%65,9
MHP birinci
29.364 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kula ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %65,9 ile birinci; 29.364 geçerli oy, katılım %91,2.
Kayıtlı seçmen 34.553 · Oy kullanan 31.510 (katılım %91,2) · Geçerli 29.364 · Geçersiz 2.146
Kula Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 19.357 | %65,9 |
| İYİ | 9.006 | %30,7 |
| BBP | 365 | %1,2 |
| SAADET | 233 | %0,8 |
| VATAN | 213 | %0,7 |
| TKP | 108 | %0,4 |
| BTP | 82 | %0,3 |
Seçilenler
- İbrahim Kilimci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Uygun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Akşehirlioğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nedim Güner · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Yakup Yılmaz · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Yanbolu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Adnan Sarı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Nejat Gülmez · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ramazan Kılınç · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Harun Kaşıkçı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Halil Gacar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mustafa Sümen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Abtullah Ergin · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Sait Sandallı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- İsmail Canseven · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kula mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 23 | 7.306 | %84,9 | MHP | %61,0 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 111 | %91,9 | MHP | %50,0 |
| Akgün Mah. | 7 | 1.865 | %89,2 | MHP | %72,3 |
| Aktaş Mah. | 2 | 140 | %100,0 | MHP | %75,6 |
| Ayazören Mah. | 2 | 419 | %96,9 | MHP | %91,4 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 121 | %98,4 | MHP | %61,9 |
| Balıbey Mah. | 1 | 243 | %92,6 | MHP | %71,8 |
| Battalmustafa Mah. | 1 | 155 | %98,7 | MHP | %51,4 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 161 | %95,7 | MHP | %74,8 |
| Başıbüyük Mah. | 2 | 463 | %95,9 | MHP | %71,6 |
| Bebekli Mah. | 3 | 772 | %92,8 | MHP | %61,0 |
| Bey Mah. | 8 | 2.222 | %90,1 | MHP | %67,6 |
| Börtlüce Mah. | 1 | 171 | %99,4 | MHP | %82,5 |
| Camii Cedit Mah. | 3 | 755 | %88,6 | MHP | %62,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 293 | %96,3 | MHP | %84,2 |
| Emre Mah. | 1 | 170 | %94,1 | MHP | %80,1 |
| Encekler Mah. | 2 | 362 | %95,3 | İYİ | %75,2 |
| Erenbağı Mah. | 1 | 108 | %99,1 | MHP | %66,7 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 302 | %96,4 | MHP | %69,2 |
| Esenyazı Mah. | 2 | 487 | %96,1 | MHP | %68,1 |
| Evciler Mah. | 1 | 185 | %95,7 | MHP | %81,8 |
| Gökdere Mah. | 1 | 136 | %94,9 | MHP | %83,8 |
| Gökçeören Mah. | 6 | 1.830 | %94,6 | MHP | %51,9 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 228 | %94,7 | MHP | %84,8 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 331 | %97,6 | MHP | %54,6 |
| Hacıtufan Mah. | 1 | 225 | %97,8 | MHP | %86,9 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 151 | %98,7 | MHP | %76,4 |
| Hayalli Mah. | 1 | 114 | %102,6 | MHP | %73,3 |
| Kalınharman Mah. | 1 | 163 | %97,6 | MHP | %69,2 |
| Karaoba Mah. | 1 | 24 | %100,0 | MHP | %95,7 |
| Kavacık Mah. | 2 | 392 | %97,2 | MHP | %77,7 |
| Kenger Mah. | 1 | 174 | %93,7 | İYİ | %59,4 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 571 | %92,6 | MHP | %72,6 |
| Konurca Mah. | 2 | 233 | %96,1 | MHP | %71,4 |
| Körez Mah. | 3 | 531 | %94,9 | MHP | %68,4 |
| Narıncalıpıtrak Mah. | 3 | 721 | %96,3 | MHP | %78,1 |
| Narıncalısüleyman Mah. | 1 | 199 | %100,0 | MHP | %78,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 245 | %97,1 | MHP | %55,1 |
| Papuçlu Mah. | 1 | 215 | %98,1 | MHP | %73,9 |
| Sandal Mah. | 3 | 1.030 | %93,1 | İYİ | %50,1 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 382 | %93,2 | İYİ | %49,2 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 258 | %98,1 | MHP | %91,1 |
| Seyitali Mah. | 8 | 2.655 | %87,1 | MHP | %65,6 |
| Söğütdere Mah. | 1 | 112 | %101,8 | MHP | %72,6 |
| Tatlıçeşme Mah. | 1 | 131 | %93,1 | MHP | %61,4 |
| Topuzdamları Mah. | 1 | 226 | %98,2 | MHP | %83,3 |
| Yağbastı Mah. | 1 | 55 | %87,3 | MHP | %78,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 97 | %100,0 | MHP | %70,0 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 219 | %96,4 | MHP | %80,5 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 227 | %100,4 | MHP | %66,1 |
| Zaferiye Mah. | 11 | 3.555 | %87,7 | MHP | %72,2 |
| Çarıkballı Mah. | 3 | 893 | %98,8 | MHP | %58,4 |
| Çarıkmahmutlu Mah. | 1 | 146 | %99,3 | MHP | %81,3 |
| Çiftçiibrahim Mah. | 1 | 156 | %98,1 | MHP | %86,0 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 144 | %94,4 | İYİ | %61,5 |
| İncesu Mah. | 1 | 163 | %91,4 | MHP | %66,4 |
| Şehitlioğlu Mah. | 2 | 400 | %98,5 | MHP | %64,1 |
| Şeremet Mah. | 1 | 210 | %97,1 | MHP | %77,4 |
| Şeritli Mah. | 1 | 125 | %100,8 | MHP | %80,7 |
| Şıhlı Mah. | 1 | 75 | %97,3 | MHP | %66,7 |