%52,0
CHP birinci
35.943 geçerli oy · katılım %93,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,0 ile birinci; 35.943 geçerli oy, katılım %93,1.
Kayıtlı seçmen 40.396 · Oy kullanan 37.623 (katılım %93,1) · Geçerli 35.943 · Geçersiz 1.680
Çine Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.696 | %52,0 |
| AKP | 16.754 | %46,6 |
| SAADET | 154 | %0,4 |
| VATAN | 110 | %0,3 |
| DSP | 102 | %0,3 |
| BTP | 78 | %0,2 |
| TKP | 49 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çine mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Mah. | 1 | 70 | %101,4 | AKP | %59,1 |
| Akçaova Mah. | 6 | 1.925 | %91,6 | AKP | %49,6 |
| Alabayır Mah. | 2 | 464 | %96,8 | AKP | %59,9 |
| Altınabat Mah. | 1 | 246 | %96,3 | CHP | %59,7 |
| Altınova Mah. | 1 | 296 | %94,6 | CHP | %52,6 |
| Bahçearası Mah. | 3 | 436 | %94,3 | AKP | %63,6 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 106 | %100,9 | AKP | %50,0 |
| Bedirler Mah. | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %65,8 |
| Bereket Mah. | 1 | 279 | %95,7 | AKP | %61,8 |
| Bucak Mah. | 1 | 177 | %94,4 | CHP | %50,3 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 218 | %98,2 | CHP | %64,0 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 456 | %96,1 | CHP | %50,9 |
| Cumalı Mah. | 2 | 447 | %95,8 | CHP | %69,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.691 | %90,0 | CHP | %49,9 |
| Dereli Mah. | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %52,0 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 214 | %96,7 | CHP | %68,8 |
| Doğanyurt Mah. | 2 | 402 | %95,0 | CHP | %60,5 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 315 | %97,5 | CHP | %87,0 |
| Elderesi Mah. | 1 | 333 | %96,4 | AKP | %56,2 |
| Esentepe Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %53,0 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 583 | %94,9 | CHP | %57,7 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.943 | %93,0 | CHP | %57,8 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 561 | %95,4 | AKP | %56,3 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 282 | %99,7 | AKP | %58,7 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 267 | %94,4 | CHP | %54,3 |
| Hamitabat Mah. | 12 | 3.896 | %88,6 | CHP | %51,7 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %52,8 |
| Kabalar Mah. | 2 | 212 | %100,5 | CHP | %67,0 |
| Kabataş Mah. | 2 | 336 | %94,6 | CHP | %60,7 |
| Kadılar Mah. | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %65,6 |
| Kahraman Mah. | 3 | 918 | %97,9 | CHP | %62,7 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %50,7 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.307 | %95,6 | CHP | %61,3 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %67,1 |
| Karğı Mah. | 1 | 287 | %96,2 | CHP | %56,5 |
| Kasar Mah. | 1 | 268 | %94,8 | AKP | %70,5 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 436 | %98,4 | AKP | %59,4 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 167 | %101,2 | AKP | %74,5 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 261 | %95,8 | AKP | %50,0 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 59 | %98,3 | CHP | %50,9 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 700 | %94,3 | CHP | %53,2 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 122 | %98,4 | AKP | %69,4 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 906 | %98,6 | CHP | %57,5 |
| Ovacık Mah. | 2 | 463 | %88,1 | AKP | %62,7 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 426 | %94,1 | AKP | %61,4 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 151 | %98,0 | CHP | %64,4 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.340 | %89,2 | CHP | %49,7 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 197 | %99,0 | AKP | %58,8 |
| Sağlık Mah. | 1 | 157 | %100,0 | AKP | %50,3 |
| Seferler Mah. | 3 | 637 | %94,7 | CHP | %59,2 |
| Soğancılar Mah. | 6 | 1.990 | %92,6 | AKP | %52,8 |
| Soğukoluk Mah. | 3 | 424 | %97,6 | CHP | %49,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 186 | %100,5 | AKP | %50,9 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 109 | %100,9 | AKP | %50,5 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 245 | %90,2 | AKP | %48,8 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %72,5 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 153 | %100,0 | CHP | %65,8 |
| Topçam Mah. | 2 | 598 | %95,3 | AKP | %66,1 |
| Umurköy Mah. | 2 | 553 | %95,3 | AKP | %54,1 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 244 | %97,1 | CHP | %62,1 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.104 | %89,2 | CHP | %57,6 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 537 | %96,3 | CHP | %91,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 163 | %93,9 | CHP | %62,4 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 493 | %91,3 | CHP | %64,7 |
| Yörükler Mah. | 1 | 148 | %96,0 | AKP | %56,7 |
| Çaltı Mah. | 3 | 845 | %95,2 | CHP | %51,8 |
| Çatak Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %68,9 |
| Çöğürlük Mah. | 2 | 269 | %99,3 | CHP | %54,7 |
| Özeren Mah. | 1 | 96 | %100,0 | CHP | %54,3 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 143 | %95,8 | CHP | %50,0 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 398 | %97,0 | AKP | %74,5 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.539 | %87,5 | CHP | %57,2 |