%46,2
AK PARTİ birinci
38.671 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazarcık ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,2 ile birinci; 38.671 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 46.648 · Oy kullanan 41.184 (katılım %88,3) · Geçerli 38.671 · Geçersiz 2.513
Pazarcık Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 17.877 | %46,2 |
| CHP | 11.204 | %29,0 |
| DSP | 8.362 | %21,6 |
| BBP | 462 | %1,2 |
| HDP | 387 | %1,0 |
| TKP | 170 | %0,4 |
| SAADET | 159 | %0,4 |
| BTP | 50 | %0,1 |
Seçilenler
- Murat Kemal Çiftepala · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kantarcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Aktar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Kaykı · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Erkan Akyol · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Saime Arık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bayram Göğremiş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ziya Zincirkıran · DSP · listede 1. sıra
- Aziz Barış Özsönmez · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Halil İbrahim Akış · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ünal Kötüce · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Dilan Pekgezer · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Faruk Gerekli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Eylem Ulutop · DSP · listede 2. sıra
- Ferzi Ünal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Kemal Yalburdak · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Muhammed Gürler · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Mustafa Yenigül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- İbiş Tonaydın · DSP · listede 3. sıra
- Bayram Haskaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Murat Şanlıdağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Şaban Karabacak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Sultan Güner · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Vakkas İşbilir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Ahmet Görnü · DSP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pazarcık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 6 | 1.908 | %89,5 | AKP | %74,9 |
| Ahmet Bozdağ Mah. | 7 | 2.287 | %86,7 | AKP | %66,6 |
| Akcakoyunlu Mah. | 1 | 172 | %92,4 | AKP | %52,6 |
| Akdemir Mah. | 1 | 253 | %84,2 | CHP | %81,6 |
| Akçalar Mah. | 1 | 156 | %87,8 | CHP | %55,2 |
| Armutlu Mah. | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %42,8 |
| Aşağımülk Mah. | 2 | 471 | %93,0 | AKP | %78,6 |
| Bağdınısağır Mah. | 5 | 1.593 | %92,3 | AKP | %71,6 |
| Beşçeşme Mah. | 2 | 607 | %97,4 | AKP | %79,3 |
| Bölükçam Mah. | 1 | 110 | %80,0 | CHP | %67,5 |
| Büyüknacar Fatih Mah. | 2 | 365 | %95,3 | AKP | %89,0 |
| Büyüknacar Kocadere Mah. | 1 | 276 | %100,4 | AKP | %77,4 |
| Büyüknacar Merkez Mah. | 2 | 606 | %93,9 | AKP | %77,8 |
| Cengiz Topel Mah. | 9 | 2.758 | %79,3 | DSP | %47,4 |
| Cimikanlı Mah. | 2 | 450 | %90,7 | CHP | %71,6 |
| Damlataş Mah. | 1 | 220 | %79,6 | CHP | %67,1 |
| Dedepaşa Mah. | 1 | 43 | %90,7 | CHP | %60,5 |
| Emiroğlu Mah. | 2 | 317 | %97,8 | AKP | %45,5 |
| Evri Pınarbaşı Mah. | 3 | 845 | %89,1 | AKP | %54,9 |
| Evri Taşbiçme Mah. | 4 | 779 | %94,0 | AKP | %67,8 |
| Eğlen Mah. | 1 | 99 | %83,8 | CHP | %57,8 |
| Eğrice Mah. | 2 | 621 | %95,3 | AKP | %74,9 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.132 | %80,0 | CHP | %49,0 |
| Ganidağıketiler Mah. | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %55,2 |
