 4.794 | %83,1 | CHP | %52,8 |
| Sayrakçı Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %54,3 |
| Sazlı Mah. | 10 | 3.367 | %84,5 | CHP | %57,9 |
| Serçin Mah. | 2 | 584 | %95,9 | CHP | %81,2 |
| Sofular Mah. | 1 | 141 | %102,1 | CHP | %93,7 |
| Tuzburgazı Mah. | 2 | 648 | %94,3 | CHP | %56,5 |
| Yamaç Mah. | 1 | 152 | %101,3 | CHP | %70,2 |
| Yenicamii Mah. | 33 | 10.852 | %84,8 | CHP | %54,5 |
| Yenidoğan Mah. | 12 | 3.789 | %86,4 | CHP | %59,0 |
| Yenikent Mah. | 20 | 6.506 | %81,7 | CHP | %58,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 475 | %91,6 | AKP | %58,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 271 | %95,6 | CHP | %51,2 |
| Yuvaca Mah. | 3 | 541 | %90,2 | CHP | %56,3 |
| Çalıköy Mah. | 1 | 170 | %97,1 | CHP | %69,2 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 583 | %90,1 | CHP | %68,1 |
| Çavdar Mah. | 3 | 762 | %90,7 | AKP | %65,5 |
| Çeltikçi Mah. | 31 | 10.028 | %84,1 | CHP | %56,5 |
| Özbaşı Mah. | 2 | 372 | %97,3 | CHP | %60,2 |