%54,4
CHP birinci
207.701 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yüreğir ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,4 ile birinci; 207.701 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 272.364 · Oy kullanan 222.782 (katılım %81,8) · Geçerli 207.701 · Geçersiz 15.081
Yüreğir Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 113.000 | %54,4 |
| MHP | 86.811 | %41,8 |
| SAADET | 3.886 | %1,9 |
| VATAN | 1.400 | %0,7 |
| DSP | 1.141 | %0,6 |
| BTP | 659 | %0,3 |
| TKP | 510 | %0,3 |
| Cem Akarsu (bağımsız) | 294 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yüreğir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 19 Mayıs Mah. | 32 | 11.069 | %79,4 | CHP | %55,1 |
| Abdioğlu Cumhuriyet Mah. | 3 | 906 | %90,1 | CHP | %66,8 |
| Akarcalı Mah. | 5 | 1.466 | %92,0 | CHP | %46,6 |
| Akdam Mah. | 1 | 104 | %102,9 | CHP | %59,8 |
| Akdeniz Mah. | 12 | 3.929 | %86,4 | CHP | %92,8 |
| Akıncılar Mah. | 20 | 6.553 | %80,1 | MHP | %48,7 |
| Akpınar Mah. | 2 | 477 | %94,8 | MHP | %62,7 |
| Alihocalı Mah. | 2 | 359 | %99,2 | CHP | %79,5 |
| Anadolu Mah. | 16 | 5.293 | %78,8 | CHP | %73,9 |
| Atakent Mah. | 36 | 12.135 | %77,8 | CHP | %51,9 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.154 | %85,5 | MHP | %49,5 |
| Aydıncık Mah. | 1 | 64 | %103,1 | MHP | %54,8 |
| Ağzıbüyük Mah. | 1 | 204 | %88,7 | MHP | %71,8 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 4.093 | %82,0 | CHP | %59,0 |
| Başak Mah. | 10 | 3.326 | %79,7 | CHP | %54,4 |
| Belören Mah. | 2 | 550 | %91,8 | MHP | %55,4 |
| Beyköy Mah. | 1 | 82 | %89,0 | CHP | %47,8 |
| Büyükkapılı Mah. | 1 | 235 | %82,1 | CHP | %72,1 |
| Camili Mah. | 4 | 1.051 | %89,3 | MHP | %49,3 |
| Cırık Mah. | 1 | 345 | %86,4 | CHP | %58,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.129 | %79,0 | CHP | %73,2 |
| Cine Mah. | 1 | 135 | %96,3 | MHP | %62,6 |
| Dadaloğlu Mah. | 16 | 5.383 | %80,8 | CHP | %55,2 |
| Danışment Mah. | 1 | 292 | %96,9 | CHP | %57,0 |
| Dede Korkut Mah. | 9 | 2.969 | %75,4 | MHP | %48,8 |
| Dedepınarı Mah. | 1 | 261 | %93,9 | MHP | %45,4 |
| Denizkuyusu Mah. | 1 | 175 | %95,4 | MHP | %62,7 |
| Dervişler Mah. | 12 | 4.125 | %82,2 | MHP | %59,5 |
| Doğankent Bahçelievler Mah. | 5 | 1.554 | %87,3 | MHP | %54,3 |
| Doğankent Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.783 | %83,9 | MHP | %47,0 |
| Doğankent Kışla Mah. | 9 | 2.901 | %86,9 | CHP | %51,6 |
| Düzce Mah. | 1 | 99 | %103,0 | CHP | %68,8 |
| Esenler Mah. | 1 | 149 | %99,3 | MHP | %59,0 |
| Eski Misis Mah. | 6 | 1.970 | %80,5 | CHP | %86,9 |
| Eğriağaç Mah. | 1 | 149 | %93,3 | CHP | %50,8 |
| Gazipaşa Mah. | 5 | 1.465 | %89,2 | MHP | %49,7 |
| Geçitli Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.385 | %91,2 | CHP | %66,8 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 181 | %92,8 | MHP | %53,8 |
| Gümüşyazı Mah. | 1 | 316 | %97,5 | CHP | %55,6 |
| Güneşli Mah. | 9 | 3.027 | %88,3 | CHP | %93,2 |
| Güveloğlu Mah. | 1 | 245 | %97,6 | MHP | %79,8 |
| Güzel Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.182 | %89,4 | CHP | %82,6 |
| Güzelevler Mah. | 13 | 4.530 | %78,9 | CHP | %56,9 |
| Hacıali Mah. | 2 | 457 | %87,1 | MHP | %65,3 |
| Havraniye Mah. | 2 | 598 | %94,7 | CHP | %51,7 |
| Havutlu Mah. | 10 | 3.024 | %88,0 | CHP | %91,5 |
| Haydaroğlu Mah. | 13 | 4.362 | %86,2 | CHP | %92,1 |
| Herekli Mah. | 1 | 114 | %98,3 | MHP | %67,3 |
