%45,7
AK PARTİ birinci
98.864 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehzadeler ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 98.864 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 120.879 · Oy kullanan 104.273 (katılım %86,3) · Geçerli 98.864 · Geçersiz 5.409
Şehzadeler Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 45.202 | %45,7 |
| İYİ | 42.944 | %43,4 |
| HDP | 5.393 | %5,5 |
| DP | 2.026 | %2,1 |
| BBP | 1.264 | %1,3 |
| SAADET | 776 | %0,8 |
| DSP | 554 | %0,6 |
| TKP | 311 | %0,3 |
| VATAN | 199 | %0,2 |
| BTP | 195 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Tonguç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Atilla Efendioğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nedim Diyemli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Geriter · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Özyiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Güzgülü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ferdi Zeyrek · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Selman Keresteci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Yenal Yıldırım · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Adnan Erbil · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Ardıç · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Kavas · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mümin Yılmaz · İYİ (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Murat Yörük · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mert Alp · İYİ (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Cesim Çiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Namık Mamalar · İYİ (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Cem Şimşek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Nabi Başbay · İYİ (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Dilek Samanlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Şenol Özkaya · İYİ (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Abdürrahim Demirezen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Mahmut Günal · İYİ (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Abdulkadir Çankaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Nesrin Dönmez · İYİ (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Sezgin Say · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Adil İşbay · İYİ (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Ali Delen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Mehmet Özyörük · İYİ (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Engin Altun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Bayram Vatansever · İYİ (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehzadeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Anafartalar Mah. | 7 | 2.405 | %84,0 | İYİ | %65,9 |
| 2.Anafartalar Mah. | 13 | 4.337 | %81,4 | İYİ | %61,3 |
| Adakale Mah. | 9 | 2.802 | %84,9 | AKP | %45,6 |
| Adnan Menderes Mah. | 9 | 3.082 | %86,3 | AKP | %60,4 |
| Ahmet Bedevi Mah. | 9 | 2.811 | %88,0 | AKP | %46,6 |
| Akıncılar Mah. | 8 | 2.526 | %84,8 | İYİ | %53,0 |
| Akpınar Mah. | 13 | 4.238 | %88,5 | AKP | %62,1 |
| Alaybey Mah. | 20 | 6.708 | %84,7 | İYİ | %48,1 |
| Arda Mah. | 11 | 3.831 | %86,4 | AKP | %48,0 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 101 | %91,1 | İYİ | %53,9 |
| Aşağıçobanisa Mah. | 7 | 2.316 | %89,6 | İYİ | %52,5 |
| Bayındırlık Mah. | 6 | 1.781 | %86,5 | AKP | %69,0 |
| Belenyenice Mah. | 1 | 170 | %94,7 | AKP | %64,9 |
| Dere Mah. | 4 | 1.186 | %87,7 | AKP | %52,0 |
| Dilşikar Mah. | 12 | 3.922 | %84,1 | AKP | %49,1 |
| Dinçer Mah. | 7 | 2.360 | %81,5 | İYİ | %49,5 |
| Ege Mah. | 11 | 3.512 | %85,4 | AKP | %52,4 |
| Gediz Mah. | 3 | 822 | %90,4 | AKP | %69,0 |
| Gökbel Mah. | 1 | 271 | %95,6 | AKP | %90,5 |
| Göktaşlı Mah. | 9 | 2.824 | %84,2 | AKP | %53,3 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %67,7 |
| Hacıhaliller Mah. | 3 | 855 | %93,5 | İYİ | %53,6 |
| Halıtlı Mah. | 2 | 418 | %93,3 | AKP | %65,9 |
| Hamzabeyli Mah. | 2 | 573 | %93,9 | İYİ | %56,9 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 98 | %102,0 | AKP | %71,9 |
| Kalemli Mah. | 1 | 295 | %97,3 | AKP | %78,2 |
| Karaağaçlı Mah. | 6 | 1.794 | %91,0 | AKP | %52,1 |
| Karaoğlanlı Mah. | 5 | 1.475 | %91,6 | AKP | %48,6 |
| Karayenice Mah. | 2 | 383 | %96,1 | AKP | %76,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 12 | 3.903 | %86,0 | HDP | %41,9 |
| Kağan Mah. | 1 | 210 | %97,6 | AKP | %76,0 |
| Kırançiftliği Mah. | 1 | 87 | %101,2 | AKP | %46,3 |
| Kocatepe Mah. | 4 | 1.091 | %89,0 | AKP | %63,8 |
| Kuşlubahçe Mah. | 11 | 3.522 | %85,5 | İYİ | %48,1 |
| Mimarsinan Mah. | 9 | 3.028 | %83,9 | İYİ | %57,1 |
| Nurlupınar Mah. | 5 | 1.642 | %86,6 | AKP | %65,4 |
| Nişancıpaşa Mah. | 8 | 2.789 | %85,8 | İYİ | %51,0 |
| Peker Mah. | 17 | 5.762 | %83,5 | İYİ | %59,3 |
| Sakarya Mah. | 12 | 3.980 | %85,2 | İYİ | %57,5 |
| Sancaklıbozköy Mah. | 5 | 1.628 | %92,1 | AKP | %54,0 |
| Sancaklıkayadibi Mah. | 1 | 112 | %102,7 | AKP | %62,0 |
| Sancaklıuzunçınar Mah. | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %48,5 |
| Sancaklıçeşmebaşı Mah. | 1 | 189 | %97,9 | AKP | %68,2 |
| Sancaklıiğdecik Mah. | 3 | 832 | %94,6 | AKP | %53,5 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 170 | %92,4 | AKP | %67,4 |
| Saruhan Mah. | 6 | 2.091 | %86,8 | AKP | %54,7 |
| Selimşahlar Mah. | 4 | 1.350 | %87,9 | AKP | %53,5 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %50,8 |
| Tepecik Mah. | 1 | 239 | %98,7 | AKP | %63,2 |
| Tunca Mah. | 8 | 2.481 | %85,0 | İYİ | %48,8 |
| Turgut Özal Mah. | 7 | 2.022 | %86,7 | HDP | %42,3 |
| Tilkisüleymaniye Mah. | 2 | 400 | %97,3 | AKP | %48,2 |
| Utku Mah. | 7 | 2.194 | %84,6 | İYİ | %57,8 |
| Veziroğlu Mah. | 1 | 256 | %94,9 | AKP | %57,3 |
| Yarhasanlar Mah. | 21 | 7.303 | %84,8 | İYİ | %52,9 |
| Yeniharmandalı Mah. | 1 | 230 | %97,0 | İYİ | %50,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 945 | %94,5 | İYİ | %89,2 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 592 | %92,6 | AKP | %52,0 |
| Yukarıçobanisa Mah. | 1 | 347 | %94,8 | AKP | %57,9 |
| Çamköy Mah. | 1 | 128 | %96,1 | AKP | %59,3 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.094 | %82,5 | İYİ | %46,7 |
| Çavuşoğlu Mah. | 1 | 264 | %83,7 | İYİ | %43,0 |
| Çerkezmahmudiye Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %50,7 |
| Çınarlıkuyu Mah. | 3 | 752 | %86,6 | AKP | %61,3 |
| İbrahimçelebi Mah. | 8 | 2.656 | %84,0 | İYİ | %51,7 |
| İshakçelebı Mah. | 4 | 1.128 | %85,8 | AKP | %66,7 |
| Şehitler Mah. | 21 | 7.106 | %86,0 | İYİ | %46,3 |