%72,1
AK PARTİ birinci
54.299 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çubuk ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %72,1 ile birinci; 54.299 geçerli oy, katılım %88,8.
Kayıtlı seçmen 63.536 · Oy kullanan 56.412 (katılım %88,8) · Geçerli 54.299 · Geçersiz 2.113
Çubuk Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 39.149 | %72,1 |
| CHP | 13.745 | %25,3 |
| SAADET | 961 | %1,8 |
| BTP | 173 | %0,3 |
| DSP | 108 | %0,2 |
| VATAN | 69 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| Sabit Tekin (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| Mehmet Hoşoğlu (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| Recep Gökyer (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Mehmet Cerit (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Meriç Meydan (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çubuk mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %87,3 |
| Akkuzulu Mah. | 6 | 1.920 | %94,3 | AKP | %80,8 |
| Atatürk Mah. | 20 | 6.715 | %88,2 | AKP | %81,5 |
| Avcıova Mah. | 1 | 38 | %86,8 | AKP | %72,7 |
| Ağılcık Mah. | 1 | 321 | %97,2 | AKP | %93,3 |
| Aşağıemirler Mah. | 1 | 122 | %100,0 | CHP | %93,2 |
| Aşağıobruk Mah. | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %84,2 |
| Aşağıçavundur Mah. | 4 | 1.224 | %88,3 | AKP | %80,0 |
| Barbaros Mah. | 15 | 5.147 | %88,2 | AKP | %80,6 |
| Camili Mah. | 1 | 153 | %104,6 | AKP | %92,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 36 | 12.076 | %86,2 | AKP | %68,6 |
| Dalyasan Mah. | 1 | 54 | %103,7 | CHP | %88,9 |
| Dağkalafat Mah. | 1 | 100 | %96,0 | CHP | %94,7 |
| Dedeler Mah. | 1 | 60 | %108,3 | AKP | %80,0 |
| Demirci Mah. | 1 | 111 | %101,8 | CHP | %96,4 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 780 | %96,3 | AKP | %87,1 |
| Durhasan Mah. | 1 | 129 | %99,2 | AKP | %94,4 |
| Esenboğa Merkez Mah. | 3 | 997 | %92,7 | AKP | %70,7 |
| Eskiçöte Mah. | 1 | 105 | %99,1 | AKP | %67,0 |
| Eğriekin Mah. | 1 | 75 | %104,0 | AKP | %80,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 393 | %91,4 | AKP | %72,0 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 169 | %86,4 | AKP | %83,5 |
| Güldarpı Mah. | 2 | 528 | %94,3 | AKP | %70,0 |
| Gümüşyayla Mah. | 1 | 109 | %100,0 | AKP | %70,2 |
| Hacılar Mah. | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %69,9 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 125 | %101,6 | AKP | %76,2 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 33 | %106,1 | CHP | %77,1 |
| Karadana Mah. | 1 | 111 | %98,2 | AKP | %89,8 |
| Karaman Mah. | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %88,9 |
| Karataş Mah. | 1 | 62 | %104,8 | AKP | %85,0 |
| Karaçam Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %88,2 |
| Kargın Mah. | 1 | 174 | %98,3 | CHP | %97,0 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %92,2 |
| Kızılca Mah. | 1 | 292 | %99,7 | AKP | %93,3 |
| Kızılören Mah. | 1 | 57 | %107,0 | AKP | %84,3 |
| Kızılöz Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %57,1 |
| Kışlacık Mah. | 1 | 190 | %97,9 | AKP | %85,6 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 248 | %99,2 | AKP | %97,4 |
| Kutuören Mah. | 1 | 133 | %101,5 | AKP | %88,8 |
| Kuyumcu Mah. | 1 | 53 | %90,6 | CHP | %100,0 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 149 | %100,7 | CHP | %98,0 |
| Küçükali Mah. | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %84,8 |
| Mahmutoğlan Mah. | 1 | 124 | %94,4 | CHP | %94,0 |
| Melikşah Mah. | 2 | 505 | %83,8 | AKP | %75,8 |
| Meşeli Mah. | 1 | 110 | %99,1 | CHP | %96,3 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 3 | 1.003 | %89,3 | AKP | %76,3 |
| Mutlu Mah. | 1 | 88 | %102,3 | AKP | %77,4 |
| Nusratlar Mah. | 1 | 65 | %106,2 | AKP | %87,3 |
| Okçular Mah. | 1 | 51 | %102,0 | AKP | %69,2 |
| Ovacık Mah. | 1 | 128 | %100,8 | CHP | %92,1 |
| Oyumiğde Mah. | 1 | 104 | %99,0 | AKP | %55,8 |
| Saraycık Mah. | 1 | 43 | %104,7 | AKP | %77,3 |
| Sarıkoz Mah. | 1 | 51 | %105,9 | CHP | %75,5 |
| Sarısu Mah. | 2 | 114 | %98,3 | CHP | %92,7 |
| Sele Mah. | 1 | 20 | %105,0 | CHP | %85,0 |
| Sığırlıhacı Mah. | 1 | 130 | %99,2 | AKP | %85,1 |
| Susuz Mah. | 1 | 167 | %95,2 | CHP | %78,8 |
| Sünlü Mah. | 2 | 426 | %88,0 | AKP | %77,8 |
| Tahtayazı Mah. | 1 | 302 | %92,4 | AKP | %85,5 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 333 | %94,3 | AKP | %57,5 |
| Tuğla Mah. | 1 | 41 | %107,3 | AKP | %64,3 |
| Uluağaç Mah. | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %90,5 |
| Yakuphasan Mah. | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %78,4 |
| Yavuzselim Mah. | 33 | 11.157 | %85,2 | AKP | %64,5 |
| Yaylak Mah. | 1 | 42 | %111,9 | AKP | %89,1 |
| Yazır Mah. | 1 | 225 | %96,0 | AKP | %85,0 |
| Yazlıca Mah. | 1 | 19 | %115,8 | AKP | %77,3 |
| Yenice Mah. | 3 | 747 | %92,5 | AKP | %79,0 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 89 | %103,4 | AKP | %92,1 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 37 | 12.303 | %87,2 | AKP | %74,0 |
| Yıldırımaydoğan Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %88,9 |
| Yıldırımelören Mah. | 1 | 137 | %94,2 | AKP | %96,2 |
| Yıldırımevci Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %86,8 |
| Yılmazköy Mah. | 1 | 93 | %103,2 | AKP | %81,9 |
| Yukarı Çavundur Mah. | 2 | 460 | %95,2 | AKP | %85,3 |
| Yukarıemirler Mah. | 1 | 139 | %98,6 | CHP | %93,3 |
| Yukarıobruk Mah. | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %77,8 |
| Yiğitli Mah. | 1 | 77 | %105,2 | AKP | %91,3 |
| Çatokcular Mah. | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %93,5 |
| Çitköy Mah. | 1 | 65 | %95,4 | CHP | %91,9 |
| Ömercik Mah. | 1 | 77 | %102,6 | CHP | %78,4 |
| Özlüce Mah. | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %90,4 |
| İkipınar Mah. | 1 | 151 | %97,4 | AKP | %91,5 |
| İmamhüseyin Mah. | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %64,9 |