%70,9
HDP birinci
20.463 geçerli oy · katılım %76,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Başkale ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında HDP %70,9 ile birinci; 20.463 geçerli oy, katılım %76,2.
Kayıtlı seçmen 28.720 · Oy kullanan 21.886 (katılım %76,2) · Geçerli 20.463 · Geçersiz 1.423
Başkale Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 14.511 | %70,9 |
| AKP | 4.423 | %21,6 |
| CHP | 1.145 | %5,6 |
| İYİ | 259 | %1,3 |
| SAADET | 92 | %0,5 |
| TKP | 33 | %0,2 |
Seçilenler
- Medine Tufan · HDP · listede 1. sıra
- Mehmet Ali Bora · HDP · listede 1. sıra
- Şengül Polat · HDP · listede 2. sıra
- Vehap Ahmetoğlu · HDP · listede 2. sıra
- Hatice Demir · HDP · listede 3. sıra
- Sultan Güner · HDP · listede 3. sıra
- Feyzi Caner · HDP · listede 4. sıra
- Seyran Korkmaz · HDP · listede 5. sıra
- Lokman Yağızer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Lezgin Demir · HDP · listede 6. sıra
- İlknur Aydın · HDP · listede 7. sıra
- Yüksel Bayer · HDP · listede 8. sıra
- Feysel Karaman · HDP · listede 9. sıra
- Fatih Şahin · HDP · listede 10. sıra
- Musa Edemen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Şahin Yağızer · HDP · listede 11. sıra
- Musa Kaya · HDP · listede 12. sıra
- Nazi Kılıç · HDP · listede 13. sıra
- Ahmet Hamdi Yıldırım · HDP · listede 14. sıra
- Nezmi Elter · HDP · listede 15. sıra
- Özal Bayer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Aydın Birtane · HDP · listede 16. sıra
- Kasım Özdemir · HDP · listede 17. sıra
- Mehmet Naci Arslan · HDP · listede 18. sıra
- Kinyas Özdemir · HDP · listede 19. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Başkale mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçalı Mah. | 1 | 315 | %91,4 | HDP | %74,4 |
| Albayrak Mah. | 3 | 931 | %68,6 | HDP | %63,3 |
| Atlılar Mah. | 1 | 291 | %84,9 | HDP | %94,1 |
| Aydemir Mah. | 1 | 238 | %84,9 | HDP | %62,5 |
| Azıklı Mah. | 2 | 474 | %81,0 | HDP | %92,7 |
| Açıkağıl Mah. | 1 | 101 | %86,1 | HDP | %93,9 |
| Aşalan Mah. | 1 | 306 | %71,6 | HDP | %87,9 |
| Aşağıküme Mah. | 2 | 360 | %73,3 | HDP | %91,3 |
| Barış Mah. | 2 | 399 | %89,0 | HDP | %47,3 |
| Belencik Mah. | 1 | 177 | %51,4 | HDP | %50,0 |
| Beşocak Mah. | 1 | 19 | %94,7 | HDP | %77,8 |
| Bölekli Mah. | 2 | 320 | %73,4 | HDP | %96,4 |
| Böğrüpek Mah. | 3 | 793 | %74,3 | HDP | %86,7 |
| Büklümdere Mah. | 1 | 190 | %87,4 | HDP | %95,7 |
| Bilgeç Mah. | 2 | 382 | %75,4 | HDP | %97,0 |
| Dereiçi Mah. | 1 | 108 | %90,7 | AKP | %79,1 |
| Deringeçit Mah. | 1 | 53 | %88,7 | HDP | %72,3 |
| Ekecek Mah. | 1 | 310 | %68,7 | HDP | %65,8 |
