Yenimahalle · Büyükşehir belediye başkanı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiYenimahalle ilçesi
%57,7
CHP birinci
407.039 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenimahalle ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %57,7 ile birinci; 407.039 geçerli oy, katılım %86,9.
Yenimahalle
Kayıtlı seçmen 480.320 · Oy kullanan 417.525 (katılım %86,9) · Geçerli 407.039 · Geçersiz 10.486
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 234.922 | %57,7 |
| AKP | 165.478 | %40,7 |
| SAADET | 3.841 | %0,9 |
| DSP | 965 | %0,2 |
| VATAN | 582 | %0,1 |
| TKP | 569 | %0,1 |
| BTP | 446 | %0,1 |
| Sabit Tekin (bağımsız) | 70 | %0,0 |
| Meriç Meydan (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| Mehmet Hoşoğlu (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| Mehmet Cerit (bağımsız) | 34 | %0,0 |
| Recep Gökyer (bağımsız) | 30 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 25 Mart Mah. | 15 | 5.076 | %86,1 | CHP | %69,3 |
| Anadolu Mah. | 13 | 4.360 | %84,2 | AKP | %59,7 |
| Ata Mah. | 51 | 17.634 | %86,1 | CHP | %62,7 |
| Avcılar Mah. | 17 | 5.802 | %86,4 | AKP | %67,0 |
| Aşağı Yahyalar Mah. | 15 | 5.168 | %88,7 | AKP | %59,5 |
| Barış Mah. | 7 | 2.340 | %86,2 | CHP | %71,7 |
| Barıştepe Mah. | 23 | 8.017 | %87,5 | AKP | %64,0 |
| Batı Sitesi Mah. | 29 | 9.704 | %89,5 | CHP | %70,8 |
| Beştepe Mah. | 17 | 5.902 | %86,0 | CHP | %65,3 |
| Burç Mah. | 20 | 6.776 | %86,6 | AKP | %67,4 |
| Demetevler Mah. | 62 | 20.953 | %84,4 | AKP | %53,2 |
| Demetgül Mah. | 49 | 16.727 | %82,8 | CHP | %53,9 |
| Demetlale Mah. | 35 | 11.917 | %82,1 | CHP | %49,8 |
| Emniyet Mah. | 11 | 3.748 | %84,6 | CHP | %68,6 |
| Ergazi Mah. | 34 | 11.538 | %89,2 | CHP | %67,9 |
| Ergenekon Mah. | 33 | 11.347 | %84,9 | CHP | %51,1 |
| Esentepe Mah. | 18 | 6.082 | %86,0 | CHP | %67,4 |
| Gayret Mah. | 23 | 7.765 | %87,5 | CHP | %67,3 |
| Gazi Mah. | 13 | 4.365 | %86,3 | CHP | %71,4 |
| Güventepe Mah. | 23 | 7.595 | %86,2 | AKP | %58,1 |
| Güzelyaka Mah. | 15 | 5.125 | %87,5 | AKP | %60,3 |
| Işınlar Mah. | 20 | 6.952 | %86,4 | CHP | %69,5 |
| Kaletepe Mah. | 20 | 6.610 | %86,2 | AKP | %60,4 |
| Karacakaya Mah. | 3 | 830 | %92,5 | CHP | %53,9 |
| Kardelen Mah. | 83 | 28.400 | %89,0 | CHP | %74,1 |
| Karşıyaka Mah. | 22 | 7.303 | %82,8 | AKP | %57,0 |
| Kayalar Mah. | 17 | 5.632 | %87,8 | AKP | %62,6 |
| Kentkoop Mah. | 70 | 23.663 | %89,2 | CHP | %75,4 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 14 | 4.832 | %86,2 | AKP | %64,8 |
| Macun Mah. | 6 | 1.848 | %86,3 | AKP | %56,0 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 34 | 11.705 | %87,8 | CHP | %58,8 |
| Memlik Mah. | 3 | 710 | %93,7 | AKP | %70,8 |
| Ostim Mah. | 11 | 3.823 | %86,4 | AKP | %49,4 |
| Pamuklar Mah. | 34 | 11.452 | %86,6 | AKP | %54,1 |
| Ragıp Tüzün Mah. | 9 | 2.902 | %84,4 | CHP | %68,8 |
| Serhat Mah. | 47 | 16.023 | %87,3 | AKP | %53,9 |
| Susuz Mah. | 6 | 1.975 | %88,8 | AKP | %54,3 |
| Tepealtı Mah. | 13 | 4.411 | %85,4 | CHP | %66,5 |
| Turgut Özal Mah. | 104 | 35.741 | %89,3 | CHP | %67,4 |
| Uğur Mumcu Mah. | 47 | 15.905 | %87,5 | CHP | %72,9 |
| Varlık Mah. | 12 | 3.900 | %85,8 | CHP | %63,7 |
| Yakacık Mah. | 16 | 5.501 | %85,2 | AKP | %63,3 |
| Yeni Batı Mah. | 57 | 19.260 | %88,5 | CHP | %72,3 |
| Yeniçağ Mah. | 11 | 3.503 | %88,6 | CHP | %69,5 |
| Yeşilevler Mah. | 33 | 11.483 | %85,1 | AKP | %59,7 |
| Yukarı Yahyalar Mah. | 7 | 2.318 | %84,6 | AKP | %67,5 |
| Yunus Emre Mah. | 21 | 7.148 | %85,3 | CHP | %64,5 |
| Yuvaköy Mah. | 2 | 662 | %93,1 | AKP | %81,2 |
| Çamlıca Mah. | 16 | 5.222 | %88,7 | CHP | %50,7 |
| Çarşı Mah. | 10 | 3.281 | %86,0 | CHP | %68,9 |
| Çiğdemtepe Mah. | 34 | 11.751 | %85,7 | AKP | %67,1 |
| Özevler Mah. | 24 | 8.230 | %86,2 | AKP | %63,0 |
| İlkyerleşim Mah. | 44 | 15.126 | %88,5 | CHP | %75,5 |
| İnönü Mah. | 41 | 13.728 | %88,7 | CHP | %74,6 |
| İvedikköy Mah. | 2 | 549 | %78,9 | AKP | %57,3 |