| Göynük Mah. | 1 | 212 | %93,9 | AKP | %87,4 |
| Göçer Mah. | 1 | 34 | %108,8 | AKP | %46,9 |
| Hanobası Mah. | 1 | 57 | %91,2 | CHP | %90,2 |
| Harmancık Mah. | 1 | 47 | %108,5 | AKP | %51,1 |
| Hasankoca Mah. | 1 | 64 | %87,5 | CHP | %51,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 418 | %86,1 | CHP | %78,3 |
| Kadıncık Mah. | 1 | 193 | %96,4 | AKP | %41,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 238 | %90,3 | DSP | %55,8 |
| Karabıyıklı Mah. | 1 | 191 | %91,1 | AKP | %68,6 |
| Karagöl Mah. | 2 | 695 | %95,0 | AKP | %85,1 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 273 | %83,9 | AKP | %78,7 |
| Karaçay Mah. | 1 | 104 | %90,4 | CHP | %65,5 |
| Keleş Mah. | 1 | 132 | %97,0 | AKP | %62,4 |
| Kızkapanlı Mah. | 2 | 406 | %88,9 | AKP | %40,2 |
| Kuzeykent Mah. | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %58,6 |
| Kizirli Mah. | 2 | 429 | %87,0 | CHP | %75,4 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mah. | 7 | 2.172 | %90,1 | AKP | %68,3 |
| Memiş Özdal Mah. | 2 | 557 | %87,8 | DSP | %43,7 |
| Memişkahya Mah. | 1 | 184 | %83,7 | CHP | %85,7 |
| Menderes Mah. | 8 | 2.706 | %84,8 | AKP | %70,1 |
| Mezere Mah. | 2 | 422 | %88,6 | AKP | %69,7 |
| Musolar Mah. | 1 | 299 | %91,6 | DSP | %46,1 |
| Narlı Bahçelievler Mah. | 7 | 2.438 | %85,5 | CHP | %51,7 |
| Narlı Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.165 | %84,5 | CHP | %53,1 |
| Narlı İsmetpaşa Mah. | 4 | 1.130 | %87,3 | CHP | %49,6 |
| Nefsidoğanlı Mah. | 1 | 320 | %85,9 | CHP | %65,9 |
| Osmandede Mah. | 1 | 152 | %94,1 | CHP | %69,4 |
| Sadakalar Mah. | 1 | 277 | %84,1 | AKP | %50,0 |
| Sakarkaya Mah. | 4 | 802 | %97,9 | AKP | %76,1 |
| Sallıuşağı Mah. | 1 | 252 | %79,4 | CHP | %78,3 |
| Salmanıpak Mah. | 1 | 134 | %91,0 | CHP | %62,7 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 226 | %96,9 | AKP | %89,9 |
| Sarıerik Mah. | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %60,0 |
| Sarıl Mah. | 1 | 320 | %95,6 | AKP | %67,0 |
| Soku Milyanlı Mah. | 1 | 179 | %90,5 | CHP | %69,2 |
| Sultanlar Mah. | 1 | 343 | %87,5 | AKP | %88,1 |
| Taşdemir Mah. | 2 | 361 | %98,3 | AKP | %80,2 |
| Tetirlik Mah. | 3 | 752 | %82,9 | DSP | %58,7 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %83,6 |
| Tilkiler Mah. | 2 | 496 | %84,1 | CHP | %54,5 |
| Ufacıklı Mah. | 3 | 852 | %96,2 | AKP | %86,2 |
| Ulubahçe Mah. | 2 | 459 | %97,4 | AKP | %83,7 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %55,6 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 80 | %77,5 | AKP | %43,9 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 39 | %105,1 | CHP | %89,7 |
| Yukarıhöcüklü Mah. | 2 | 491 | %93,3 | AKP | %48,3 |
| Yukarımülk Mah. | 1 | 279 | %97,5 | AKP | %70,3 |
| Yumaklıcerit Bağlar Mah. | 2 | 447 | %98,7 | AKP | %79,1 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mah. | 3 | 887 | %93,9 | AKP | %79,1 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 244 | %97,1 | AKP | %76,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %57,6 |
| Çamlıtepe Mah. | 5 | 1.223 | %80,4 | DSP | %36,5 |
| Çöçelli Mah. | 2 | 447 | %90,4 | CHP | %74,3 |
| Çiçek Mah. | 1 | 27 | %103,7 | AKP | %48,2 |
| Çiçekalanı Mah. | 1 | 79 | %93,7 | DSP | %43,8 |
| Çiğdemtepe Mah. | 2 | 658 | %96,2 | AKP | %67,5 |
| Ördekdede Mah. | 1 | 252 | %94,8 | CHP | %65,0 |
| İncirli Mah. | 1 | 21 | %109,5 | CHP | %43,5 |
| Şahintepe Mah. | 2 | 569 | %87,2 | CHP | %51,2 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mah. | 9 | 2.580 | %81,4 | AKP | %46,1 |