Etimesgut · Büyükşehir belediye başkanı
%55,3
CHP birinci
335.819 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Etimesgut ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %55,3 ile birinci; 335.819 geçerli oy, katılım %85,1.
Etimesgut
Kayıtlı seçmen 405.522 · Oy kullanan 344.913 (katılım %85,1) · Geçerli 335.819 · Geçersiz 9.094
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 185.654 | %55,3 |
| AKP | 143.285 | %42,7 |
| SAADET | 3.719 | %1,1 |
| DSP | 1.101 | %0,3 |
| VATAN | 699 | %0,2 |
| BTP | 535 | %0,2 |
| TKP | 438 | %0,1 |
| Sabit Tekin (bağımsız) | 107 | %0,0 |
| Meriç Meydan (bağımsız) | 87 | %0,0 |
| Mehmet Hoşoğlu (bağımsız) | 85 | %0,0 |
| Recep Gökyer (bağımsız) | 58 | %0,0 |
| Mehmet Cerit (bağımsız) | 51 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Ağustos Mah. | 49 | 16.925 | %83,2 | AKP | %63,8 |
| Ahi Mesut Mah. | 59 | 20.350 | %86,4 | CHP | %48,8 |
| Alsancak Mah. | 54 | 18.652 | %82,2 | AKP | %61,5 |
| Altay Mah. | 29 | 10.044 | %84,7 | CHP | %72,0 |
| Atakent Mah. | 39 | 13.152 | %86,5 | CHP | %62,9 |
| Atayurt Mah. | 32 | 11.063 | %79,1 | CHP | %59,4 |
| Ayyıldız Mah. | 33 | 11.377 | %87,3 | CHP | %55,7 |
| Aşağıyurtçu Mah. | 2 | 466 | %89,9 | CHP | %59,4 |
| Bahçekapı Mah. | 7 | 2.101 | %87,7 | CHP | %64,6 |
| Balıkuyumcu Mah. | 3 | 821 | %97,2 | AKP | %70,3 |
| Bağlıca Mah. | 64 | 21.632 | %88,2 | CHP | %73,8 |
| Elvan Mah. | 50 | 17.248 | %83,3 | AKP | %62,0 |
| Erler Mah. | 15 | 4.748 | %89,0 | CHP | %75,8 |
| Eryaman Mah. | 91 | 31.735 | %88,0 | CHP | %67,5 |
| Etiler Mah. | 18 | 5.960 | %85,4 | CHP | %49,8 |
| Fatih Sultan Mah. | 8 | 2.535 | %92,2 | CHP | %77,2 |
| Fevziye Mah. | 1 | 270 | %101,5 | AKP | %66,7 |
| Göksu Mah. | 46 | 15.939 | %88,3 | CHP | %68,1 |
| Güzelkent Mah. | 35 | 11.968 | %85,3 | CHP | %69,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 38 | 13.130 | %81,5 | AKP | %61,5 |
| Orhun Mah. | 1 | 279 | %86,7 | CHP | %64,5 |
| Oğuzlar Mah. | 34 | 11.709 | %86,4 | CHP | %55,6 |
| Piyade Mah. | 63 | 21.874 | %83,3 | AKP | %63,9 |
| Süvari Mah. | 69 | 23.867 | %83,5 | AKP | %64,2 |
| Topçu Mah. | 62 | 21.353 | %84,2 | AKP | %50,9 |
| Tunahan Mah. | 49 | 16.554 | %86,1 | CHP | %75,9 |
| Turkuaz Mah. | 21 | 7.197 | %83,1 | CHP | %68,8 |
| Yapracık Mah. | 13 | 4.376 | %89,0 | CHP | %69,1 |
| Yavuz Selim Mah. | 25 | 8.634 | %85,7 | CHP | %66,4 |
| Yeşilova Mah. | 9 | 2.988 | %86,1 | AKP | %53,7 |
| Yukarıyurtçu Mah. | 4 | 1.095 | %78,6 | CHP | %69,4 |
| İstasyon Mah. | 51 | 17.545 | %83,9 | AKP | %56,0 |
| Şehit Osman Avcı Mah. | 49 | 16.767 | %82,2 | CHP | %73,3 |
| Şehitali Mah. | 2 | 356 | %94,9 | AKP | %52,3 |
| Şeker Mah. | 19 | 6.450 | %86,0 | CHP | %59,6 |
| Şeyh Şamil Mah. | 42 | 14.362 | %85,0 | CHP | %70,2 |