%50,6
CHP birinci
15.717 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hekimhan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,6 ile birinci; 15.717 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 18.868 · Oy kullanan 16.723 (katılım %88,6) · Geçerli 15.717 · Geçersiz 1.006
Hekimhan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 7.946 | %50,6 |
| MHP | 7.526 | %47,9 |
| SAADET | 164 | %1,0 |
| TKP | 58 | %0,4 |
| BTP | 23 | %0,2 |
Seçilenler
- Emin Kılıçaslan · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Avşar · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Kemal Deniz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Karayazıcı · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Melda Pektaş Akgül · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Metin Benli · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nuri Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Ali Mutlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ali Kaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Aydın Bulut · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ahmet Turan Kahraman · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Osman Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Süleyman Levent · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Hasan Levent · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Ekrem Ercan · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hekimhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmağara Mah. | 1 | 201 | %91,5 | CHP | %90,1 |
| Aksütlü Mah. | 1 | 66 | %74,2 | MHP | %64,4 |
| Aşağısazlıca Mah. | 1 | 202 | %101,5 | CHP | %97,8 |
| Bahçedamı Mah. | 1 | 55 | %87,3 | CHP | %84,1 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 540 | %87,6 | MHP | %50,8 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 340 | %79,4 | CHP | %77,3 |
| Basak Mah. | 2 | 403 | %93,1 | CHP | %95,5 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 405 | %94,8 | MHP | %58,3 |
| Başkavak Mah. | 1 | 110 | %99,1 | CHP | %99,1 |
| Başkınık Mah. | 1 | 208 | %84,6 | CHP | %91,4 |
| Beykent Mah. | 1 | 183 | %95,6 | CHP | %84,6 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 132 | %95,5 | CHP | %79,8 |
| Budaklı Mah. | 1 | 114 | %83,3 | CHP | %87,1 |
| Davulgu Mah. | 1 | 61 | %90,2 | CHP | %92,6 |
| Delihasanyurdu Mah. | 1 | 182 | %96,7 | MHP | %57,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 68 | %91,2 | CHP | %96,8 |
| Deveci Mah. | 1 | 47 | %70,2 | MHP | %85,7 |
| Dumlu Mah. | 1 | 205 | %95,1 | MHP | %80,3 |
| Dursunlu Mah. | 1 | 337 | %92,3 | CHP | %53,8 |
| Dikenli Mah. | 1 | 275 | %88,7 | MHP | %80,6 |
| Dikili Mah. | 1 | 68 | %72,1 | MHP | %73,9 |
| Fatih Mah. | 1 | 288 | %91,3 | MHP | %59,0 |
| Güvenç Mah. | 1 | 96 | %88,5 | CHP | %79,8 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 259 | %96,5 | MHP | %66,2 |
| Güzelyurt Mah. | 8 | 1.639 | %81,6 | CHP | %50,7 |
| Güçlü Mah. | 2 | 397 | %92,2 | MHP | %84,6 |
| Girmana Mah. | 5 | 1.085 | %90,6 | MHP | %60,6 |
| Hacılar Mah. | 1 | 122 | %86,9 | CHP | %87,6 |
| Hasançelebi Mah. | 2 | 575 | %84,0 | CHP | %92,9 |
| Haydaroğlu Mah. | 1 | 236 | %96,2 | MHP | %51,6 |
| Işıklı Mah. | 1 | 75 | %90,7 | MHP | %78,8 |
| Karadere Mah. | 1 | 224 | %91,1 | CHP | %76,8 |
| Karaköçek Mah. | 1 | 137 | %92,0 | CHP | %88,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 168 | %85,1 | MHP | %79,9 |
| Karslılar Mah. | 1 | 121 | %94,2 | MHP | %70,3 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 618 | %90,1 | CHP | %49,9 |
| Kavacık Mah. | 1 | 51 | %88,2 | MHP | %86,1 |
| Kocaözü Mah. | 5 | 996 | %92,5 | MHP | %67,3 |
| Kozdere Mah. | 1 | 98 | %85,7 | CHP | %94,9 |
| Kurşunlu Mah. | 4 | 1.048 | %83,8 | MHP | %72,8 |
| Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 2 | 377 | %84,4 | MHP | %55,2 |
| Köylüköyü Mah. | 1 | 158 | %86,7 | CHP | %91,0 |
| Mollaibrahim Mah. | 1 | 224 | %97,3 | MHP | %72,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 512 | %91,6 | MHP | %54,6 |
| Salıcık Mah. | 1 | 135 | %96,3 | CHP | %92,2 |
| Saraylı Mah. | 1 | 125 | %88,8 | CHP | %89,5 |
| Sarıkız Mah. | 2 | 470 | %90,2 | CHP | %65,6 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 103 | %93,2 | CHP | %96,7 |
| Söğüt Mah. | 1 | 184 | %81,0 | MHP | %76,6 |
| Taşbaşı Mah. | 2 | 399 | %90,5 | MHP | %71,2 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 149 | %89,3 | MHP | %90,3 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 627 | %80,9 | MHP | %53,9 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 33 | %60,6 | CHP | %85,0 |
| Yayladam Mah. | 2 | 529 | %92,4 | CHP | %49,9 |
| Yağca Mah. | 1 | 124 | %87,1 | MHP | %76,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 573 | %86,7 | MHP | %53,2 |
| Yeşilkale Mah. | 1 | 121 | %99,2 | CHP | %71,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 81 | %97,5 | MHP | %85,3 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 329 | %97,0 | MHP | %55,3 |
| Yukarıselimli Mah. | 1 | 262 | %74,1 | MHP | %82,5 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 124 | %94,4 | CHP | %95,5 |
| Çulhalı Mah. | 1 | 165 | %91,5 | CHP | %93,1 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 111 | %64,9 | MHP | %94,4 |
| İğdir Mah. | 1 | 260 | %90,4 | CHP | %97,4 |
| Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mah. | 1 | 258 | %90,7 | MHP | %58,7 |