%39,3
AK PARTİ birinci
23.619 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,3 ile birinci; 23.619 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 27.971 · Oy kullanan 24.706 (katılım %88,3) · Geçerli 23.619 · Geçersiz 1.087
Akçadağ Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.289 | %39,3 |
| CHP | 7.185 | %30,4 |
| BBP | 4.428 | %18,8 |
| BTP | 583 | %2,5 |
| SAADET | 386 | %1,6 |
| TKP | 70 | %0,3 |
Seçilenler
- Mehmet Korkmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Mustafa Evin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Ulutaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İbrahim Fehmi Kütan · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Bekir Şeker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bülent Cömert · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Ali Turan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Turhan · BBP
- Celal Artan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Cengiz Öcal · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Hamdi Koca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mustafa Kaplan · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Arif Özcan Günay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mustafa Menge · BBP
- Murat Turcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 348 | %91,1 | AKP | %49,2 |
| Aksüt Mah. | 1 | 122 | %80,3 | CHP | %46,3 |
| Aktepe Mah. | 5 | 1.459 | %85,7 | AKP | %47,3 |
| Altunlu Mah. | 1 | 241 | %91,7 | CHP | %84,5 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 201 | %92,5 | BBP | %60,6 |
| Ancar Mah. | 3 | 868 | %93,9 | BBP | %47,2 |
| Aydınlar Mah. | 3 | 458 | %91,7 | AKP | %46,6 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 330 | %93,9 | AKP | %72,6 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.335 | %88,2 | AKP | %57,6 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 302 | %92,1 | CHP | %82,7 |
| Bağköy Mah. | 2 | 356 | %95,2 | AKP | %57,2 |
| Başpınar Mah. | 3 | 769 | %85,3 | AKP | %46,6 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 161 | %90,1 | CHP | %46,7 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 309 | %91,3 | CHP | %49,3 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 209 | %85,7 | AKP | %53,1 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 291 | %86,9 | CHP | %91,8 |
| Darıca Mah. | 1 | 271 | %72,3 | CHP | %49,4 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 478 | %87,7 | CHP | %91,6 |
| Demirciler Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %60,7 |
| Develi Mah. | 2 | 619 | %89,7 | AKP | %57,4 |
| Doğanlar Mah. | 3 | 866 | %93,2 | AKP | %67,9 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 56 | %53,6 | CHP | %76,7 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.414 | %85,6 | AKP | %51,6 |
| Durulova Mah. | 1 | 210 | %86,2 | AKP | %75,4 |
| Dutlu Mah. | 1 | 64 | %78,1 | CHP | %46,8 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 135 | %71,9 | CHP | %87,2 |
| Esenbey Mah. | 2 | 478 | %90,8 | AKP | %51,9 |
| Esenli Mah. | 1 | 211 | %95,7 | AKP | %55,7 |
| Eğin Mah. | 2 | 455 | %95,0 | AKP | %24,3 |
| Fatih Mah. | 1 | 69 | %97,1 | BBP | %76,2 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 422 | %94,8 | CHP | %41,5 |
| Güneşli Mah. | 1 | 229 | %91,7 | CHP | %71,9 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 240 | %96,3 | CHP | %74,0 |
| Hançerli Mah. | 1 | 144 | %77,1 | CHP | %88,3 |
| Hartut Mah. | 2 | 441 | %95,0 | AKP | %43,1 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 189 | %79,9 | CHP | %42,7 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 275 | %66,2 | AKP | %72,2 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 343 | %95,3 | AKP | %48,8 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 119 | %84,0 | CHP | %86,3 |
| Karamağara Mah. | 1 | 174 | %96,6 | AKP | %57,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 309 | %96,1 | CHP | %89,6 |
| Kasımuşağı Mah. | 2 | 428 | %90,2 | CHP | %58,6 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 183 | %86,9 | AKP | %48,7 |
| Keklikpınarı Mah. | 2 | 477 | %92,9 | BBP | %44,2 |
| Keller Mah. | 1 | 110 | %88,2 | CHP | %80,0 |
| Kepez Mah. | 1 | 339 | %71,7 | CHP | %87,0 |
| Kolköy Mah. | 1 | 299 | %94,0 | AKP | %54,7 |
| Kotangölü Mah. | 1 | 336 | %92,3 | AKP | %40,8 |
| Kozluca Mah. | 3 | 708 | %88,3 | AKP | %57,3 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 84 | %64,3 | AKP | %58,5 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 131 | %90,8 | CHP | %86,5 |
| Kültür Mah. | 4 | 848 | %86,9 | AKP | %49,5 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 234 | %90,2 | BBP | %46,6 |
| Levent Mah. | 2 | 351 | %95,7 | AKP | %46,3 |
| Mezra Mah. | 1 | 246 | %95,9 | AKP | %59,7 |
| Muratlı Mah. | 1 | 108 | %88,9 | AKP | %86,7 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 330 | %89,4 | AKP | %46,6 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 120 | %80,8 | CHP | %80,2 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 306 | %94,8 | AKP | %44,7 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 128 | %89,1 | CHP | %87,2 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 53 | %90,6 | BBP | %72,3 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 252 | %85,7 | AKP | %42,7 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 236 | %59,8 | CHP | %85,7 |
| Taşevler Mah. | 2 | 444 | %76,6 | AKP | %58,5 |
| Taşolar Mah. | 1 | 229 | %91,7 | AKP | %57,1 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 210 | %96,7 | AKP | %67,2 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 347 | %95,1 | AKP | %59,4 |
| Yaylımlı Mah. | 2 | 380 | %84,7 | CHP | %80,1 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 545 | %91,4 | AKP | %59,5 |
| Yukarıörükçü Mah. | 2 | 429 | %87,9 | AKP | %38,1 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 121 | %90,9 | CHP | %73,6 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 143 | %66,4 | AKP | %85,1 |
| Çevirme Mah. | 1 | 57 | %50,9 | CHP | %31,0 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 252 | %93,3 | AKP | %49,3 |
| Ören Mah. | 6 | 1.368 | %83,6 | CHP | %76,7 |
| İkinciler Mah. | 2 | 469 | %89,6 | CHP | %93,6 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 633 | %93,5 | AKP | %52,4 |