%56,3
MHP birinci
78.064 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında MHP %56,3 ile birinci; 78.064 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 93.515 · Oy kullanan 82.859 (katılım %88,6) · Geçerli 78.064 · Geçersiz 4.795
Kozan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 43.928 | %56,3 |
| CHP | 26.227 | %33,6 |
| SAADET | 6.477 | %8,3 |
| BTP | 519 | %0,7 |
| VATAN | 422 | %0,5 |
| DSP | 268 | %0,3 |
| TKP | 178 | %0,2 |
| Cem Akarsu (bağımsız) | 45 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kozan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarmantaş Mah. | 3 | 758 | %95,1 | MHP | %74,1 |
| Akarca Mah. | 1 | 47 | %100,0 | MHP | %61,4 |
| Akdam Mah. | 3 | 846 | %96,0 | MHP | %63,1 |
| Akkaya Mah. | 1 | 117 | %93,2 | MHP | %78,3 |
| Akçalıuşağı Mah. | 2 | 456 | %92,3 | MHP | %71,6 |
| Alapınar Mah. | 1 | 102 | %97,1 | CHP | %58,2 |
| Andıl Mah. | 1 | 129 | %99,2 | MHP | %70,4 |
| Arslanlı Mah. | 4 | 739 | %94,5 | CHP | %53,3 |
| Arslanpaşa Mah. | 10 | 3.000 | %86,0 | MHP | %50,3 |
| Aydın Mah. | 2 | 577 | %99,8 | MHP | %77,9 |
| Ayşehoca Mah. | 2 | 400 | %94,0 | CHP | %52,2 |
| Ağlıboğaz Mah. | 12 | 4.117 | %87,4 | MHP | %65,6 |
| Bağlar Mah. | 3 | 997 | %89,1 | MHP | %55,0 |
| Bağtepe Mah. | 3 | 787 | %97,5 | MHP | %64,9 |
| Bağözü Mah. | 1 | 184 | %98,4 | MHP | %79,0 |
| Boztahta Mah. | 2 | 499 | %94,2 | MHP | %67,7 |
| Bucak Mah. | 3 | 881 | %94,7 | MHP | %71,1 |
| Bulduklu Mah. | 2 | 363 | %96,4 | MHP | %51,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.095 | %84,7 | MHP | %50,7 |
| Damyeri Mah. | 2 | 362 | %100,0 | MHP | %66,3 |
| Doğanalanı Mah. | 2 | 406 | %96,6 | MHP | %64,3 |
| Duraluşağı Mah. | 1 | 94 | %100,0 | MHP | %70,8 |
| Durmuşlu Mah. | 2 | 416 | %95,2 | MHP | %52,0 |
| Düzağaç Mah. | 2 | 378 | %95,2 | MHP | %53,1 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 298 | %96,0 | MHP | %48,1 |
| Dilekkaya Mah. | 1 | 349 | %87,4 | CHP | %48,6 |
| Enizçakırı Mah. | 1 | 264 | %94,7 | MHP | %78,4 |
| Ergenuşağı Mah. | 1 | 300 | %96,0 | MHP | %61,9 |
| Eskikabasakal Mah. | 2 | 506 | %94,5 | MHP | %59,0 |
| Eskimantaş Mah. | 2 | 483 | %95,5 | MHP | %46,9 |
| Faydalı Mah. | 3 | 988 | %92,0 | CHP | %53,9 |
| Ferhatlı Mah. | 3 | 826 | %92,7 | MHP | %79,3 |
| Gazi Mah. | 4 | 1.052 | %91,4 | MHP | %49,6 |
| Gedikli Mah. | 2 | 406 | %96,1 | MHP | %59,3 |
| Gökgöz Mah. | 1 | 178 | %99,4 | MHP | %62,1 |
| Gökçeyol Mah. | 1 | 22 | %100,0 | MHP | %63,6 |
| Görbeyaz Mah. | 1 | 168 | %93,5 | MHP | %73,1 |
| Güneri Mah. | 4 | 1.319 | %92,3 | MHP | %60,3 |
| Hacıbeyli Mah. | 2 | 676 | %93,8 | CHP | %66,0 |
| Hacımirzalı Mah. | 3 | 832 | %92,9 | MHP | %65,2 |
| Hacıuşağı Mah. | 2 | 394 | %92,9 | CHP | %51,6 |
| Hamam Mah. | 5 | 1.232 | %90,8 | CHP | %56,9 |
| Ilıca Mah. | 3 | 786 | %93,4 | MHP | %77,1 |
| Işıkkaya Mah. | 1 | 177 | %94,9 | MHP | %65,8 |
| Işıklı Mah. | 2 | 555 | %94,8 | MHP | %46,9 |
| Kabaktepe Mah. | 1 | 46 | %78,3 | MHP | %55,9 |
| Kahveli Mah. | 1 | 257 | %73,2 | MHP | %76,8 |
