Asarcık · Belediye meclisi üyeliği
%72,4
MHP birinci
10.260 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Asarcık ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %72,4 ile birinci; 10.260 geçerli oy, katılım %88,8.
Asarcık
Kayıtlı seçmen 12.452 · Oy kullanan 11.062 (katılım %88,8) · Geçerli 10.260 · Geçersiz 802
Seçilenler
- Lütfi Kise · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şenel Kığılcım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Çakır Demirci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Selami Güner · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hakan Berşe · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Yaşar Kılağuz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Temel Kaya · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Vahiddin Kamuray · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Reşit Konuşuk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ramazan İsenç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Fatih Kocabalta · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acısu Mah. | 4 | 1.011 | %89,2 | MHP | %91,4 |
| Akyazı Mah. | 3 | 823 | %85,7 | MHP | %83,1 |
| Alan Mah. | 2 | 386 | %94,0 | MHP | %54,6 |
| Alişar Mah. | 1 | 211 | %90,1 | MHP | %93,6 |
| Arıcak Mah. | 1 | 268 | %94,4 | MHP | %88,2 |
| Armutlu Mah. | 2 | 670 | %95,4 | MHP | %65,2 |
| Atatürk Mah. | 3 | 713 | %84,0 | MHP | %63,5 |
| Ayaklıalan Mah. | 1 | 182 | %94,0 | MHP | %78,9 |
| Aydınköy Mah. | 3 | 720 | %95,7 | MHP | %56,1 |
| Aşuru Mah. | 1 | 43 | %100,0 | MHP | %72,5 |
| Biçincik Mah. | 3 | 806 | %86,4 | MHP | %49,4 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 89 | %67,4 | MHP | %94,9 |
| Emirmusa Mah. | 3 | 620 | %92,3 | İYİ | %48,2 |
| Esentepe Mah. | 1 | 174 | %96,6 | MHP | %67,8 |
| Gökgöl Mah. | 2 | 531 | %91,7 | MHP | %91,6 |
| Gülveren Mah. | 1 | 103 | %71,8 | MHP | %67,7 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 380 | %94,0 | MHP | %75,5 |
| Hisariye Mah. | 1 | 121 | %91,7 | MHP | %54,7 |
| Kesealan Mah. | 1 | 167 | %92,8 | MHP | %69,7 |
| Kılavuzlu Mah. | 3 | 1.042 | %78,6 | MHP | %75,3 |
| Koşaca Mah. | 1 | 159 | %86,8 | MHP | %63,4 |
| Kuyumcuoğlu Mah. | 1 | 238 | %83,6 | MHP | %75,4 |
| Musaağa Mah. | 2 | 358 | %91,6 | MHP | %71,8 |
| Sakızlık Mah. | 1 | 103 | %95,2 | İYİ | %52,6 |
| Uluköy Mah. | 1 | 112 | %84,8 | MHP | %88,4 |
| Yarımca Mah. | 1 | 182 | %73,1 | MHP | %82,9 |
| Yaylaköy Mah. | 2 | 407 | %93,4 | MHP | %82,2 |
| Yeniömerli Mah. | 3 | 709 | %91,1 | MHP | %76,0 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 120 | %62,5 | MHP | %71,4 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 447 | %93,3 | MHP | %88,2 |
| Çulhaoğlu Mah. | 1 | 310 | %90,7 | MHP | %86,5 |
| İmamlı Mah. | 1 | 247 | %88,7 | MHP | %76,9 |