%54,9
MHP birinci
6.793 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %54,9 ile birinci; 6793 geçerli oy, katılım %87,1.
Kayıtlı seçmen 8.379 · Oy kullanan 7.295 (katılım %87,1) · Geçerli 6.793 · Geçersiz 502
Sarız Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 3.730 | %54,9 |
| CHP | 2.967 | %43,7 |
| SAADET | 40 | %0,6 |
| VATAN | 39 | %0,6 |
| BTP | 17 | %0,3 |
Seçilenler
- Kürşat Erkek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ümit Coşkun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Arslan · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Salih Doruk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Eroğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Ekinci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- İlhan Koyuncu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hasan Koyuncu · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Gürsel Gürbüz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Hüseyin Gözütok · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Uğur Canpolat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarız mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 22 | %100,0 | MHP | %59,1 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 100 | %98,0 | CHP | %50,0 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 192 | %79,2 | MHP | %80,9 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 179 | %91,6 | MHP | %57,8 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 493 | %80,9 | MHP | %60,3 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 281 | %84,3 | MHP | %68,8 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 111 | %91,0 | CHP | %74,7 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 165 | %81,2 | CHP | %90,7 |
| Damızlık Mah. | 2 | 432 | %93,5 | MHP | %74,1 |
| Darıdere Mah. | 1 | 89 | %85,4 | CHP | %74,3 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 114 | %92,1 | MHP | %74,5 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 49 | %91,8 | MHP | %95,6 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 123 | %75,6 | MHP | %72,5 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 105 | %90,5 | CHP | %76,1 |
| Günesen Mah. | 2 | 435 | %81,8 | CHP | %55,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 181 | %100,0 | MHP | %68,6 |
| Karayurt Mah. | 1 | 166 | %92,2 | MHP | %75,4 |
| Kemer Mah. | 1 | 166 | %88,6 | MHP | %56,6 |
| Kırkısrak Mah. | 1 | 349 | %68,2 | CHP | %89,9 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 90 | %93,3 | MHP | %57,8 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 192 | %92,7 | MHP | %74,6 |
| Kurdini Mah. | 1 | 44 | %102,3 | CHP | %63,6 |
| Kurudere Mah. | 1 | 66 | %100,0 | MHP | %53,3 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 295 | %93,6 | MHP | %72,4 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 38 | %76,3 | MHP | %51,9 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 54 | %75,9 | CHP | %63,2 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 29 | %79,3 | CHP | %63,6 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 142 | %98,6 | MHP | %55,2 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 122 | %97,5 | MHP | %57,8 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 85 | %87,1 | CHP | %93,1 |
| Tavla Mah. | 1 | 280 | %68,6 | CHP | %96,7 |
| Tekneli Mah. | 1 | 303 | %91,4 | MHP | %69,9 |
| Yaylacı Mah. | 2 | 355 | %89,6 | MHP | %68,5 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 86 | %90,7 | MHP | %51,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 496 | %88,7 | MHP | %57,9 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 486 | %86,8 | MHP | %55,4 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 194 | %97,9 | MHP | %54,6 |
| Çavdar Mah. | 1 | 193 | %91,7 | MHP | %75,9 |
| Çağşak Mah. | 1 | 196 | %67,9 | CHP | %86,6 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 325 | %86,5 | MHP | %60,5 |
| Ördekli Mah. | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %83,3 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 51 | %60,8 | MHP | %64,5 |
| İncedere Mah. | 1 | 312 | %96,5 | MHP | %66,2 |
| İncemağara Mah. | 1 | 112 | %93,8 | MHP | %65,2 |