%59,0
AK PARTİ birinci
24.917 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bala ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,0 ile birinci; 24.917 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 29.218 · Oy kullanan 25.881 (katılım %88,6) · Geçerli 24.917 · Geçersiz 964
Bala Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 14.690 | %59,0 |
| CHP | 9.831 | %39,5 |
| SAADET | 188 | %0,8 |
| DSP | 71 | %0,3 |
| BTP | 56 | %0,2 |
| VATAN | 45 | %0,2 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| Mehmet Cerit (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Sabit Tekin (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Meriç Meydan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Recep Gökyer (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Mehmet Hoşoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bala mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abazlı Mah. | 4 | 1.256 | %93,6 | AKP | %59,4 |
| Afşar Dadaloğlu Mah. | 6 | 2.068 | %91,1 | CHP | %49,3 |
| Ahmetçayırı Mah. | 1 | 111 | %100,9 | AKP | %83,6 |
| Akkoyunlu Mah. | 2 | 592 | %89,7 | AKP | %64,5 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 244 | %90,6 | AKP | %71,7 |
| Aşağıhacıbekir Mah. | 2 | 477 | %88,5 | CHP | %66,6 |
| Aşıkoğlu Mah. | 1 | 177 | %96,1 | AKP | %70,1 |
| Bahçekaradalak Mah. | 2 | 431 | %87,0 | AKP | %55,6 |
| Bektaşlı Mah. | 1 | 331 | %89,4 | CHP | %58,5 |
| Belçarşak Mah. | 2 | 582 | %86,1 | AKP | %75,7 |
| Beynam Mah. | 2 | 575 | %85,6 | AKP | %64,9 |
| Büyükbayat Mah. | 3 | 842 | %89,1 | AKP | %86,4 |
| Büyükboyalık Mah. | 3 | 709 | %86,3 | AKP | %67,0 |
| Büyükcamili Mah. | 2 | 378 | %73,3 | AKP | %51,9 |
| Davdanlı Mah. | 1 | 333 | %96,4 | AKP | %78,1 |
| Derekışla Mah. | 2 | 511 | %75,2 | AKP | %60,6 |
| Ergin Mah. | 2 | 690 | %89,9 | CHP | %49,9 |
| Eğribasan Mah. | 1 | 202 | %59,9 | CHP | %70,9 |
| Göztepe Mah. | 2 | 688 | %89,4 | AKP | %66,0 |
| Gülbağı Mah. | 2 | 447 | %94,0 | AKP | %81,3 |
| Hamidiye Mah. | 2 | 678 | %85,6 | AKP | %56,2 |
| Hanburun Mah. | 1 | 171 | %97,1 | AKP | %67,1 |
| Karahamzalı Mah. | 2 | 604 | %86,3 | AKP | %77,9 |
| Kartaltepe Mah. | 3 | 710 | %82,5 | AKP | %58,8 |
| Kerişli Mah. | 1 | 332 | %95,8 | AKP | %77,4 |
| Kesikköprü Erdemli Mah. | 1 | 136 | %92,7 | CHP | %74,2 |
| Kesikköprü Kızılırmak Mah. | 2 | 609 | %88,0 | CHP | %64,4 |
| Kesikköprü Mah. | 3 | 875 | %87,5 | CHP | %57,2 |
| Koçyayla Mah. | 1 | 350 | %85,7 | CHP | %78,2 |
| Kuyular Mah. | 2 | 457 | %63,7 | CHP | %69,3 |
| Köseli Mah. | 3 | 736 | %90,9 | AKP | %62,4 |
| Küçükbayat Mah. | 1 | 174 | %90,8 | AKP | %76,4 |
| Küçükbıyık Mah. | 2 | 537 | %85,9 | CHP | %54,2 |
| Küçükboyalık Mah. | 2 | 354 | %92,9 | AKP | %74,5 |
| Küçükcamili Mah. | 2 | 567 | %90,7 | CHP | %64,7 |
| Sarıhüyük Mah. | 1 | 274 | %88,3 | AKP | %63,8 |
| Sırapınar Mah. | 4 | 1.080 | %86,6 | AKP | %60,5 |
| Sofular Mah. | 2 | 607 | %91,3 | AKP | %74,4 |
| Suyugüzel Mah. | 2 | 474 | %92,4 | AKP | %62,1 |
| Tatarhüyük Mah. | 1 | 168 | %92,3 | AKP | %57,6 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 220 | %83,2 | CHP | %56,3 |
| Tolköy Mah. | 3 | 770 | %93,9 | AKP | %67,1 |
| Yaylalıözü Mah. | 2 | 440 | %92,1 | CHP | %57,9 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 605 | %89,6 | CHP | %90,3 |
| Yeniyapançarşak Mah. | 2 | 470 | %87,5 | AKP | %75,8 |
| Yeniyapanşeyhli Mah. | 3 | 791 | %90,9 | AKP | %63,8 |
| Yukarıhacıbekir Mah. | 1 | 160 | %99,4 | CHP | %58,0 |
| Yöreli Mah. | 2 | 634 | %94,8 | AKP | %77,1 |
| Çatalçeşme Mah. | 3 | 748 | %89,4 | AKP | %69,0 |
| Çatalören Mah. | 2 | 393 | %92,1 | AKP | %59,9 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 299 | %87,6 | CHP | %50,6 |
| Üçem Mah. | 3 | 771 | %88,3 | AKP | %76,7 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 402 | %92,0 | AKP | %71,5 |
| Şehriban Mah. | 2 | 504 | %86,7 | AKP | %82,7 |
| Şentepe Mah. | 2 | 474 | %87,1 | AKP | %56,6 |