%44,2
AK PARTİ birinci
29.579 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,2 ile birinci; 29.579 geçerli oy, katılım %81,9.
Kayıtlı seçmen 37.552 · Oy kullanan 30.753 (katılım %81,9) · Geçerli 29.579 · Geçersiz 1.174
Cihanbeyli Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.076 | %44,2 |
| HDP | 9.212 | %31,1 |
| SAADET | 6.750 | %22,8 |
| VATAN | 213 | %0,7 |
| BBP | 152 | %0,5 |
| DSP | 62 | %0,2 |
| BTP | 59 | %0,2 |
| TKP | 55 | %0,2 |
Seçilenler
- Ercan Pehlivanoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Saat Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Halil Kadiroğlu · HDP · listede 1. sıra
- Menderes Öztürkmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ramazan Çimen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sıtkı Karagöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mevlüt Çivi · SAADET (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Orhan Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cafer Kenan Kart · HDP · listede 2. sıra
- Hamza Apak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Kemal Özbek · HDP · listede 3. sıra
- Kadir Ulutaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mehmet Taşpınar · SAADET (Millet İttifakı) · listede 17. sıra
- Ali Sait Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Bekir Gülhan · HDP · listede 4. sıra
- Halil Gürel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Bayram Akan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- İsrafil Alp · SAADET (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Süleyman Karadağ · HDP · listede 5. sıra
- Mehmet Sarıtaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Süleyman Çorum · HDP · listede 6. sıra
- Mehmet Çam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Serdar Erdoğan · SAADET (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Necati Hatipoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Rahim Aktaş · HDP · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Cihanbeyli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %57,0 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.694 | %83,4 | AKP | %42,1 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 529 | %95,8 | AKP | %80,9 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.458 | %85,9 | SAADET | %43,9 |
| Beyliova Mah. | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %86,4 |
| Bulduk Mah. | 4 | 1.110 | %49,6 | HDP | %62,3 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 332 | %89,8 | AKP | %72,1 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 921 | %81,5 | HDP | %64,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.024 | %83,2 | AKP | %49,7 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 303 | %74,6 | AKP | %55,8 |
| Gemecik Mah. | 1 | 250 | %92,0 | SAADET | %64,4 |
| Göktepe Mah. | 3 | 1.042 | %82,6 | AKP | %40,7 |
| Gölyazı Mah. | 8 | 2.185 | %76,3 | HDP | %82,8 |
| Günyüzü Mah. | 6 | 1.352 | %90,6 | AKP | %76,0 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 570 | %92,8 | AKP | %53,4 |
| Kale Mah. | 1 | 82 | %92,7 | SAADET | %49,3 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.292 | %89,9 | HDP | %41,3 |
| Karabağ Mah. | 7 | 1.936 | %91,5 | AKP | %53,1 |
| Karatepe Mah. | 1 | 274 | %91,2 | AKP | %58,3 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.449 | %86,7 | AKP | %48,8 |
| Kayı Mah. | 1 | 266 | %98,9 | AKP | %54,9 |
| Kelhasan Mah. | 3 | 782 | %47,3 | HDP | %74,3 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 585 | %85,5 | AKP | %48,4 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 25 | %96,0 | SAADET | %63,6 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 112 | %83,0 | AKP | %50,0 |
| Kuşça Mah. | 3 | 927 | %67,6 | HDP | %74,3 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.160 | %83,5 | AKP | %39,4 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 982 | %63,1 | AKP | %48,2 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 2 | 380 | %73,2 | AKP | %57,9 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %70,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 497 | %94,6 | SAADET | %48,8 |
| Sağlık Mah. | 2 | 464 | %83,0 | HDP | %76,3 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %79,3 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.327 | %94,5 | AKP | %55,8 |
| Turanlar Mah. | 1 | 250 | %77,2 | HDP | %78,0 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 122 | %92,6 | AKP | %77,2 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %82,4 |
| Yapalı Mah. | 3 | 964 | %86,7 | HDP | %64,7 |
| Yeniceoba Mah. | 13 | 4.187 | %72,0 | HDP | %56,7 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %62,4 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.042 | %87,0 | AKP | %46,2 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 73 | %94,5 | HDP | %56,1 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 196 | %88,3 | AKP | %78,8 |
| Çöl Mah. | 2 | 643 | %81,3 | HDP | %61,5 |
| Çimen Mah. | 1 | 313 | %86,6 | AKP | %60,0 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %45,5 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 666 | %89,5 | AKP | %50,0 |