%49,6
CHP birinci
22.658 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hayrabolu ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,6 ile birinci; 22.658 geçerli oy, katılım %90,7.
Kayıtlı seçmen 25.821 · Oy kullanan 23.418 (katılım %90,7) · Geçerli 22.658 · Geçersiz 760
Hayrabolu Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 11.229 | %49,6 |
| AKP | 10.769 | %47,5 |
| DP | 499 | %2,2 |
| SAADET | 92 | %0,4 |
| TKP | 46 | %0,2 |
| BTP | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Mustafa Sabri Şahsi · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Sabahattin Çalışkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Dilek Çeşmeli · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ramazan Kemal Kurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kazım Atalık · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Zekeriyya Uzun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Oğuz Çakmak · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Selim Kesebir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Muhittin İzgi · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Şaban Başak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hasan Aksu · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Gülşah Baydar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Birol Işıldar · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Adnan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hamza Savcı · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hayrabolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ataköy Mah. | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %56,1 |
| Avluobası Mah. | 1 | 127 | %94,5 | CHP | %65,6 |
| Aydınevler Mah. | 12 | 4.007 | %90,2 | AKP | %70,2 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 356 | %92,1 | CHP | %52,5 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %71,6 |
| Buzağcı Mah. | 1 | 188 | %94,7 | CHP | %51,8 |
| Büyükkarakarlı Mah. | 2 | 388 | %90,7 | CHP | %63,1 |
| Cambazdere Mah. | 1 | 187 | %94,7 | CHP | %52,8 |
| Canhıdır Mah. | 1 | 129 | %98,5 | CHP | %57,9 |
| Dambaslar Mah. | 1 | 285 | %94,4 | CHP | %58,5 |
| Danişment Mah. | 1 | 308 | %97,7 | CHP | %72,1 |
| Delibedir Mah. | 1 | 192 | %95,8 | AKP | %52,0 |
| Duğcalı Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %53,5 |
| Emiryakup Mah. | 1 | 287 | %96,9 | AKP | %59,3 |
| Fahrioğlu Mah. | 1 | 54 | %87,0 | CHP | %65,2 |
| Hacıllı Mah. | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %53,3 |
| Hasköy Mah. | 1 | 252 | %98,0 | AKP | %50,4 |
| Hedeyli Mah. | 1 | 268 | %90,3 | CHP | %70,1 |
| Hisar Mah. | 7 | 2.384 | %87,7 | CHP | %52,5 |
| Kabahöyük Mah. | 1 | 310 | %91,3 | CHP | %58,6 |
| Kadriye Mah. | 1 | 287 | %89,6 | CHP | %64,6 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.648 | %88,8 | AKP | %53,8 |
| Kandamış Mah. | 1 | 164 | %97,0 | CHP | %60,7 |
| Karababa Mah. | 1 | 171 | %97,1 | AKP | %62,0 |
| Karabürçek Mah. | 1 | 147 | %91,2 | CHP | %63,6 |
| Karakavak Mah. | 1 | 221 | %88,2 | CHP | %48,4 |
| Karayahşi Mah. | 1 | 171 | %95,3 | CHP | %56,9 |
| Kemallar Mah. | 1 | 180 | %93,3 | CHP | %55,3 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 264 | %97,0 | CHP | %84,6 |
| Kurtdere Mah. | 1 | 145 | %95,9 | CHP | %57,9 |
| Kutlugün Mah. | 1 | 271 | %97,8 | CHP | %61,5 |
| Küçükkarakarlı Mah. | 1 | 97 | %91,8 | CHP | %87,6 |
| Lahana Mah. | 2 | 652 | %89,9 | CHP | %69,1 |
| Muzruplu Mah. | 1 | 100 | %90,0 | AKP | %96,6 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 112 | %100,9 | AKP | %57,4 |
| Soylu Mah. | 2 | 428 | %93,0 | AKP | %49,9 |
| Subaşı Mah. | 1 | 339 | %96,5 | CHP | %62,2 |
| Susuzmüsellim Mah. | 1 | 223 | %93,3 | CHP | %63,0 |
| Tatarlı Mah. | 1 | 215 | %94,4 | CHP | %68,7 |
| Temrezli Mah. | 1 | 258 | %98,5 | AKP | %51,6 |
| Umurbey Mah. | 1 | 164 | %93,9 | CHP | %60,9 |
| Umurçu Mah. | 1 | 116 | %89,7 | CHP | %59,2 |
| Yörgüç Mah. | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %52,7 |
| Yörükler Mah. | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %64,2 |
| Çene Mah. | 1 | 278 | %89,6 | CHP | %58,9 |
| Çerkezmüsellim Mah. | 6 | 2.062 | %90,8 | CHP | %49,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 265 | %90,2 | CHP | %49,6 |
| Örey Mah. | 1 | 127 | %96,9 | CHP | %52,5 |
| Övenler Mah. | 1 | 154 | %97,4 | CHP | %51,0 |
| İlyas Mah. | 16 | 4.927 | %85,7 | CHP | %51,9 |
| İsmailli Mah. | 1 | 89 | %101,1 | CHP | %53,4 |
| Şalgamlı Mah. | 4 | 1.147 | %96,2 | CHP | %56,2 |