%43,7
MHP birinci
17.359 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pınarbaşı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %43,7 ile birinci; 17.359 geçerli oy, katılım %88,8.
Kayıtlı seçmen 20.679 · Oy kullanan 18.353 (katılım %88,8) · Geçerli 17.359 · Geçersiz 994
Pınarbaşı Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 7.585 | %43,7 |
| CHP | 4.682 | %27,0 |
| İYİ | 4.134 | %23,8 |
| BBP | 602 | %3,5 |
| SAADET | 173 | %1,0 |
| TKP | 75 | %0,4 |
| VATAN | 64 | %0,4 |
| BTP | 44 | %0,3 |
Seçilenler
- Cahit Atay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sezgin Özçelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fatma Nuran Bozuklu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Süleyman Şahan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İzhan Baykal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Erdal Durmuş · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Acar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Nihat Gültekin · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Adnan Yunsuroğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Nurullah Sezgin · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Bünyamin Bedir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- İbrahim Kaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Mikdat Tosun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Nesirin Kederoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Soner Yaman · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pınarbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 17 | %82,4 | MHP | %46,2 |
| Akören Mah. | 1 | 75 | %74,7 | İYİ | %60,0 |
| Alagazili Mah. | 1 | 151 | %70,9 | İYİ | %33,7 |
| Alamescit Mah. | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %77,3 |
| Altıkesek Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %72,6 |
| Arslanbeyli Mah. | 2 | 514 | %94,4 | İYİ | %37,2 |
| Artmak Mah. | 1 | 82 | %98,8 | MHP | %36,4 |
| Avşarpotuklu Mah. | 1 | 59 | %83,1 | İYİ | %69,8 |
| Aygörmez Mah. | 1 | 52 | %100,0 | İYİ | %37,2 |
| Aşağıbeyçayırı Mah. | 1 | 90 | %92,2 | CHP | %55,6 |
| Aşağıborandere Mah. | 1 | 75 | %65,3 | CHP | %75,5 |
| Aşağıkaragöz Mah. | 1 | 100 | %81,0 | MHP | %52,8 |
| Aşağıkızılçevlik Mah. | 1 | 133 | %56,4 | CHP | %57,5 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 108 | %91,7 | MHP | %57,9 |
| Beserek Mah. | 1 | 183 | %92,9 | CHP | %50,6 |
| Büyükgümüşgün Mah. | 1 | 186 | %94,1 | MHP | %50,0 |
| Büyükgürleğen Mah. | 1 | 125 | %94,4 | MHP | %68,7 |
| Büyükkabaktepe Mah. | 1 | 156 | %94,9 | MHP | %52,2 |
| Büyükkaramanlı Mah. | 1 | 252 | %92,1 | MHP | %64,6 |
| Büyükkaramuklu Mah. | 1 | 166 | %98,2 | MHP | %49,7 |
| Büyükkömarmut Mah. | 1 | 212 | %89,2 | MHP | %55,3 |
| Büyükpotuklu Mah. | 1 | 174 | %93,7 | MHP | %47,5 |
| Cabe Mah. | 1 | 105 | %86,7 | MHP | %67,8 |
| Cinahmet Mah. | 1 | 46 | %100,0 | MHP | %56,5 |
| Cinliören Mah. | 1 | 47 | %100,0 | CHP | %45,7 |
| Demircili Mah. | 1 | 159 | %96,2 | MHP | %36,6 |
| Demirciören Mah. | 1 | 97 | %96,9 | CHP | %36,1 |
| Devederesi Mah. | 1 | 32 | %93,8 | CHP | %65,5 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 87 | %86,2 | CHP | %54,1 |
| Dilciler Mah. | 1 | 173 | %96,0 | MHP | %50,6 |
| Elmalı Mah. | 1 | 58 | %87,9 | MHP | %55,3 |
| Emeğil Mah. | 1 | 78 | %92,3 | MHP | %65,2 |
| Eskitekke Mah. | 1 | 95 | %99,0 | MHP | %47,3 |
| Eskiyassıpınar Mah. | 1 | 125 | %74,4 | CHP | %93,6 |
| Eğrisöğüt Mah. | 1 | 41 | %90,2 | MHP | %61,8 |
| Fakıekinciliği Mah. | 1 | 22 | %90,9 | MHP | %55,0 |
| Gebelek Mah. | 1 | 167 | %92,2 | CHP | %65,3 |
| Gölcük Mah. | 1 | 110 | %90,0 | MHP | %53,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 178 | %94,4 | İYİ | %51,6 |
| Gümüşgün Mah. | 3 | 872 | %85,9 | MHP | %59,7 |
| Güney Mah. | 2 | 483 | %87,2 | MHP | %58,6 |
| Halitbeyören Mah. | 1 | 140 | %92,9 | CHP | %57,9 |
| Han Mah. | 1 | 81 | %84,0 | İYİ | %80,6 |
| Hasırcı Mah. | 1 | 151 | %94,7 | İYİ | %41,5 |
| Hassa Mah. | 1 | 143 | %91,6 | CHP | %41,4 |
| Hayriye Mah. | 1 | 43 | %95,4 | CHP | %64,1 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.754 | %82,7 | MHP | %55,0 |
| Hilmiye Mah. | 1 | 88 | %92,1 | CHP | %51,9 |
| Kadılı Mah. | 1 | 93 | %83,9 | MHP | %44,7 |
| Kaftangiyen Mah. | 1 | 73 | %83,6 | CHP | %68,3 |