| Irmakbaşı Mah. | 1 | 202 | %92,1 | CHP | %66,5 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 222 | %77,0 | MHP | %75,6 |
| Kamışlı Mah. | 1 | 63 | %81,0 | CHP | %46,9 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 283 | %91,2 | MHP | %50,2 |
| Karacaoğlan Mah. | 25 | 8.527 | %83,4 | MHP | %52,1 |
| Kayarlı Mah. | 1 | 198 | %88,4 | MHP | %58,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 15 | 5.126 | %85,2 | MHP | %53,7 |
| Kaşlıca Mah. | 2 | 386 | %97,2 | CHP | %85,6 |
| Kışla Mah. | 41 | 13.604 | %83,0 | MHP | %50,1 |
| Koza Mah. | 12 | 4.195 | %79,6 | CHP | %66,4 |
| Köklüce Mah. | 3 | 751 | %84,8 | CHP | %93,2 |
| Köprügözü Mah. | 1 | 27 | %114,8 | CHP | %61,5 |
| Köprülü Mah. | 7 | 2.172 | %84,5 | CHP | %51,4 |
| Kütüklü Mah. | 1 | 250 | %95,6 | MHP | %56,4 |
| Kiremithane Mah. | 18 | 5.933 | %75,1 | CHP | %50,9 |
| Levent Mah. | 29 | 9.774 | %80,9 | MHP | %50,5 |
| Mutlu Mah. | 3 | 768 | %84,2 | MHP | %49,6 |
| P.T.T Mah. | 30 | 10.186 | %82,4 | CHP | %50,3 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 75 | %92,0 | CHP | %50,8 |
| Pekmezli Mah. | 1 | 119 | %90,8 | CHP | %52,0 |
| Sakızlı Mah. | 1 | 90 | %96,7 | CHP | %80,5 |
| Sarıçam Mah. | 20 | 6.423 | %80,5 | MHP | %49,0 |
| Sazak Mah. | 1 | 227 | %91,6 | CHP | %52,9 |
| Sağdıçlı Mah. | 1 | 121 | %97,5 | MHP | %54,3 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 29 | 9.841 | %80,6 | MHP | %49,3 |
| Serinevler Mah. | 16 | 5.343 | %83,0 | MHP | %47,9 |
| Seyhan Mah. | 12 | 4.087 | %88,2 | CHP | %91,0 |
| Solaklı Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.015 | %79,0 | MHP | %47,3 |
| Solaklı Hürriyet Mah. | 3 | 914 | %88,0 | MHP | %64,2 |
| Sinanpaşa Mah. | 11 | 3.719 | %76,2 | CHP | %51,1 |
| Tahsilli Mah. | 10 | 3.284 | %80,6 | MHP | %52,9 |
| Taşçı Mah. | 1 | 176 | %98,3 | MHP | %49,1 |
| Ulubatlı Hasan Mah. | 38 | 12.535 | %78,4 | MHP | %54,3 |
| Vayvaylı Mah. | 1 | 195 | %95,9 | MHP | %64,6 |
| Yahşiler Mah. | 1 | 160 | %93,8 | MHP | %58,1 |
| Yakapınar Mah. | 6 | 1.808 | %85,8 | CHP | %60,4 |
| Yalnızca Mah. | 1 | 169 | %96,5 | CHP | %55,2 |
| Yamaçlı Mah. | 13 | 4.526 | %86,0 | CHP | %89,7 |
| Yavuzlar Mah. | 30 | 10.272 | %79,6 | MHP | %49,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 137 | %102,9 | CHP | %47,1 |
| Yenidoğan Mah. | 22 | 7.660 | %81,3 | MHP | %50,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 120 | %83,3 | MHP | %52,1 |
| Yerdelen Mah. | 1 | 24 | %120,8 | CHP | %60,7 |
| Yeşil Bağlar Mah. | 13 | 4.229 | %65,1 | MHP | %50,0 |
| Yukarıçiçekli Mah. | 1 | 223 | %93,7 | MHP | %49,0 |
| Yunus Emre Mah. | 12 | 3.936 | %79,1 | CHP | %57,7 |
| Yunusoğlu Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.014 | %90,5 | CHP | %48,7 |
| Yunusoğlu Hürriyet Mah. | 6 | 1.793 | %89,0 | CHP | %53,5 |
| Zağarlı Mah. | 1 | 87 | %873,6 | MHP | %67,6 |
| Çamlıbel Mah. | 23 | 7.804 | %73,2 | CHP | %51,7 |
| Çatalpınar Mah. | 2 | 637 | %97,2 | MHP | %50,7 |
| Çağırkanlı Mah. | 2 | 610 | %91,5 | MHP | %69,5 |
| Çelemli Mah. | 3 | 1.011 | %90,4 | MHP | %60,9 |
| Çotlu Mah. | 2 | 594 | %93,1 | MHP | %61,8 |
| Özgür Mah. | 9 | 3.078 | %84,9 | CHP | %49,7 |
| Özler Mah. | 3 | 978 | %88,0 | CHP | %67,3 |
| Şahinağa Mah. | 1 | 136 | %100,0 | CHP | %58,5 |
| Şehit Erkut Akbay Mah. | 19 | 6.317 | %70,7 | CHP | %49,4 |
| Şeyhmurat Mah. | 3 | 855 | %96,7 | CHP | %49,0 |