%51,2
CHP birinci
36.940 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Malkara ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %51,2 ile birinci; 36.940 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 42.211 · Oy kullanan 38.415 (katılım %91,0) · Geçerli 36.940 · Geçersiz 1.475
Malkara Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 18.925 | %51,2 |
| AKP | 17.040 | %46,1 |
| SAADET | 430 | %1,2 |
| BBP | 285 | %0,8 |
| DSP | 183 | %0,5 |
| BTP | 44 | %0,1 |
| TKP | 33 | %0,1 |
Seçilenler
- Ersin Kaçar · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Vasfi Güner · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Turgutlugil · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ramis Özeren · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ersan Tepe · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Volkan Soğancılar · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Selahattin Karacaoğulları · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Özer · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Hamza Tezcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Tezcan · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Sevgi Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Nuran Başkütük · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Nerves Öz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mehmet Erdem · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Ercan Kiremitçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Recai Örs · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Hasan Efe · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Afşin Turan · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Birsen Karataş · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Dursun Kocabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Bahadır Uysal · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Ercan Gök · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Gökhan Doğan · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Volkan Özcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Erdem Mergü · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Malkara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa Mah. | 1 | 169 | %98,2 | CHP | %66,7 |
| Ahievren Mah. | 1 | 286 | %93,0 | CHP | %57,0 |
| Aksakal Mah. | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %62,9 |
| Alaybey Mah. | 2 | 360 | %92,2 | CHP | %69,6 |
| Allıışık Mah. | 1 | 158 | %98,1 | CHP | %71,1 |
| Balabancık Mah. | 3 | 960 | %90,0 | CHP | %61,2 |
| Ballı Mah. | 2 | 476 | %87,2 | CHP | %58,8 |
| Ballısüle Mah. | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %63,1 |
| Batkın Mah. | 1 | 175 | %92,0 | AKP | %53,4 |
| Bayramtepe Mah. | 1 | 205 | %93,2 | CHP | %64,5 |
| Bağpınarı Mah. | 1 | 214 | %96,7 | CHP | %74,5 |
| Cami Atik Mah. | 29 | 9.543 | %85,9 | CHP | %51,4 |
| Danişment Mah. | 1 | 253 | %97,2 | CHP | %60,4 |
| Davuteli Mah. | 1 | 220 | %95,5 | CHP | %59,3 |
| Deliller Mah. | 1 | 146 | %93,8 | CHP | %53,4 |
| Demircili Mah. | 1 | 97 | %96,9 | CHP | %51,7 |
| Dereköy Mah. | 1 | 127 | %98,4 | CHP | %53,3 |
| Deveci Mah. | 2 | 397 | %93,5 | AKP | %52,8 |
| Develi Mah. | 1 | 111 | %94,6 | AKP | %72,3 |
| Dolu Mah. | 2 | 387 | %96,9 | CHP | %68,4 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 327 | %93,6 | CHP | %50,2 |
| Elmalı Mah. | 1 | 297 | %96,6 | CHP | %60,0 |
| Emirali Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %69,3 |
| Esendik Mah. | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %67,2 |
| Evrenbey Mah. | 2 | 375 | %95,7 | CHP | %56,7 |
| Gazibey Mah. | 12 | 3.704 | %87,0 | AKP | %51,1 |
| Gönence Mah. | 1 | 314 | %94,9 | CHP | %51,4 |
| Gözsüz Mah. | 2 | 617 | %96,6 | CHP | %57,1 |
| Güneşli Mah. | 1 | 91 | %96,7 | CHP | %54,8 |
| Hacıevhat Mah. | 21 | 6.507 | %89,8 | AKP | %53,2 |
| Hacısungur Mah. | 1 | 291 | %92,8 | AKP | %55,5 |
| Halıç Mah. | 1 | 184 | %90,8 | CHP | %55,7 |
| Hasköy Mah. | 1 | 258 | %90,7 | CHP | %64,0 |
| Hemit Mah. | 2 | 445 | %94,6 | CHP | %61,8 |
| Hereke Mah. | 2 | 361 | %98,3 | CHP | %55,8 |
| Izgar Mah. | 2 | 357 | %95,8 | CHP | %76,1 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 321 | %93,5 | CHP | %53,9 |
| Kalaycı Mah. | 1 | 66 | %95,5 | CHP | %65,6 |
| Karacagür Mah. | 1 | 226 | %88,5 | CHP | %50,5 |
| Karacahalil Mah. | 2 | 389 | %95,9 | CHP | %66,8 |
| Karamurat Mah. | 1 | 285 | %90,5 | CHP | %49,0 |
| Karaiğdemir Mah. | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %49,7 |
| Kavakçeşme Mah. | 1 | 155 | %98,1 | AKP | %51,4 |
| Kermeyan Mah. | 1 | 198 | %98,0 | CHP | %69,2 |
| Kırıkali Mah. | 1 | 157 | %94,3 | CHP | %68,0 |
| Kozyörük Mah. | 4 | 1.112 | %93,0 | CHP | %52,0 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %61,4 |
| Kürtüllü Mah. | 1 | 344 | %89,5 | CHP | %53,3 |
| Küçükhıdır Mah. | 1 | 216 | %96,3 | CHP | %55,6 |
| Kiremitlik Mah. | 1 | 177 | %94,4 | CHP | %60,0 |
| Mestanlar Mah. | 1 | 188 | %97,3 | AKP | %67,6 |
| Müstecep Mah. | 1 | 227 | %89,9 | CHP | %64,1 |
| Pirinççeşme Mah. | 1 | 189 | %95,2 | CHP | %64,6 |
| Sarıpolat Mah. | 1 | 169 | %90,5 | CHP | %81,0 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 191 | %98,4 | AKP | %55,9 |
| Sarnıç Mah. | 2 | 391 | %97,2 | AKP | %60,1 |
| Sağlamtaş Mah. | 5 | 1.618 | %95,0 | AKP | %62,6 |
| Sırtbey Mah. | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %53,1 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 130 | %95,4 | AKP | %63,2 |
| Teteköy Mah. | 1 | 246 | %94,7 | AKP | %59,2 |
| Vakıfiğdemir Mah. | 1 | 166 | %95,2 | CHP | %66,9 |
| Yaylagöne Mah. | 2 | 540 | %97,0 | CHP | %73,5 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 150 | %100,7 | AKP | %49,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.801 | %90,2 | CHP | %50,1 |
| Yenice Mah. | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %52,1 |
| Yenidibek Mah. | 1 | 150 | %98,7 | CHP | %74,1 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 172 | %98,3 | CHP | %75,5 |
| Yörücek Mah. | 1 | 227 | %93,4 | AKP | %52,9 |
| Yörük Mah. | 1 | 241 | %94,6 | CHP | %58,2 |
| Çavuşköy Mah. | 1 | 331 | %94,6 | CHP | %64,1 |
| Çınaraltı Mah. | 2 | 554 | %97,5 | CHP | %54,2 |
| Çınarlıdere Mah. | 1 | 268 | %93,3 | AKP | %74,3 |
| Çimendere Mah. | 1 | 255 | %96,5 | CHP | %68,9 |
| İbribey Mah. | 2 | 402 | %96,8 | CHP | %51,3 |
| İbrice Mah. | 1 | 176 | %88,6 | AKP | %48,3 |
| İshakça Mah. | 1 | 163 | %97,6 | AKP | %58,0 |
| Şahin Mah. | 1 | 274 | %93,4 | CHP | %55,8 |