Kumluca · Büyükşehir belediye başkanı
%51,7
CHP birinci
44.231 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kumluca ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,7 ile birinci; 44.231 geçerli oy, katılım %90,4.
Kumluca
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adrasan Mah. | 6 | 1.930 | %92,2 | CHP | %59,6 |
| Altınyaka Mah. | 1 | 236 | %95,3 | AKP | %57,5 |
| Bağlık Mah. | 10 | 3.314 | %88,1 | CHP | %55,3 |
| Belen Mah. | 1 | 307 | %87,3 | CHP | %57,4 |
| Beykonak Mah. | 12 | 3.925 | %90,5 | AKP | %55,0 |
| Beşikçi Mah. | 2 | 477 | %96,4 | CHP | %71,2 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 174 | %98,9 | AKP | %72,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.246 | %91,4 | CHP | %51,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 319 | %97,5 | AKP | %57,5 |
| Ellinci Yıl Mah. | 3 | 775 | %93,3 | CHP | %50,4 |
| Erentepe Mah. | 2 | 596 | %96,3 | AKP | %54,6 |
| Eskicami Mah. | 6 | 1.953 | %88,3 | CHP | %49,1 |
| Göksu Mah. | 4 | 1.273 | %88,8 | AKP | %54,4 |
| Gölcük Mah. | 1 | 173 | %92,5 | CHP | %56,6 |
| Güzören Mah. | 2 | 476 | %97,3 | CHP | %62,0 |
| Hacıveliler Mah. | 6 | 1.923 | %91,4 | AKP | %50,6 |
| Hızırkahya Mah. | 2 | 628 | %90,9 | CHP | %75,5 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 238 | %100,0 | CHP | %55,6 |
| Karacaören Mah. | 2 | 598 | %95,2 | AKP | %60,8 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.499 | %86,1 | CHP | %53,5 |
| Kasapçayırı Mah. | 3 | 877 | %90,8 | CHP | %55,1 |
| Kavakköy Mah. | 2 | 486 | %97,3 | AKP | %60,8 |
| Kum Mah. | 6 | 1.771 | %91,7 | AKP | %55,3 |
| Kuzca Mah. | 1 | 272 | %90,4 | CHP | %48,9 |
| Mavikent Mah. | 15 | 5.024 | %90,5 | CHP | %53,6 |
| Merkez Mah. | 8 | 2.484 | %86,2 | CHP | %52,1 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.367 | %87,9 | CHP | %55,6 |
| Narenciye Mah. | 4 | 1.201 | %88,8 | CHP | %53,3 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 373 | %98,1 | CHP | %48,9 |
| Salur Mah. | 5 | 1.533 | %93,5 | CHP | %49,2 |
| Sarıcasu Mah. | 6 | 1.874 | %91,6 | AKP | %55,3 |
| Sarıkavak Mah. | 2 | 467 | %96,2 | AKP | %55,8 |
| Temel Eğitim Mah. | 7 | 2.449 | %89,3 | CHP | %52,6 |
| Toptaş Mah. | 2 | 651 | %94,8 | CHP | %79,8 |
| Yazır Mah. | 3 | 854 | %87,2 | CHP | %59,1 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.808 | %87,7 | CHP | %55,1 |
| Yenikışla Mah. | 1 | 139 | %98,6 | CHP | %51,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 136 | %100,7 | AKP | %69,2 |
| Çaltı Mah. | 1 | 204 | %100,0 | CHP | %59,5 |
| Çayiçi Mah. | 1 | 137 | %87,6 | AKP | %64,7 |
| İncircik Mah. | 1 | 290 | %97,2 | CHP | %62,9 |