%60,7
MHP birinci
14.030 geçerli oy · katılım %93,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selendi ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %60,7 ile birinci; 14.030 geçerli oy, katılım %93,7.
Kayıtlı seçmen 16.135 · Oy kullanan 15.113 (katılım %93,7) · Geçerli 14.030 · Geçersiz 1.083
Selendi Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 8.522 | %60,7 |
| İYİ | 5.193 | %37,0 |
| VATAN | 130 | %0,9 |
| SAADET | 82 | %0,6 |
| TKP | 59 | %0,4 |
| BTP | 44 | %0,3 |
Seçilenler
- Hikmet Çalışkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ramazan Gürcan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Ertuğrul · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Asim Daban · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Muharrem Sezer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kemal Sazlı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Muhammet Ustacı · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Recep Yuca · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Şaban Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Güven Uygun · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Halil İbrahim Özer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Nurullah Akgün · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Musa Kıvrak · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Seyfettin Aktürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Hüsameddin Çan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Selendi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçakertil Mah. | 1 | 129 | %98,5 | İYİ | %59,7 |
| Altınköy Mah. | 2 | 152 | %102,0 | MHP | %65,1 |
| Avlaşa Mah. | 1 | 257 | %95,3 | MHP | %62,8 |
| Aşağıtefen Mah. | 2 | 157 | %98,7 | MHP | %68,7 |
| Bekirağalar Mah. | 1 | 68 | %97,1 | İYİ | %60,3 |
| Beypınar Mah. | 1 | 175 | %96,0 | MHP | %69,6 |
| Dedeler Mah. | 1 | 112 | %98,2 | MHP | %56,5 |
| Dumanlar Mah. | 1 | 165 | %95,8 | MHP | %66,0 |
| Eskicami Mah. | 2 | 408 | %88,0 | İYİ | %55,1 |
| Eskin Mah. | 3 | 510 | %96,1 | MHP | %49,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 456 | %89,0 | MHP | %52,8 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 191 | %100,0 | MHP | %62,6 |
| Hacıhaliller Mah. | 1 | 79 | %101,3 | MHP | %55,4 |
| Hacılar Mah. | 1 | 329 | %97,3 | MHP | %75,5 |
| Halılar Mah. | 1 | 225 | %97,3 | MHP | %71,2 |
| Havaoğlu Mah. | 1 | 183 | %96,2 | MHP | %57,1 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 135 | %98,5 | MHP | %52,6 |
| Karabeyler Mah. | 3 | 485 | %95,7 | MHP | %59,7 |
| Karakozan Mah. | 2 | 296 | %80,4 | MHP | %67,1 |
| Karaselendi Mah. | 1 | 201 | %96,0 | MHP | %57,3 |
| Karataşterziler Mah. | 1 | 254 | %97,2 | MHP | %74,4 |
| Karşıova Mah. | 2 | 546 | %91,9 | MHP | %53,9 |
| Kayranlar Mah. | 1 | 147 | %92,5 | İYİ | %53,4 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 515 | %97,1 | MHP | %59,2 |
| Kınık Mah. | 1 | 225 | %92,9 | MHP | %75,3 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 906 | %85,1 | MHP | %55,8 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 103 | %97,1 | MHP | %58,7 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 237 | %95,8 | MHP | %71,8 |
| Mıdıklı Mah. | 2 | 279 | %95,7 | MHP | %64,1 |
| Mollaahmetler Mah. | 1 | 188 | %95,7 | İYİ | %50,9 |
| Omurlar Mah. | 1 | 191 | %91,6 | MHP | %49,4 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 422 | %92,7 | MHP | %64,0 |
| Rahmanlar Mah. | 2 | 455 | %96,0 | MHP | %74,5 |
| Selmanhacılar Mah. | 1 | 244 | %95,5 | MHP | %65,8 |
| Tavak Mah. | 2 | 380 | %96,1 | MHP | %69,0 |
| Tepeynihan Mah. | 1 | 268 | %94,8 | MHP | %56,8 |
| Turpçu Mah. | 1 | 92 | %93,5 | İYİ | %51,3 |
| Yağcı Mah. | 1 | 105 | %96,2 | İYİ | %58,0 |
| Yenicami Mah. | 2 | 691 | %87,8 | İYİ | %51,4 |
| Yenice Mah. | 2 | 329 | %93,9 | MHP | %59,5 |
| Yeşil Mah. | 1 | 239 | %93,3 | MHP | %48,8 |
| Yıldız Mah. | 1 | 262 | %100,0 | MHP | %56,0 |
| Yukarıtefen Mah. | 1 | 144 | %94,4 | MHP | %71,3 |
| Zafer Mah. | 2 | 393 | %92,9 | İYİ | %57,5 |
| Zıramanlar Mah. | 1 | 94 | %98,9 | MHP | %75,0 |
| Çalıklı Mah. | 1 | 152 | %100,0 | MHP | %75,7 |
| Çamköy Mah. | 2 | 290 | %95,5 | MHP | %78,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 218 | %94,5 | MHP | %73,5 |
| Çampınar Mah. | 2 | 260 | %97,3 | MHP | %76,4 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 223 | %97,8 | MHP | %74,0 |
| Çanşa Mah. | 1 | 290 | %93,1 | MHP | %64,4 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 363 | %97,3 | MHP | %80,7 |
| Çortak Mah. | 2 | 282 | %84,4 | MHP | %68,3 |
| Çinan Mah. | 1 | 318 | %95,6 | MHP | %68,2 |
| İnnice Mah. | 1 | 220 | %95,5 | İYİ | %49,3 |
| Şehirlioğlu Mah. | 1 | 207 | %96,1 | İYİ | %49,7 |
| Şerefiye Mah. | 3 | 890 | %90,3 | MHP | %61,2 |