Gazipaşa · Büyükşehir belediye başkanı
%53,0
CHP birinci
33.940 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gazipaşa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %53,0 ile birinci; 33.940 geçerli oy, katılım %92,2.
Gazipaşa
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 84 | %102,4 | CHP | %57,8 |
| Aydın Mah. | 5 | 1.575 | %90,7 | CHP | %49,5 |
| Aydıncık Mah. | 2 | 667 | %93,4 | AKP | %54,0 |
| Bakılar Mah. | 3 | 854 | %94,9 | CHP | %64,0 |
| Beyobası Mah. | 5 | 1.584 | %91,7 | AKP | %54,5 |
| Beyrebucak Mah. | 4 | 1.222 | %95,3 | AKP | %60,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.017 | %86,3 | CHP | %55,6 |
| Doğanca Mah. | 1 | 268 | %93,7 | AKP | %49,0 |
| Ekmel Mah. | 3 | 853 | %91,6 | CHP | %54,0 |
| Esenpınar Mah. | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %86,7 |
| Esentepe Mah. | 3 | 766 | %95,0 | CHP | %49,9 |
| Gazi Mah. | 9 | 2.915 | %87,7 | CHP | %55,2 |
| Gökçebelen Mah. | 1 | 184 | %99,5 | CHP | %58,3 |
| Gökçesaray Mah. | 1 | 174 | %98,3 | CHP | %64,7 |
| Göçük Mah. | 2 | 477 | %96,9 | AKP | %49,4 |
| Güneyköy Mah. | 2 | 491 | %97,2 | AKP | %66,4 |
| Gürçam Mah. | 1 | 169 | %100,0 | AKP | %54,9 |
| Hasdere Mah. | 2 | 501 | %95,0 | AKP | %50,3 |
| Ilıca Mah. | 2 | 414 | %98,1 | AKP | %64,0 |
| Kahyalar Mah. | 4 | 1.202 | %94,0 | CHP | %58,5 |
| Karalar Mah. | 4 | 1.081 | %96,2 | CHP | %55,0 |
| Karatepe Mah. | 2 | 461 | %97,4 | CHP | %50,1 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 128 | %100,8 | CHP | %67,8 |
| Kırahmetler Mah. | 1 | 185 | %98,9 | CHP | %52,3 |
| Kızılgüney Mah. | 2 | 390 | %96,2 | AKP | %72,0 |
| Koru Mah. | 3 | 812 | %92,9 | CHP | %73,1 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.184 | %96,6 | CHP | %64,8 |
| Küçüklü Mah. | 2 | 530 | %97,9 | AKP | %55,8 |
| Macar Mah. | 3 | 739 | %95,9 | CHP | %57,7 |
| Muzkent Mah. | 3 | 738 | %96,5 | AKP | %61,1 |
| Pazarcı Mah. | 13 | 4.467 | %84,4 | CHP | %62,6 |
| Sarıağaç Mah. | 3 | 979 | %93,9 | CHP | %53,1 |
| Sugözü Mah. | 1 | 221 | %96,8 | CHP | %69,6 |
| Yakacık Mah. | 1 | 329 | %97,3 | CHP | %61,2 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.727 | %90,9 | CHP | %55,5 |
| Yenigüney Mah. | 1 | 224 | %98,7 | CHP | %55,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 568 | %92,3 | AKP | %60,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 430 | %95,6 | CHP | %59,8 |
| Zeytinada Mah. | 2 | 592 | %97,1 | AKP | %70,4 |
| Çakmak Mah. | 1 | 182 | %98,4 | CHP | %56,0 |
| Çalıpınar Mah. | 2 | 410 | %95,9 | CHP | %57,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 128 | %102,3 | CHP | %57,9 |
| Çığlık Mah. | 1 | 332 | %97,6 | AKP | %50,7 |
| Çobanlar Mah. | 3 | 996 | %97,5 | CHP | %54,2 |
| Çörüş Mah. | 1 | 242 | %98,8 | AKP | %50,2 |
| Çile Mah. | 1 | 154 | %100,0 | CHP | %50,7 |
| Çimenbağ Mah. | 1 | 103 | %102,9 | AKP | %49,5 |
| Öznurtepe Mah. | 1 | 115 | %100,0 | CHP | %73,7 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 123 | %95,1 | CHP | %56,1 |
| İnal Mah. | 1 | 227 | %93,8 | AKP | %62,6 |
| İnceğiz Mah. | 1 | 214 | %99,1 | AKP | %70,9 |
| İstiklal Mah. | 8 | 2.781 | %87,9 | CHP | %57,8 |
| Şahinler Mah. | 1 | 143 | %98,6 | AKP | %58,7 |