%53,9
CHP birinci
61.065 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Menderes ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %53,9 ile birinci; 61.065 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 71.679 · Oy kullanan 63.199 (katılım %88,2) · Geçerli 61.065 · Geçersiz 2.134
Menderes Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 32.933 | %53,9 |
| AKP | 25.703 | %42,1 |
| HDP | 1.199 | %2,0 |
| SAADET | 444 | %0,7 |
| DSP | 277 | %0,5 |
| BBP | 227 | %0,4 |
| TKP | 124 | %0,2 |
| VATAN | 106 | %0,2 |
| BTP | 52 | %0,1 |
Seçilenler
- Fatma Ekicioğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Gürsel Rüzgar · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ayşegül Duran Türker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Akın · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Erkan Özkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hasan Yücel Kara · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Mümin Bayram · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Sarıkaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Erdoğan Yalçın · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Civek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Cumali Önder · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Süleyman Sarıkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Fatma Makas · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- İlker Kayhan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Hüseyin Çolak · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Halil Şen · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Hazal Deniz Gezer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- İbrahim Binek · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Cemil Az · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Amine Çiçek · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Halis Macit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ertan Güleç · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Bülent Taşkıran · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Ayhan Pehlivan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Alper Sürücü · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Menderes mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetbeyli Mah. | 3 | 878 | %79,3 | CHP | %73,1 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 304 | %96,4 | AKP | %57,0 |
| Altıntepe Mah. | 6 | 1.852 | %87,7 | AKP | %67,6 |
| Ata Mah. | 5 | 1.667 | %83,3 | CHP | %64,1 |
| Ataköy Mah. | 4 | 1.310 | %93,5 | CHP | %65,3 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.288 | %86,2 | CHP | %54,4 |
| Bulgurca Mah. | 5 | 1.550 | %91,8 | CHP | %50,5 |
| Cüneytbey Mah. | 14 | 4.829 | %86,7 | CHP | %53,2 |
| Dereköy Mah. | 4 | 1.089 | %91,2 | AKP | %55,6 |
| Develi Mah. | 5 | 1.596 | %96,1 | AKP | %57,0 |
| Değirmendere Mah. | 4 | 1.248 | %90,6 | CHP | %61,4 |
| Efemçukuru Mah. | 2 | 398 | %98,7 | CHP | %56,1 |
| Gazipaşa Mah. | 11 | 3.654 | %86,8 | CHP | %61,8 |
| Gölcükler Mah. | 11 | 3.551 | %86,5 | CHP | %49,4 |
| Gölova Mah. | 1 | 257 | %93,0 | AKP | %57,9 |
| Görece Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.566 | %86,5 | CHP | %57,9 |
| Gümüldür Atatürk Mah. | 4 | 1.086 | %87,5 | CHP | %57,3 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mah. | 2 | 663 | %83,4 | CHP | %57,0 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mah. | 10 | 3.156 | %87,8 | CHP | %55,2 |
| Gümüldür İnönü Mah. | 2 | 657 | %76,1 | CHP | %69,6 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.054 | %83,6 | CHP | %67,9 |
| Karakuyu Mah. | 3 | 755 | %97,0 | CHP | %53,2 |
| Kasımpaşa Mah. | 13 | 4.331 | %87,0 | CHP | %51,3 |
| Keler Mah. | 1 | 134 | %101,5 | CHP | %51,2 |
| Kemalpaşa Mah. | 19 | 6.515 | %85,5 | CHP | %55,2 |
| Kısık Mah. | 2 | 353 | %89,5 | AKP | %50,7 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 136 | %93,4 | CHP | %59,5 |
| Küner Mah. | 6 | 1.815 | %95,9 | AKP | %77,0 |
| Mithatpaşa Mah. | 11 | 3.726 | %90,1 | CHP | %57,0 |
| Orta Mah. | 7 | 2.169 | %85,9 | CHP | %62,7 |
| Oğlananası Atatürk Mah. | 3 | 784 | %90,8 | AKP | %49,6 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mah. | 3 | 755 | %93,3 | AKP | %52,6 |
| Sancaklı Mah. | 3 | 749 | %96,3 | CHP | %73,4 |
| Tekeli Atatürk Mah. | 4 | 1.092 | %93,0 | AKP | %58,9 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.146 | %91,8 | AKP | %59,7 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 787 | %93,1 | AKP | %52,3 |
| Çakaltepe Mah. | 2 | 535 | %97,6 | CHP | %64,7 |
| Çamönü Mah. | 4 | 1.260 | %90,3 | CHP | %45,4 |
| Çatalca Mah. | 2 | 479 | %93,5 | CHP | %50,7 |
| Çukuraltı Mah. | 12 | 4.014 | %81,2 | CHP | %66,1 |
| Çile Mah. | 2 | 484 | %95,5 | CHP | %68,5 |
| Çileme Mah. | 4 | 1.368 | %93,1 | CHP | %58,0 |
| Özdere Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.160 | %91,1 | CHP | %56,2 |
| Şaşal Mah. | 2 | 479 | %97,7 | AKP | %71,1 |