%43,4
HDP birinci
20.695 geçerli oy · katılım %81,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında HDP %43,4 ile birinci; 20.695 geçerli oy, katılım %81,5.
Kayıtlı seçmen 27.810 · Oy kullanan 22.650 (katılım %81,5) · Geçerli 20.695 · Geçersiz 1.955
Muradiye Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 8.987 | %43,4 |
| AKP | 6.459 | %31,2 |
| SAADET | 4.185 | %20,2 |
| İYİ | 452 | %2,2 |
| CHP | 407 | %2,0 |
| BBP | 157 | %0,8 |
| TKP | 48 | %0,2 |
Seçilenler
- Menican Gülmez · HDP · listede 1. sıra
- Turan Kara · HDP · listede 1. sıra
- Dursun Özgül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Leyla Balkan · HDP · listede 2. sıra
- Mehmet Zeki Ağrak · HDP · listede 2. sıra
- Anargül Albak · HDP · listede 3. sıra
- Orhan Durmuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sait Biçen · SAADET (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kaplan · HDP · listede 4. sıra
- Fevzi Ece · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Çetin Bayram · HDP · listede 5. sıra
- Ali Yıldız · HDP · listede 6. sıra
- Cibri Özekçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hüsnü Emrah · SAADET (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Helin Tuğay · HDP · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muradiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 177 | %80,2 | SAADET | %74,8 |
| Akbulak Mah. | 1 | 247 | %81,8 | AKP | %42,9 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 97 | %99,0 | HDP | %92,3 |
| Alkasnak Mah. | 3 | 761 | %82,5 | AKP | %63,6 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 449 | %85,1 | AKP | %61,8 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 438 | %79,9 | SAADET | %36,5 |
| Babacan Mah. | 2 | 700 | %91,3 | HDP | %74,8 |
| Balaklı Mah. | 3 | 839 | %69,7 | HDP | %59,4 |
| Beydağı Mah. | 3 | 999 | %81,9 | AKP | %60,0 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 197 | %91,9 | HDP | %69,1 |
| Dağören Mah. | 2 | 484 | %88,2 | HDP | %62,7 |
| Devetaş Mah. | 2 | 450 | %87,1 | HDP | %39,3 |
| Doğangün Mah. | 2 | 384 | %77,3 | HDP | %60,6 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 284 | %92,3 | SAADET | %34,9 |
| Erişen Mah. | 1 | 16 | %93,8 | AKP | %60,0 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 197 | %83,3 | AKP | %51,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 450 | %93,8 | HDP | %68,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 564 | %84,0 | AKP | %31,4 |
| Gönderme Mah. | 2 | 661 | %88,8 | HDP | %47,1 |
| Görecek Mah. | 2 | 461 | %83,1 | HDP | %68,1 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %54,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 86 | %91,9 | SAADET | %94,8 |
| Gümüştepe Mah. | 2 | 384 | %86,5 | HDP | %78,6 |
| Kandahar Mah. | 9 | 2.233 | %74,6 | HDP | %43,4 |
| Karahan Mah. | 2 | 679 | %79,8 | AKP | %60,6 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 746 | %85,1 | HDP | %51,8 |
| Kemerköprü Mah. | 2 | 379 | %76,8 | SAADET | %43,3 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 398 | %72,9 | AKP | %59,9 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 261 | %91,2 | HDP | %56,7 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 329 | %88,8 | HDP | %69,4 |
| Köşk Mah. | 1 | 227 | %77,1 | AKP | %84,8 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 604 | %87,8 | HDP | %75,3 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 853 | %80,5 | HDP | %41,9 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 205 | %84,4 | HDP | %67,1 |
| Sürüyolu Mah. | 2 | 409 | %75,3 | HDP | %73,4 |
| Tansu Mah. | 1 | 238 | %96,6 | SAADET | %65,4 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 614 | %89,1 | HDP | %49,1 |
| Uluşar Mah. | 4 | 1.055 | %85,3 | HDP | %50,8 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 288 | %71,9 | HDP | %36,9 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 397 | %86,4 | HDP | %40,8 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.409 | %81,2 | HDP | %44,9 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.554 | %73,7 | HDP | %37,4 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 762 | %85,6 | SAADET | %64,5 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 921 | %73,7 | HDP | %58,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %47,6 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %84,1 |
| Ünseli Mah. | 7 | 1.761 | %81,0 | AKP | %60,1 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 4 | 989 | %80,6 | HDP | %45,7 |