%51,8
İYİ PARTİ birinci
6.136 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ermenek ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında İYİ PARTİ %51,8 ile birinci; 6136 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 7.557 · Oy kullanan 6.459 (katılım %85,5) · Geçerli 6.136 · Geçersiz 323
Ermenek Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 3.178 | %51,8 |
| AKP | 2.175 | %35,5 |
| MHP | 717 | %11,7 |
| SAADET | 37 | %0,6 |
| TKP | 15 | %0,2 |
| BTP | 14 | %0,2 |
Seçilenler
- Mustafa Bahçeli · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Azdural · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Durmuş Açıkbaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yılmaz Etci · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Bozcu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Bülent Bademci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Bancar · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Kadir Eşme · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ayni Çetin · İYİ (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Şerife Nurgül Koçdayı · İYİ (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Sadet Alatalı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.165 · Oy kullanan 2.069 (katılım %95,6) · Geçerli 1.953 · Geçersiz 116
Ermenek - Kazancı Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.232 | %63,1 |
| CHP | 721 | %36,9 |
Ermenek - Kazancı: seçilenler
- Gülhan Taştekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Tarım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Sak · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Karpuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Güzel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Seydi Acar · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Sözen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Albayrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Gülser Çetin · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.696 · Oy kullanan 3.417 (katılım %92,5) · Geçerli 3.238 · Geçersiz 179
Ermenek - Güneyyurt Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.411 | %43,6 |
| AKP | 1.238 | %38,2 |
| CHP | 589 | %18,2 |
Ermenek - Güneyyurt: seçilenler
- Ali Ayvacı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Altuntaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bilal Yardımcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mevlüt Mutlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Durmuş Aydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nurettin Akan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Gülistan Kızılca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şevket Keleş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hüseyin Selver · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ermenek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcamescit Mah. | 1 | 117 | %94,9 | İYİ | %60,2 |
| Başpınar Mah. | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %43,2 |
| Değirmenlik Mah. | 3 | 706 | %85,8 | İYİ | %49,0 |
| Güllük Mah. | 2 | 408 | %90,2 | AKP | %50,9 |
| Gülpazar Mah. | 1 | 95 | %94,7 | İYİ | %59,3 |
| Güneyyurt-Aralık Mah. | 2 | 505 | %93,7 | AKP | %42,0 |
| Güneyyurt-Cami Mah. | 2 | 628 | %90,0 | MHP | %39,8 |
| Güneyyurt-Habib Mah. | 2 | 493 | %93,3 | MHP | %44,6 |
| Güneyyurt-Kışlacık Mah. | 1 | 167 | %96,4 | MHP | %73,6 |
| Güneyyurt-Oda Mah. | 3 | 796 | %91,1 | AKP | %42,0 |
| Güneyyurt-Orta Mah. | 1 | 183 | %93,4 | AKP | %45,1 |
| Güneyyurt-Pınargözü Mah. | 2 | 380 | %96,8 | MHP | %47,2 |
| Güneyyurt-Yenimahalle Mah. | 2 | 544 | %90,8 | MHP | %44,6 |
| Karalar Mah. | 1 | 37 | %124,3 | AKP | %44,4 |
| Kazancı-Bucak Mah. | 1 | 93 | %101,1 | AKP | %67,0 |
| Kazancı-Gökceler Mah. | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %59,9 |
| Kazancı-Merkez Mah. | 3 | 749 | %94,9 | AKP | %62,5 |
| Kazancı-Tepecik Mah. | 1 | 200 | %99,5 | AKP | %68,3 |
| Kazancı-Türbeseki Mah. | 1 | 71 | %102,8 | AKP | %53,6 |
| Kazancı-Uluköy Mah. | 1 | 166 | %97,6 | AKP | %85,2 |
| Kazancı-Yukarı Mah. | 1 | 217 | %94,5 | AKP | %61,9 |
| Kazancı-Çatalbadem Mah. | 2 | 493 | %92,5 | AKP | %56,1 |
| Kebendibi Mah. | 1 | 69 | %92,8 | İYİ | %43,1 |
| Keçipazar Mah. | 1 | 191 | %91,1 | İYİ | %45,1 |
| Keşillik Mah. | 1 | 64 | %104,7 | AKP | %43,9 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.286 | %82,4 | İYİ | %55,4 |
| Orta Mah. | 1 | 268 | %94,0 | İYİ | %49,8 |
| Sandıklı Mah. | 2 | 490 | %87,6 | İYİ | %46,9 |
| Seyran Mah. | 8 | 1.950 | %81,1 | İYİ | %52,4 |
| Susaklı Mah. | 3 | 794 | %83,4 | İYİ | %54,5 |
| Taşbaşı Mah. | 2 | 613 | %86,3 | İYİ | %60,4 |
| Çınarlısu Mah. | 2 | 362 | %87,9 | İYİ | %49,7 |