| Kalkumaç Mah. | 1 | 153 | %98,0 | MHP | %66,7 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 183 | %93,4 | MHP | %63,0 |
| Karabucak Mah. | 1 | 245 | %97,1 | MHP | %65,0 |
| Karacaoğlan Mah. | 22 | 7.625 | %83,3 | MHP | %51,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 292 | %95,9 | MHP | %67,2 |
| Karahamzalı Mah. | 1 | 294 | %93,9 | MHP | %66,3 |
| Karanebili Mah. | 1 | 125 | %100,0 | MHP | %63,4 |
| Kemerköy Mah. | 1 | 118 | %97,5 | MHP | %63,3 |
| Kıbrıslar Mah. | 1 | 254 | %95,7 | MHP | %60,1 |
| Kızıllar Mah. | 3 | 815 | %97,7 | MHP | %63,2 |
| Kızlarsekisi Mah. | 1 | 266 | %96,2 | MHP | %73,5 |
| Kuytucak Mah. | 3 | 803 | %96,1 | MHP | %65,6 |
| Kuyubeli Mah. | 1 | 280 | %90,4 | MHP | %51,5 |
| Kuyuluk Mah. | 1 | 235 | %97,9 | MHP | %50,7 |
| Köseli Mah. | 1 | 245 | %88,6 | MHP | %73,7 |
| Mahmutlu Mah. | 7 | 2.398 | %82,4 | CHP | %44,5 |
| Mahyalar Mah. | 1 | 286 | %97,2 | MHP | %69,1 |
| Marankeçili Mah. | 1 | 222 | %95,1 | MHP | %73,3 |
| Minnetli Mah. | 1 | 254 | %96,9 | MHP | %59,9 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 242 | %95,9 | MHP | %64,3 |
| Orçan Mah. | 2 | 395 | %94,7 | MHP | %60,8 |
| Pekmezci Mah. | 2 | 409 | %95,6 | MHP | %51,4 |
| Postkabasakal Mah. | 2 | 547 | %91,8 | MHP | %60,0 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 185 | %97,3 | MHP | %77,3 |
| Tavşantepe Mah. | 12 | 3.791 | %87,6 | MHP | %53,4 |
| Taş Mah. | 2 | 493 | %87,6 | MHP | %47,4 |
| Tepecikören Mah. | 3 | 968 | %94,8 | MHP | %69,9 |
| Tufanlı Mah. | 1 | 232 | %96,1 | MHP | %58,9 |
| Tufanpaşa Mah. | 26 | 8.640 | %83,1 | MHP | %48,1 |
| Turgutlu Mah. | 3 | 942 | %97,9 | MHP | %54,8 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 298 | %93,6 | MHP | %50,2 |
| Türkeli Mah. | 23 | 7.783 | %84,4 | MHP | %58,5 |
| Varsaklar Mah. | 12 | 3.943 | %86,2 | MHP | %62,4 |
| Velicanlı Mah. | 1 | 129 | %92,3 | MHP | %56,3 |
| Yanalerik Mah. | 1 | 142 | %98,6 | MHP | %55,6 |
| Yarımoğlu Mah. | 1 | 345 | %89,6 | MHP | %43,0 |
| Yassıçalı Mah. | 2 | 641 | %92,5 | MHP | %68,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 311 | %98,7 | MHP | %46,9 |
| Yukarıkeçili Mah. | 1 | 319 | %95,6 | MHP | %74,5 |
| Yüksekören Mah. | 2 | 621 | %92,8 | MHP | %73,3 |
| Zerdali Mah. | 2 | 420 | %97,6 | MHP | %70,1 |
| Çamdere Mah. | 1 | 331 | %96,1 | CHP | %45,8 |
| Çamlarca Mah. | 1 | 119 | %100,8 | MHP | %58,4 |
| Çanaklı Mah. | 15 | 4.966 | %83,7 | MHP | %62,4 |
| Çandık Mah. | 2 | 477 | %97,7 | MHP | %50,4 |
| Çelenuşağı Mah. | 1 | 142 | %100,7 | MHP | %47,2 |
| Çobanpınarı Mah. | 1 | 284 | %95,1 | MHP | %63,4 |
| Çokak Mah. | 1 | 227 | %96,9 | MHP | %51,5 |
| Çukurören Mah. | 1 | 297 | %91,6 | MHP | %49,2 |
| Çulluuşağı Mah. | 1 | 339 | %94,7 | MHP | %62,5 |
| Çürüklü Mah. | 1 | 273 | %96,3 | MHP | %58,4 |
| Örendere Mah. | 1 | 184 | %94,6 | MHP | %61,5 |
| Özbaşı Mah. | 1 | 124 | %79,8 | MHP | %68,8 |
| İdemköy Mah. | 2 | 491 | %97,2 | CHP | %48,9 |
| Şerifli Mah. | 1 | 251 | %93,2 | MHP | %71,0 |
| Şevkiye Mah. | 16 | 5.257 | %86,0 | MHP | %49,2 |