%47,8
CHP birinci
65.924 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaşehir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %47,8 ile birinci; 65.924 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 76.218 · Oy kullanan 69.614 (katılım %91,3) · Geçerli 65.924 · Geçersiz 3.690
Alaşehir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 31.510 | %47,8 |
| MHP | 30.545 | %46,3 |
| BBP | 1.923 | %2,9 |
| DP | 757 | %1,2 |
| SAADET | 509 | %0,8 |
| VATAN | 256 | %0,4 |
| BTP | 156 | %0,2 |
| TKP | 134 | %0,2 |
Seçilenler
- Ali Zengin · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Remzi Şirinoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Fedayi Kozan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İbrahim Uslu · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Bilge Altan · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Halis Özcan · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Bilgehan Noyan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Halil Koç · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Sıtkı Yüce · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Hanifi Aydın · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Yaşar Çataldere · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Arslan · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Köseoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Metin Yaşar · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Emeti Akça · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Aynur Dağ · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Muzaffer Karakaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ayşe Musal · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Ahmet Enç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Cihan Yıldırım · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Mehmet Erdal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Mustafa Arıkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Ahmet Kandemir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Mehmet Atıf Erdem · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Çağrı Oğuzalp Coşkun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Erdil Dağdelen · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Yalçın Kos · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Bayram Yiğit · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Adil Musluoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Emir Engin · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- Halil Meres · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkeçili Mah. | 2 | 526 | %94,9 | CHP | %55,2 |
| Alhan Mah. | 2 | 382 | %99,0 | MHP | %64,3 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 258 | %95,7 | CHP | %50,0 |
| Azıtepe Mah. | 1 | 302 | %98,7 | MHP | %68,3 |
| Badınca Mah. | 2 | 351 | %95,2 | CHP | %61,3 |
| Bahadır Mah. | 2 | 549 | %98,2 | MHP | %72,4 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 59 | %98,3 | MHP | %73,2 |
| Bahçeliköy Mah. | 1 | 149 | %94,0 | MHP | %55,1 |
| Baklacı Mah. | 3 | 822 | %93,8 | CHP | %49,0 |
| Barış Mah. | 5 | 1.428 | %89,4 | CHP | %63,1 |
| Belenyaka Mah. | 2 | 531 | %97,2 | MHP | %52,6 |
| Beşeylül Mah. | 12 | 3.967 | %86,8 | CHP | %53,1 |
| Caberburhan Mah. | 2 | 445 | %95,1 | CHP | %54,8 |
| Caberfakılı Mah. | 2 | 461 | %95,4 | CHP | %56,6 |
| Caberkonaklı Mah. | 1 | 257 | %97,3 | CHP | %62,2 |
| Dağarlar Mah. | 2 | 474 | %94,5 | MHP | %47,3 |
| Dağhacıyusuf Mah. | 4 | 1.238 | %94,1 | MHP | %53,8 |
| Delemenler Mah. | 7 | 1.587 | %93,1 | MHP | %45,3 |
| Erenköy Mah. | 1 | 154 | %97,4 | MHP | %55,9 |
| Esen Tepe Mah. | 3 | 916 | %87,1 | MHP | %53,5 |
| Evrenli Mah. | 1 | 246 | %97,6 | MHP | %70,1 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.272 | %89,1 | CHP | %53,8 |