| Erek Mah. | 1 | 159 | %62,9 | HDP | %92,5 |
| Erkonağı Mah. | 1 | 20 | %60,0 | HDP | %75,0 |
| Esenyamaç Mah. | 5 | 1.311 | %80,2 | HDP | %52,5 |
| Evbakan Mah. | 1 | 321 | %91,9 | HDP | %94,8 |
| Eşmepınar Mah. | 2 | 395 | %75,2 | AKP | %91,5 |
| Gedikbaşı Mah. | 2 | 377 | %86,5 | HDP | %90,9 |
| Gelenler Mah. | 2 | 381 | %71,4 | HDP | %96,7 |
| Güleçler Mah. | 2 | 430 | %73,0 | HDP | %89,2 |
| Güroluk Mah. | 1 | 238 | %71,0 | HDP | %89,6 |
| Güvendik Mah. | 2 | 354 | %77,4 | HDP | %95,2 |
| Hafiziye Mah. | 7 | 2.257 | %64,5 | HDP | %59,2 |
| Hasanbey Mah. | 1 | 310 | %58,4 | HDP | %50,6 |
| Ilıcak Mah. | 3 | 926 | %80,6 | CHP | %50,2 |
| Işıklı Mah. | 1 | 42 | %76,2 | AKP | %51,6 |
| Kavurgalı Mah. | 1 | 174 | %77,0 | HDP | %91,5 |
| Kaşkol Mah. | 1 | 227 | %76,7 | HDP | %91,3 |
| Keçilioba Mah. | 1 | 35 | %54,3 | HDP | %63,2 |
| Kızılca Mah. | 2 | 428 | %77,6 | HDP | %93,3 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 217 | %81,1 | HDP | %92,8 |
| Konuksayar Mah. | 1 | 83 | %86,8 | HDP | %93,9 |
| Kovalıpınar Mah. | 1 | 219 | %89,5 | HDP | %51,9 |
| Koçdağı Mah. | 1 | 201 | %66,2 | HDP | %87,6 |
| Köprüağzı Mah. | 2 | 377 | %67,6 | HDP | %68,2 |
| Mahmutabat Mah. | 1 | 114 | %93,9 | HDP | %81,2 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 256 | %81,3 | HDP | %66,0 |
| Ortayol Mah. | 2 | 476 | %72,7 | HDP | %96,4 |
| Oğulveren Mah. | 3 | 736 | %83,3 | AKP | %74,5 |
| Sallıdere Mah. | 1 | 295 | %88,5 | HDP | %96,9 |
| Savaşköy Mah. | 2 | 398 | %73,4 | HDP | %92,4 |
| Saçan Mah. | 2 | 389 | %79,2 | HDP | %97,9 |
| Tahıl Mah. | 1 | 184 | %86,4 | HDP | %97,2 |
| Tepebaşı Mah. | 6 | 2.093 | %73,6 | HDP | %73,9 |
| Tınazlı Mah. | 1 | 64 | %70,3 | HDP | %85,7 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 290 | %76,6 | HDP | %94,2 |
| Yanal Mah. | 1 | 242 | %88,4 | HDP | %96,1 |
| Yavuzlar Mah. | 2 | 362 | %89,8 | HDP | %88,2 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.626 | %70,6 | HDP | %71,7 |
| Yolmaçayır Mah. | 1 | 229 | %67,7 | HDP | %90,5 |
| Yukarıdallı Mah. | 1 | 68 | %94,1 | HDP | %75,8 |
| Yukarıdarıca Mah. | 2 | 366 | %86,6 | HDP | %46,6 |
| Yukarıdikmen Mah. | 2 | 461 | %70,9 | HDP | %74,8 |
| Yurttepe Mah. | 2 | 583 | %72,9 | HDP | %94,6 |
| Çakırdoğan Mah. | 1 | 275 | %92,0 | AKP | %53,1 |
| Çaldıran Mah. | 3 | 631 | %80,2 | AKP | %53,3 |
| Ömerdağı Mah. | 1 | 257 | %79,4 | HDP | %94,3 |
| Öncüler Mah. | 2 | 575 | %82,4 | AKP | %57,8 |
| Örencik Mah. | 1 | 134 | %76,9 | HDP | %96,9 |
| Örenkale Mah. | 2 | 453 | %88,7 | HDP | %58,0 |
| Örmetaş Mah. | 2 | 489 | %80,8 | HDP | %89,4 |
| Özpınar Mah. | 2 | 425 | %75,3 | HDP | %77,0 |