%50,8
AK PARTİ birinci
76.332 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %50,8 ile birinci; 76.332 geçerli oy, katılım %87,5.
Kayıtlı seçmen 89.967 · Oy kullanan 78.728 (katılım %87,5) · Geçerli 76.332 · Geçersiz 2.396
Gölbaşı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 38.806 | %50,8 |
| CHP | 35.580 | %46,6 |
| SAADET | 1.317 | %1,7 |
| DSP | 203 | %0,3 |
| VATAN | 167 | %0,2 |
| BTP | 115 | %0,2 |
| TKP | 83 | %0,1 |
| Mehmet Hoşoğlu (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| Mehmet Cerit (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Meriç Meydan (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Recep Gökyer (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Sabit Tekin (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gölbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiboz Mah. | 1 | 211 | %92,9 | AKP | %54,6 |
| Akörençarşak Mah. | 1 | 301 | %96,0 | AKP | %82,4 |
| Altunçanak Mah. | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %68,7 |
| Bahçelievler Mah. | 36 | 12.173 | %84,3 | AKP | %51,5 |
| Ballıkpınar Mah. | 3 | 768 | %89,3 | CHP | %60,6 |
| Bağiçi Mah. | 2 | 454 | %93,6 | AKP | %76,7 |
| Bezirhane Mah. | 2 | 589 | %92,2 | AKP | %67,1 |
| Boyalık Mah. | 2 | 371 | %97,8 | AKP | %72,5 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 652 | %95,1 | AKP | %64,9 |
| Emirler Mah. | 4 | 1.221 | %96,9 | AKP | %80,4 |
| Eymir Mah. | 45 | 15.130 | %86,3 | CHP | %53,8 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 16 | 5.437 | %84,6 | AKP | %52,6 |
| Gökçehüyük Mah. | 2 | 588 | %87,2 | CHP | %50,8 |
| Gölbek Mah. | 1 | 246 | %95,1 | AKP | %84,8 |
| Günalan Mah. | 1 | 193 | %93,3 | CHP | %70,7 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 422 | %93,6 | AKP | %71,2 |
| Hacılar Mah. | 6 | 1.768 | %86,1 | CHP | %68,8 |
| Hacımuratlı Mah. | 1 | 285 | %96,1 | CHP | %57,6 |
| Halaçlı Mah. | 1 | 297 | %92,9 | AKP | %74,1 |
| Karaali Merkez Mah. | 2 | 357 | %96,9 | AKP | %52,3 |
| Karaali Yazlık Mah. | 1 | 274 | %86,9 | AKP | %62,8 |
| Karacaören Mah. | 2 | 432 | %96,3 | AKP | %87,8 |
| Karagedik Aydın Mah. | 3 | 917 | %90,8 | AKP | %66,0 |
| Karagedik Ercan Mah. | 3 | 800 | %92,3 | AKP | %65,5 |
| Karaoğlan Mah. | 2 | 545 | %91,6 | CHP | %50,7 |
| Karşıyaka Mah. | 25 | 8.436 | %85,8 | CHP | %53,0 |
| Kırıklı Mah. | 1 | 109 | %100,0 | CHP | %81,7 |
| Kızılcaşar Mah. | 9 | 3.089 | %87,5 | CHP | %77,0 |
| Koparan Mah. | 1 | 340 | %95,6 | AKP | %61,8 |
| Mahmatlı Mah. | 1 | 329 | %95,4 | AKP | %68,2 |
| Mahmatlıbahçe Mah. | 1 | 109 | %95,4 | CHP | %85,7 |
| Oyaca Akarsu Mah. | 3 | 706 | %88,8 | AKP | %71,3 |
| Oyaca Yeşilçam Mah. | 2 | 645 | %94,9 | AKP | %70,2 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 602 | %90,7 | AKP | %51,8 |
| Selametli Şehit Emrah Mah. | 3 | 830 | %92,2 | AKP | %69,5 |
| Seğmenler Mah. | 36 | 12.535 | %85,7 | AKP | %58,6 |
| Soğulcak Mah. | 1 | 167 | %95,8 | CHP | %92,4 |
| Subaşı Mah. | 1 | 235 | %96,2 | AKP | %87,8 |
| Taşpınar Mah. | 5 | 1.441 | %87,6 | CHP | %67,2 |
| Tepeyurt Mah. | 1 | 189 | %96,8 | AKP | %67,4 |
| Topaklı Mah. | 2 | 430 | %99,1 | AKP | %72,8 |
| Tulumtaş Mah. | 4 | 1.357 | %88,0 | CHP | %69,8 |
| Velihimmetli Mah. | 2 | 640 | %95,2 | AKP | %68,4 |
| Yavrucuk Mah. | 1 | 307 | %97,4 | AKP | %65,3 |
| Yaylabağ Mah. | 2 | 354 | %96,1 | AKP | %70,9 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 273 | %94,5 | AKP | %63,8 |
| Yurtbeyi Mah. | 3 | 709 | %94,6 | AKP | %51,7 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 175 | %98,9 | AKP | %54,2 |
| Çeltek Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %95,1 |
| Çimşit Mah. | 1 | 321 | %95,0 | AKP | %69,8 |
| Örencik Mah. | 3 | 747 | %94,0 | AKP | %61,4 |
| İkizce Mah. | 1 | 286 | %96,2 | CHP | %54,6 |
| İncek Mah. | 10 | 3.266 | %88,8 | CHP | %57,0 |
| Şafak Mah. | 20 | 6.735 | %86,1 | AKP | %56,6 |