| Göbekli Mah. | 1 | 312 | %97,8 | CHP | %51,2 |
| Gülenyaka Mah. | 1 | 144 | %96,5 | CHP | %74,8 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 347 | %93,4 | MHP | %67,7 |
| Gümüşçay Mah. | 2 | 622 | %96,6 | MHP | %48,1 |
| Gürsu Mah. | 1 | 91 | %96,7 | MHP | %89,7 |
| Girelli Mah. | 3 | 991 | %94,5 | MHP | %54,8 |
| Hacıaliler Mah. | 2 | 439 | %89,8 | MHP | %55,0 |
| Hacıbey Mah. | 9 | 3.021 | %90,3 | CHP | %48,6 |
| Horzumalayaka Mah. | 1 | 243 | %98,4 | MHP | %52,6 |
| Horzumembelli Mah. | 1 | 117 | %67,5 | MHP | %61,6 |
| Horzumkeserler Mah. | 3 | 517 | %95,6 | MHP | %63,4 |
| Horzumsazdere Mah. | 1 | 130 | %99,2 | MHP | %54,9 |
| Ilgın Mah. | 1 | 200 | %94,5 | CHP | %56,6 |
| Ilıca Mah. | 2 | 527 | %90,7 | CHP | %48,8 |
| Işıklar Mah. | 2 | 548 | %95,8 | CHP | %49,1 |
| Karacalar Mah. | 1 | 131 | %98,5 | CHP | %45,4 |
| Karadağ Mah. | 1 | 183 | %96,2 | MHP | %71,7 |
| Kasaplı Mah. | 2 | 539 | %96,1 | CHP | %48,5 |
| Kavaklıdere Mah. | 12 | 3.469 | %89,6 | MHP | %55,4 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.194 | %93,1 | MHP | %50,4 |
| Kestanederesi Mah. | 1 | 77 | %103,9 | MHP | %86,7 |
| Kozluca Mah. | 2 | 412 | %97,6 | MHP | %70,2 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.462 | %86,3 | CHP | %50,7 |
| Kurudere Mah. | 1 | 166 | %97,6 | MHP | %63,5 |
| Killik Mah. | 7 | 1.881 | %93,1 | MHP | %47,7 |
| Matarlı Mah. | 1 | 83 | %97,6 | MHP | %47,9 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.388 | %89,2 | MHP | %50,4 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 366 | %99,5 | MHP | %61,0 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 456 | %98,7 | MHP | %51,6 |
| Piyadeler Mah. | 4 | 1.137 | %94,6 | MHP | %45,7 |
| Sakarya Mah. | 8 | 2.531 | %87,4 | CHP | %57,8 |
| Sarıpınar Mah. | 2 | 598 | %94,8 | MHP | %54,6 |
| Sarısu Mah. | 7 | 2.400 | %89,1 | CHP | %52,3 |
| Selce Mah. | 1 | 203 | %100,5 | MHP | %59,1 |
| Serinköy Mah. | 1 | 88 | %98,9 | CHP | %65,4 |
| Serinyayla Mah. | 2 | 586 | %98,8 | MHP | %66,9 |
| Sobran Mah. | 2 | 530 | %97,4 | MHP | %77,8 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 389 | %94,6 | MHP | %52,0 |
| Soğuksu Mah. | 8 | 2.562 | %87,9 | CHP | %57,3 |
| Soğukyurt Mah. | 1 | 197 | %99,5 | MHP | %71,0 |
| Subaşı Mah. | 3 | 718 | %97,1 | MHP | %45,5 |
| Tepeköy Mah. | 5 | 1.500 | %94,3 | MHP | %60,1 |
| Toygar Mah. | 2 | 376 | %95,7 | CHP | %55,8 |
| Türkmen Mah. | 1 | 160 | %97,5 | MHP | %65,1 |
| Uluderbent Mah. | 7 | 2.127 | %92,1 | CHP | %51,9 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.646 | %90,0 | MHP | %49,0 |
| Yenice Mah. | 8 | 2.376 | %88,5 | CHP | %60,9 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 397 | %95,7 | CHP | %67,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 10 | 2.890 | %94,3 | CHP | %55,9 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 95 | %100,0 | MHP | %73,1 |
| Çakırcaali Mah. | 2 | 366 | %96,5 | CHP | %55,6 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 107 | %100,0 | MHP | %76,3 |
| Çarıkbozdağ Mah. | 1 | 323 | %98,1 | MHP | %52,6 |
| Çarıkkaralar Mah. | 1 | 110 | %100,9 | MHP | %86,2 |
| Çarıktekke Mah. | 1 | 124 | %100,8 | MHP | %67,8 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 321 | %94,7 | MHP | %65,2 |
| Çeşneli Mah. | 2 | 366 | %99,2 | CHP | %56,8 |
| Örencik Mah. | 3 | 505 | %96,0 | MHP | %54,7 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 229 | %92,1 | CHP | %79,2 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 223 | %96,0 | CHP | %42,6 |
| İsmailbey Mah. | 1 | 114 | %101,8 | MHP | %81,1 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 200 | %95,0 | MHP | %81,0 |
| İstasyon Mah. | 17 | 5.813 | %85,8 | CHP | %54,8 |
| Şahyar Mah. | 2 | 551 | %93,1 | CHP | %60,3 |
| Şeyh Sinan Mah. | 7 | 1.930 | %89,7 | CHP | %50,2 |