| Kaman Mah. | 1 | 230 | %77,8 | MHP | %47,7 |
| Karaboğaz Mah. | 1 | 101 | %87,1 | CHP | %48,7 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 116 | %90,5 | MHP | %41,8 |
| Karahalka Mah. | 1 | 31 | %71,0 | MHP | %36,4 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 119 | %94,1 | CHP | %56,9 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 107 | %86,0 | MHP | %43,3 |
| Kavlaklar Mah. | 1 | 91 | %95,6 | CHP | %42,7 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 188 | %94,2 | MHP | %65,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 163 | %62,6 | İYİ | %40,4 |
| Kayaönü Mah. | 1 | 245 | %82,0 | MHP | %51,8 |
| Kaynar Mah. | 2 | 303 | %80,9 | CHP | %62,0 |
| Kazancık Mah. | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %95,8 |
| Kerimoğlu Mah. | 2 | 369 | %87,0 | MHP | %49,5 |
| Kılıçkışla Mah. | 1 | 124 | %97,6 | MHP | %76,0 |
| Kılıçmehmet Mah. | 1 | 92 | %85,9 | MHP | %61,5 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 269 | %99,3 | MHP | %85,6 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 41 | %90,2 | CHP | %55,9 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 104 | %73,1 | İYİ | %61,8 |
| Kızılhan Mah. | 1 | 143 | %95,1 | MHP | %77,2 |
| Kızılören Mah. | 1 | 157 | %89,2 | İYİ | %47,8 |
| Kurbağalık Mah. | 1 | 76 | %76,3 | CHP | %42,9 |
| Kurttepe Mah. | 1 | 94 | %91,5 | İYİ | %58,7 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 110 | %93,6 | CHP | %72,6 |
| Köşkerli Mah. | 1 | 10 | %110,0 | MHP | %100,0 |
| Küçükkömarmut Mah. | 1 | 143 | %95,1 | CHP | %33,3 |
| Küçükpotuklu Mah. | 1 | 62 | %80,7 | CHP | %49,0 |
| Malakköy Mah. | 1 | 208 | %91,8 | CHP | %42,1 |
| Melikgazi Mah. | 1 | 67 | %101,5 | İYİ | %39,4 |
| Methiye Mah. | 1 | 163 | %89,0 | CHP | %53,0 |
| Olukkaya Mah. | 1 | 124 | %92,7 | İYİ | %42,6 |
| Oruçoğlu Mah. | 1 | 39 | %87,2 | İYİ | %69,7 |
| Panlı Mah. | 1 | 147 | %89,8 | CHP | %48,8 |
| Pazarsu Mah. | 1 | 54 | %100,0 | MHP | %52,8 |
| Pazarören Mah. | 3 | 668 | %89,4 | İYİ | %35,5 |
| Paşalı Mah. | 1 | 187 | %98,4 | MHP | %50,9 |
| Pulpınar Mah. | 1 | 58 | %96,6 | MHP | %41,2 |
| Saçayağı Mah. | 1 | 89 | %92,1 | CHP | %51,3 |
| Saçlı Mah. | 1 | 118 | %97,5 | MHP | %43,8 |
| Serinyurt Mah. | 1 | 84 | %85,7 | İYİ | %41,8 |
| Solaklar Mah. | 1 | 162 | %82,1 | MHP | %57,8 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 54 | %72,2 | MHP | %44,7 |
| Tahtaköprü Mah. | 1 | 45 | %91,1 | CHP | %69,2 |
| Taşlıgeçit Mah. | 1 | 30 | %80,0 | CHP | %41,7 |
| Taşlıoğlu Mah. | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %41,2 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 104 | %91,4 | CHP | %67,0 |
| Tersakan Mah. | 1 | 88 | %96,6 | CHP | %60,7 |
| Toybuk Mah. | 1 | 255 | %94,5 | MHP | %63,3 |
| Tözgün Mah. | 1 | 250 | %96,8 | MHP | %52,5 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 148 | %95,3 | MHP | %44,9 |
| Uzunyol Mah. | 1 | 176 | %86,4 | MHP | %44,8 |
| Yahyabey Mah. | 1 | 127 | %95,3 | CHP | %66,7 |
| Yarımtepe Mah. | 1 | 103 | %94,2 | CHP | %41,5 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 80 | %82,5 | CHP | %56,1 |
| Yenicami Mah. | 4 | 1.235 | %81,9 | MHP | %45,8 |
| Yeniocak Mah. | 2 | 429 | %84,6 | MHP | %53,1 |
| Yeregeçen Mah. | 1 | 57 | %91,2 | CHP | %43,1 |
| Yukarıbeyçayırı Mah. | 1 | 107 | %96,3 | MHP | %74,5 |
| Yukarıborandere Mah. | 4 | 494 | %96,8 | MHP | %69,0 |
| Yukarıkaragöz Mah. | 2 | 210 | %87,6 | İYİ | %63,6 |
| Yukarıkızılçevlik Mah. | 1 | 35 | %94,3 | CHP | %71,0 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %59,1 |
| Çakılkaya Mah. | 2 | 364 | %94,2 | İYİ | %43,8 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 63 | %90,5 | MHP | %81,8 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 53 | %83,0 | CHP | %57,1 |
| Çördüklü Mah. | 1 | 190 | %96,8 | İYİ | %46,0 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mah. | 1 | 116 | %84,5 | CHP | %58,5 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 83 | %81,9 | CHP | %72,3 |
| İnliören Mah. | 1 | 100 | %96,0 | CHP | %42,9 |
| İnönü Mah. | 2 | 515 | %91,7 | CHP | %41,4 |
| İğdelipayaslı Mah. | 1 | 111 | %89,2 | MHP | %55,4 |
| Şabanlı Mah. | 2 | 490 | %91,6 | İYİ | %45,3 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 84 | %88,1 | CHP | %46,5 |