Kınık · Belediye meclisi üyeliği
%50,8
AK PARTİ birinci
19.176 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kınık ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,8 ile birinci; 19.176 geçerli oy, katılım %93,3.
Kınık
Kayıtlı seçmen 21.693 · Oy kullanan 20.239 (katılım %93,3) · Geçerli 19.176 · Geçersiz 1.063
Seçilenler
- Hakan Ertane · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İlhan Avcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet İnanlı · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Şahan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Emrullah Kartal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Göl · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Kavaklı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ramazan Yıldız · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Zeki Özçam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ozan Pamukçu · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Hasan Ateş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Sadık Araz · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Behire Tanır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Bayram Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Tuncay Kalın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpadere Mah. | 1 | 287 | %100,4 | AKP | %85,4 |
| Arpaseki Mah. | 2 | 505 | %97,4 | CHP | %81,6 |
| Aziziye Mah. | 1 | 147 | %95,2 | CHP | %69,8 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.075 | %94,1 | AKP | %56,9 |
| Bademalan Mah. | 1 | 250 | %97,2 | AKP | %76,3 |
| Balaban Mah. | 1 | 139 | %97,1 | AKP | %71,4 |
| Bağalan Mah. | 1 | 326 | %99,1 | CHP | %74,6 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 224 | %92,4 | CHP | %86,3 |
| Cumalı Mah. | 1 | 302 | %94,0 | AKP | %56,7 |
| Değirmencieli Mah. | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 348 | %95,7 | CHP | %71,9 |
| Elmadere Mah. | 1 | 278 | %99,3 | CHP | %87,4 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.895 | %92,7 | CHP | %71,1 |
| Hamzahocalı Mah. | 1 | 212 | %91,0 | AKP | %60,3 |
| Işıklar Mah. | 1 | 123 | %100,8 | AKP | %69,2 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %72,7 |
| Karadere Mah. | 1 | 177 | %100,6 | AKP | %69,8 |
| Karatekeli Mah. | 1 | 88 | %87,5 | CHP | %65,7 |
| Kocaömer Mah. | 1 | 295 | %97,3 | AKP | %65,9 |
| Kodukburun Mah. | 1 | 32 | %106,3 | CHP | %69,7 |
| Köseler Mah. | 1 | 259 | %98,5 | AKP | %84,0 |
| Mıstıklar Mah. | 1 | 179 | %100,6 | AKP | %85,9 |
| Musacalı Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %74,6 |
| Osmaniye Mah. | 7 | 2.072 | %90,9 | AKP | %63,9 |
| Poyracık Mah. | 17 | 4.583 | %91,9 | AKP | %57,9 |
| Sucahlı Mah. | 1 | 185 | %97,8 | AKP | %71,6 |
| Taştepe Mah. | 1 | 324 | %94,1 | CHP | %78,1 |
| Türkcedit Mah. | 6 | 1.480 | %90,0 | AKP | %54,0 |
| Yayakent Mah. | 4 | 1.082 | %90,8 | CHP | %51,9 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 211 | %97,6 | AKP | %80,7 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.430 | %91,4 | CHP | %53,1 |
| Yukarı Mah. | 3 | 652 | %91,0 | AKP | %55,6 |
| Çaltı Mah. | 1 | 229 | %96,1 | CHP | %74,6 |
| Çanköy Mah. | 1 | 244 | %95,1 | AKP | %75,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 124 | %98,4 | AKP | %60,0 |
| Örtülü Mah. | 2 | 517 | %97,7 | AKP | %72,2 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %53,7 |