Beşikdüzü · Belediye meclisi üyeliği
%52,8
CHP birinci
14.671 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşikdüzü ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %52,8 ile birinci; 14.671 geçerli oy, katılım %87,3.
Beşikdüzü
Kayıtlı seçmen 17.608 · Oy kullanan 15.370 (katılım %87,3) · Geçerli 14.671 · Geçersiz 699
Seçilenler
- Cemal Sezgin · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Serkan Faiz · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Osman Çoban · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Aydın · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Kamuran Kahyaoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Osman Çıtlak · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Önder Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Şahin · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Canan Kurucu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hasan Fazıl Gözaçan · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Hasan Kaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Murat Karagüzel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Sema Kadıoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Doğukan Zıp · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Karadeniz · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adacık Mah. | 2 | 670 | %86,3 | CHP | %61,9 |
| Akkese Mah. | 2 | 670 | %87,8 | CHP | %56,5 |
| Aksaklı Mah. | 1 | 161 | %94,4 | CHP | %77,9 |
| Anbarlı Mah. | 1 | 302 | %78,2 | CHP | %52,2 |
| Ardıçatak Mah. | 1 | 171 | %90,1 | CHP | %64,4 |
| Aruz Mah. | 1 | 264 | %94,3 | CHP | %63,8 |
| Ağaçlı Mah. | 2 | 375 | %89,1 | CHP | %71,8 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 168 | %94,6 | CHP | %75,5 |
| Beşikdağ Mah. | 3 | 953 | %84,8 | CHP | %59,5 |
| Bozlu Mah. | 2 | 373 | %94,1 | CHP | %47,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.306 | %82,9 | CHP | %53,5 |
| Dağlıca Mah. | 1 | 283 | %88,7 | AKP | %54,7 |
| Denizli Mah. | 1 | 229 | %82,1 | CHP | %71,8 |
| Duygulu Mah. | 1 | 215 | %93,0 | AKP | %61,3 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.474 | %82,7 | CHP | %48,8 |
| Gürgenli Mah. | 1 | 100 | %89,0 | CHP | %60,7 |
| Hünerli Mah. | 2 | 473 | %93,7 | AKP | %48,4 |
| Kalegüney Mah. | 1 | 318 | %94,7 | AKP | %53,5 |
| Korkuthan Mah. | 2 | 380 | %94,5 | CHP | %51,1 |
| Kutluca Mah. | 3 | 524 | %90,3 | AKP | %59,3 |
| Nefsişarlı Mah. | 2 | 661 | %87,8 | CHP | %49,5 |
| Oğuz Mah. | 3 | 799 | %84,9 | CHP | %57,6 |
| Resullü Mah. | 2 | 371 | %92,2 | CHP | %56,1 |
| Sayvancık Mah. | 1 | 113 | %79,7 | CHP | %63,9 |
| Seyitahmet Mah. | 1 | 122 | %90,2 | CHP | %88,0 |
| Takazlı Mah. | 2 | 369 | %91,1 | AKP | %51,0 |
| Vardallı Mah. | 4 | 1.054 | %83,9 | CHP | %65,6 |
| Yenicami Mah. | 1 | 277 | %96,0 | AKP | %53,5 |
| Yeşilköy Mah. | 3 | 756 | %92,3 | AKP | %39,6 |
| Zemberek Mah. | 1 | 153 | %90,2 | CHP | %80,5 |
| Çakırlı Mah. | 1 | 282 | %94,0 | AKP | %57,2 |
| Çeşmeönü Mah. | 2 | 670 | %84,9 | CHP | %59,9 |
| Çıtlaklı Mah. | 1 | 66 | %97,0 | CHP | %65,1 |
| Şahmelik Mah. | 2 | 506 | %94,7 | CHP | %63,7 |