Karataş · Büyükşehir belediye başkanı
%51,7
CHP birinci
15.555 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karataş ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,7 ile birinci; 15.555 geçerli oy, katılım %91,0.
Karataş
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Mah. | 2 | 519 | %95,4 | MHP | %65,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 311 | %96,8 | CHP | %49,8 |
| Bahçe Mah. | 5 | 1.428 | %93,8 | MHP | %53,2 |
| Bebeli Mah. | 1 | 263 | %97,3 | CHP | %50,8 |
| Damlapınar Mah. | 1 | 178 | %92,1 | MHP | %61,0 |
| Develiören Mah. | 1 | 23 | %95,7 | MHP | %95,0 |
| Dolaplı Mah. | 1 | 46 | %89,1 | MHP | %90,2 |
| Gölkaya Mah. | 1 | 113 | %93,8 | MHP | %61,9 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 244 | %97,5 | CHP | %48,9 |
| Hasırağacı Mah. | 1 | 207 | %99,0 | MHP | %80,5 |
| Helvacı Mah. | 1 | 226 | %98,2 | MHP | %59,1 |
| Kapı Mah. | 1 | 238 | %93,7 | MHP | %68,7 |
| Karagöçer Mah. | 2 | 458 | %93,2 | CHP | %68,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 212 | %92,9 | MHP | %69,2 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.446 | %85,8 | CHP | %72,2 |
| Kemaliye Mah. | 9 | 2.941 | %89,3 | CHP | %71,3 |
| Kesik Mah. | 1 | 263 | %84,4 | MHP | %67,7 |
| Kırhasan Mah. | 1 | 42 | %100,0 | CHP | %62,2 |
| Kızıltahta Mah. | 1 | 191 | %95,8 | MHP | %54,4 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 97 | %90,7 | MHP | %58,6 |
| Meletmez Mah. | 1 | 80 | %96,3 | MHP | %64,9 |
| Orta Mah. | 2 | 519 | %93,3 | CHP | %69,7 |
| Oymaklı Mah. | 1 | 174 | %89,1 | CHP | %49,0 |
| Sarımsak Mah. | 1 | 19 | %79,0 | MHP | %53,3 |
| Sirkenli Mah. | 2 | 444 | %91,9 | CHP | %50,9 |
| Tabaklar Mah. | 2 | 693 | %98,7 | MHP | %85,5 |
| Tabur Mah. | 1 | 95 | %81,1 | MHP | %82,7 |
| Terliksiz Mah. | 1 | 53 | %94,3 | MHP | %60,0 |
| Topraklı Mah. | 1 | 111 | %85,6 | CHP | %56,4 |
| Tuzkuyusu Mah. | 1 | 184 | %92,9 | MHP | %52,4 |
| Tuzla Mah. | 4 | 1.335 | %91,5 | MHP | %63,2 |
| Yassıveren Mah. | 1 | 93 | %90,3 | CHP | %50,0 |
| Yemişli Mah. | 2 | 456 | %89,7 | MHP | %61,5 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.091 | %81,5 | CHP | %64,9 |
| Yenimurat Mah. | 1 | 70 | %105,7 | CHP | %57,5 |
| Yüzbaşı Mah. | 1 | 143 | %104,2 | MHP | %62,3 |
| Çakırören Mah. | 1 | 253 | %96,4 | MHP | %58,8 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 165 | %96,4 | CHP | %51,0 |
| Çağşırlı Mah. | 1 | 321 | %96,0 | CHP | %60,1 |
| Çukurkamış Mah. | 1 | 157 | %99,4 | MHP | %53,2 |
| Çimeli Mah. | 1 | 223 | %98,2 | MHP | %64,5 |
| İnneplihüyüğü Mah. | 1 | 117 | %87,2 | MHP | %68,0 |
| İsahacılı Mah. | 1 | 304 | %92,4 | CHP | %58,1 |