Karacasu · Büyükşehir belediye başkanı
%50,4
AK PARTİ birinci
12.827 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacasu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 12.827 geçerli oy, katılım %91,7.
Karacasu
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alemler Mah. | 2 | 663 | %98,5 | CHP | %71,9 |
| Ataeymir Mah. | 3 | 1.040 | %90,7 | CHP | %53,5 |
| Ataköy Mah. | 3 | 886 | %95,0 | AKP | %56,6 |
| Aşağıgörle Mah. | 1 | 159 | %91,2 | AKP | %74,5 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 164 | %95,7 | CHP | %66,5 |
| Bereketli Mah. | 1 | 225 | %100,0 | AKP | %51,5 |
| Büyükdağlı Mah. | 1 | 126 | %97,6 | CHP | %64,7 |
| Bingeç Mah. | 1 | 70 | %100,0 | CHP | %56,1 |
| Cabi Mah. | 3 | 901 | %86,8 | AKP | %55,0 |
| Cuma Mah. | 3 | 733 | %90,6 | AKP | %57,7 |
| Dedeler Mah. | 1 | 105 | %94,3 | CHP | %47,1 |
| Dereköy Mah. | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %52,1 |
| Dikmen Mah. | 1 | 212 | %97,6 | AKP | %63,9 |
| Esençay Mah. | 2 | 558 | %92,1 | AKP | %50,5 |
| Geyre Mah. | 3 | 687 | %92,0 | AKP | %55,5 |
| Görle Mah. | 1 | 222 | %93,7 | AKP | %61,8 |
| Güzelbeyli Mah. | 1 | 235 | %95,3 | AKP | %59,3 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %51,9 |
| Hacıhıdırlar Mah. | 1 | 98 | %96,9 | CHP | %52,9 |
| Işıklar Mah. | 2 | 437 | %96,1 | CHP | %56,9 |
| Karabağlar Mah. | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %49,0 |
| Karacaören Mah. | 1 | 324 | %99,1 | AKP | %53,1 |
| Küçükdağlı Mah. | 2 | 511 | %87,5 | AKP | %52,5 |
| Nargedik Mah. | 1 | 131 | %95,4 | CHP | %51,8 |
| Palamutçuk Mah. | 2 | 383 | %91,6 | AKP | %60,5 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 232 | %97,8 | AKP | %57,3 |
| Tepecik Mah. | 1 | 199 | %97,5 | CHP | %53,3 |
| Yaykın Mah. | 2 | 515 | %93,2 | AKP | %54,2 |
| Yaylalı Mah. | 7 | 2.385 | %83,5 | AKP | %53,4 |
| Yazır Mah. | 2 | 360 | %93,9 | AKP | %51,5 |
| Yenice Mah. | 3 | 883 | %87,5 | CHP | %67,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 135 | %94,1 | AKP | %79,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %59,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %69,9 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 176 | %97,2 | AKP | %72,5 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 212 | %95,3 | AKP | %51,3 |
| Çamarası Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %49,6 |
| Çamköy Mah. | 2 | 385 | %96,9 | CHP | %50,3 |