%57,8
AK PARTİ birinci
9.271 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akseki ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,8 ile birinci; 9271 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 11.243 · Oy kullanan 9.674 (katılım %86,0) · Geçerli 9.271 · Geçersiz 403
Akseki Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.358 | %57,8 |
| CHP | 3.730 | %40,2 |
| SAADET | 99 | %1,1 |
| DP | 28 | %0,3 |
| VATAN | 25 | %0,3 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| BTP | 8 | %0,1 |
| DSP | 8 | %0,1 |
| Bekir Karadaş (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akşahap Mah. | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %59,0 |
| Alaçeşme Mah. | 1 | 55 | %103,6 | AKP | %56,4 |
| Aşağıaşıklar Mah. | 1 | 54 | %70,4 | CHP | %52,6 |
| Bademli Mah. | 2 | 636 | %85,1 | AKP | %71,8 |
| Belenalan Mah. | 1 | 48 | %100,0 | AKP | %53,3 |
| Boğaz Mah. | 1 | 259 | %81,9 | CHP | %63,8 |
| Bucakalan Mah. | 1 | 71 | %98,6 | AKP | %57,6 |
| Bucakkışla Mah. | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %63,5 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 181 | %86,2 | AKP | %57,5 |
| Ceceler Mah. | 1 | 166 | %81,9 | AKP | %89,7 |
| Cemerler Mah. | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %81,5 |
| Cendeve Mah. | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %85,5 |
| Cevizli Mah. | 2 | 671 | %82,4 | AKP | %56,0 |
| Demirciler Mah. | 3 | 896 | %78,8 | CHP | %57,0 |
| Değirmenlik Mah. | 2 | 373 | %86,9 | AKP | %64,5 |
| Dutluca Mah. | 1 | 82 | %87,8 | CHP | %52,8 |
| Dikmen Mah. | 1 | 85 | %97,7 | CHP | %56,8 |
| Emiraşıklar Mah. | 1 | 155 | %89,0 | CHP | %73,9 |
| Erenyaka Mah. | 1 | 98 | %83,7 | AKP | %74,4 |
| Fakılar Mah. | 1 | 187 | %85,6 | CHP | %57,6 |
| Geriş Mah. | 1 | 119 | %91,6 | CHP | %65,7 |
| Gümüşdamla Mah. | 1 | 297 | %89,6 | CHP | %51,6 |
| Güneykaya Mah. | 2 | 273 | %93,8 | AKP | %80,6 |
| Günyaka Mah. | 1 | 160 | %83,8 | AKP | %73,6 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 136 | %91,9 | CHP | %73,3 |
| Güçlüköy Mah. | 2 | 543 | %93,4 | CHP | %69,3 |
| Hacı İlyas Mah. | 2 | 424 | %77,1 | CHP | %53,1 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 298 | %96,0 | AKP | %67,3 |
| Hüsamettinköy Mah. | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %75,0 |
| Karakışla Mah. | 1 | 267 | %91,8 | AKP | %87,3 |
| Kepez Mah. | 1 | 243 | %82,3 | AKP | %68,2 |
| Kepezbeleni Mah. | 1 | 127 | %99,2 | AKP | %71,4 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 602 | %85,7 | CHP | %51,0 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 122 | %81,2 | AKP | %55,2 |
| Menteşbey Mah. | 1 | 73 | %78,1 | AKP | %67,9 |
| Minareli Mah. | 1 | 16 | %75,0 | AKP | %83,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 156 | %87,2 | CHP | %78,2 |
| Sadıklar Mah. | 1 | 101 | %90,1 | AKP | %56,7 |
| Salihler Mah. | 1 | 170 | %70,0 | AKP | %94,1 |
| Sarıhacılar Mah. | 1 | 310 | %76,5 | AKP | %52,8 |
| Sarıhaliller Mah. | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %66,7 |
| Susuzşahap Mah. | 1 | 206 | %91,3 | AKP | %84,5 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 316 | %71,8 | AKP | %63,9 |
| Sinanhoca Mah. | 1 | 241 | %97,1 | AKP | %72,5 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 450 | %92,2 | AKP | %61,9 |
| Yarpuz Mah. | 2 | 405 | %80,0 | AKP | %81,2 |
| Çaltılıçukur Mah. | 1 | 131 | %85,5 | AKP | %54,8 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 32 | %106,3 | CHP | %51,7 |
| Çınardibi Mah. | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %73,5 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %51,0 |
| Çimiköy Mah. | 1 | 156 | %85,9 | AKP | %79,8 |