Yahyalı · Belediye meclisi üyeliği
%69,5
AK PARTİ birinci
22.532 geçerli oy · katılım %90,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yahyalı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %69,5 ile birinci; 22.532 geçerli oy, katılım %90,1.
Yahyalı
Kayıtlı seçmen 26.597 · Oy kullanan 23.958 (katılım %90,1) · Geçerli 22.532 · Geçersiz 1.426
Seçilenler
- Ahmet Büber · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yakup Tezcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Menderes Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Meral Koşar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sami Üstündağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hacı Baba Lale · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Sabri Çakır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Adnan Culha · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Yaşar Yalçın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Abdi Dağcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Adem Sarıçiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hacı Karabulut · SAADET (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Yeniçeri · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Ferhat Akcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Vahdettin Marangoz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 7 | 2.392 | %86,9 | AKP | %65,3 |
| 75.Yıl Mah. | 3 | 907 | %87,8 | AKP | %66,5 |
| Avlağa Mah. | 1 | 226 | %94,3 | AKP | %84,7 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 179 | %96,7 | İYİ | %46,8 |
| Balcıçakırı Mah. | 2 | 538 | %94,4 | AKP | %77,6 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %80,8 |
| Büyükçakır Mah. | 3 | 921 | %87,0 | AKP | %46,9 |
| Camikebir Mah. | 1 | 262 | %93,1 | AKP | %74,4 |
| Delialiuşağı Mah. | 2 | 528 | %94,1 | AKP | %78,6 |
| Denizovası Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %92,3 |
| Derebağ Mah. | 4 | 1.199 | %88,6 | AKP | %87,5 |
| Dikme Mah. | 1 | 210 | %92,9 | AKP | %91,5 |
| Fetullah Mah. | 2 | 586 | %88,6 | AKP | %55,0 |
| Fevziçakmak Mah. | 1 | 199 | %94,0 | AKP | %59,7 |
| Gazibeyli Mah. | 7 | 2.354 | %85,3 | AKP | %67,8 |
| Kapuzbaşı Mah. | 2 | 422 | %91,0 | AKP | %53,3 |
| Karaköy Mah. | 3 | 878 | %94,5 | AKP | %75,1 |
| Kavacık Mah. | 2 | 583 | %92,8 | AKP | %76,4 |
| Kocahacılı Mah. | 2 | 545 | %94,5 | AKP | %80,2 |
| Kopçu Mah. | 2 | 410 | %91,0 | AKP | %67,2 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %64,4 |
| Kirazlı Mah. | 3 | 748 | %92,4 | AKP | %79,8 |
| Madazı Mah. | 1 | 238 | %97,5 | AKP | %59,7 |
| Mustafabeyli Mah. | 2 | 401 | %91,8 | AKP | %61,2 |
| Sazak Mah. | 1 | 122 | %95,9 | SAADET | %50,0 |
| Senirköy Mah. | 2 | 426 | %91,8 | AKP | %68,9 |
| Seydili Mah. | 11 | 3.266 | %84,1 | AKP | %65,9 |
| Süleymanfakılı Mah. | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %83,1 |
| Taşhan Mah. | 2 | 474 | %93,3 | AKP | %62,9 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 522 | %90,2 | AKP | %78,4 |
| Yenice Mah. | 5 | 1.641 | %90,7 | AKP | %71,1 |
| Yerköy Mah. | 2 | 444 | %93,0 | AKP | %67,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 322 | %96,0 | AKP | %81,8 |
| Yuları Mah. | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %72,5 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 285 | %99,3 | AKP | %90,1 |
| Çavdaruşağı Mah. | 1 | 191 | %99,5 | AKP | %89,7 |
| Çubukharmanı Mah. | 1 | 322 | %92,6 | AKP | %80,8 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 741 | %97,2 | AKP | %74,5 |
| Çiğilli Mah. | 4 | 1.387 | %89,1 | AKP | %70,2 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 480 | %95,4 | AKP | %72,5 |
| İsmet Mah. | 3 | 809 | %92,8 | AKP | %50,7 |