Saruhanlı · Belediye meclisi üyeliği
%51,9
CHP birinci
36.852 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Saruhanlı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %51,9 ile birinci; 36.852 geçerli oy, katılım %91,3.
Saruhanlı
Kayıtlı seçmen 42.703 · Oy kullanan 39.005 (katılım %91,3) · Geçerli 36.852 · Geçersiz 2.153
Seçilenler
- Ali Çelemen · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Aydır · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Arguz · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Ercan Bilgiç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Baysal · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Çelik · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Şerafettin Yüncüoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Cemal Gürsel Merter · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Eşref Doğrukıran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cavit Yaralı · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Özgür Göktoprak · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Bayram Karabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Karaca · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Bayram Gür Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Gürcan Cengiz · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Ramazan Murdan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Suat Karataş · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Mehmet Halil Canbaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ahmet Göçmen · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Hasan Levent · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Esat Raşit Haçin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Adil Karadağ · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Osman Gümüşgönül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- İlhan Uykun · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Ayşe Oğuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiloba Mah. | 2 | 578 | %90,7 | AKP | %60,3 |
| Alibeyli Mah. | 3 | 842 | %93,9 | CHP | %64,3 |
| Apak Mah. | 1 | 290 | %94,1 | AKP | %87,4 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.692 | %88,4 | CHP | %62,1 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 142 | %95,1 | AKP | %76,0 |
| Azimli Mah. | 2 | 470 | %94,7 | CHP | %47,9 |
| Bahadır Mah. | 1 | 160 | %94,4 | CHP | %53,2 |
| Bedeller Mah. | 1 | 195 | %99,5 | CHP | %55,0 |
| Büyükbelen Mah. | 6 | 1.967 | %92,4 | CHP | %49,0 |
| Cengiz Topel Mah. | 10 | 3.264 | %87,1 | CHP | %57,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.664 | %87,8 | CHP | %57,5 |
| Develi Mah. | 2 | 565 | %95,6 | AKP | %54,2 |
| Dilek Mah. | 5 | 1.599 | %93,3 | CHP | %74,4 |
| Gökçeköy Mah. | 4 | 1.181 | %96,9 | CHP | %62,9 |
| Gözlet Mah. | 1 | 246 | %100,0 | AKP | %64,4 |
| Gümülceli Mah. | 3 | 1.032 | %92,9 | AKP | %54,2 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 127 | %100,0 | CHP | %57,1 |
| Hacırahmanlı Mah. | 7 | 2.239 | %92,0 | CHP | %66,9 |
| Halitpaşa Mah. | 6 | 2.070 | %90,7 | AKP | %51,1 |
| Hatıplar Mah. | 1 | 304 | %97,0 | AKP | %76,4 |
| Heybeli Mah. | 2 | 360 | %92,5 | AKP | %68,8 |
| Kayışlar Mah. | 2 | 382 | %91,9 | CHP | %55,1 |
| Kemiklidere Mah. | 2 | 614 | %96,4 | CHP | %82,1 |
| Kepenekli Mah. | 1 | 212 | %98,1 | HDP | %73,3 |
| Koldere Mah. | 8 | 2.548 | %89,7 | CHP | %52,1 |
| Koyuncu Mah. | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %50,0 |
| Kumkuyucak Mah. | 2 | 468 | %85,5 | CHP | %63,6 |
| Kurtuluş Mah. | 7 | 2.390 | %88,1 | CHP | %41,2 |
| Lütfiye Mah. | 2 | 571 | %93,9 | CHP | %51,0 |
| Mütevelli Mah. | 6 | 1.940 | %89,8 | AKP | %53,0 |
| Nuriye Mah. | 3 | 869 | %89,4 | CHP | %66,5 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.318 | %90,9 | AKP | %57,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %72,5 |
| Sarısığırlı Mah. | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %54,8 |
| Sarıçam Mah. | 1 | 243 | %93,4 | AKP | %55,6 |
| Saruhan Mah. | 4 | 1.123 | %88,3 | CHP | %57,7 |
| Seyitoba Mah. | 1 | 310 | %98,7 | AKP | %57,5 |
| Taşdibi Mah. | 2 | 543 | %96,7 | AKP | %68,3 |
| Tirkeş Mah. | 3 | 786 | %96,1 | CHP | %64,4 |
| Yılmaz Mah. | 2 | 466 | %94,4 | CHP | %52,7 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 241 | %95,4 | CHP | %49,5 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 244 | %97,5 | AKP | %82,5 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 146 | %100,7 | AKP | %68,3 |
| Çerkez Osmaniye Mah. | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %67,5 |
| Çınaroba Mah. | 1 | 216 | %98,2 | AKP | %60,5 |
| Çullugörece Mah. | 2 | 435 | %93,3 | AKP | %62,4 |
| İshakçelebi Mah. | 4 | 1.169 | %92,0 | CHP | %61,6 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.145 | %90,9 | CHP | %57,9 |
| Şatırlar Mah. | 1 | 183 | %98,4 | AKP | %60,4 |
| Şehitler Mah. | 3 | 751 | %93,5 | AKP | %52,7 |