%48,8
AK PARTİ birinci
10.782 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,8 ile birinci; 10.782 geçerli oy, katılım %82,9.
Kayıtlı seçmen 13.769 · Oy kullanan 11.409 (katılım %82,9) · Geçerli 10.782 · Geçersiz 627
Şenkaya Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.260 | %48,8 |
| CHP | 4.197 | %38,9 |
| DP | 765 | %7,1 |
| DSP | 501 | %4,7 |
| SAADET | 39 | %0,4 |
| TKP | 20 | %0,2 |
Seçilenler
- Halit Gökçe · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Adak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özgür Özbek · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Onur Akı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Bedir · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Necip Baysal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şerif Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Sinan Yeltürk · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Erol Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Deniz Aktürk · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Şahin Olacam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şenkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 95 | %103,2 | CHP | %88,2 |
| Akşar Mah. | 3 | 812 | %86,2 | AKP | %74,2 |
| Alıcık Mah. | 2 | 381 | %85,8 | CHP | %36,9 |
| Atyolu Mah. | 1 | 305 | %87,5 | CHP | %87,8 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 79 | %96,2 | CHP | %42,5 |
| Aşağı Mah. | 4 | 826 | %75,7 | CHP | %51,4 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 69 | %76,8 | AKP | %88,2 |
| Balkaya Mah. | 1 | 200 | %78,0 | CHP | %58,0 |
| Bereketli Mah. | 1 | 38 | %57,9 | AKP | %72,7 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 84 | %79,8 | AKP | %58,3 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 225 | %92,4 | CHP | %73,8 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 110 | %81,8 | AKP | %51,2 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 361 | %84,2 | AKP | %69,2 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %77,3 |
| Dolunay Mah. | 1 | 256 | %91,8 | AKP | %98,2 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 94 | %81,9 | AKP | %45,5 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 114 | %80,7 | AKP | %67,4 |
| Esence Mah. | 1 | 34 | %114,7 | AKP | %82,9 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %76,8 |
| Evbakan Mah. | 1 | 158 | %86,1 | AKP | %72,1 |
| Gaziler Mah. | 1 | 249 | %88,0 | AKP | %59,2 |
| Gezenek Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %74,3 |
| Göllet Mah. | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %78,3 |
| Göreşken Mah. | 1 | 136 | %90,4 | AKP | %68,1 |
| Gözalan Mah. | 1 | 221 | %85,5 | AKP | %88,5 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 38 | %65,8 | AKP | %63,6 |
| Gülveren Mah. | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %79,2 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 105 | %84,8 | AKP | %80,0 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 181 | %89,0 | CHP | %65,1 |
| Kaynak Mah. | 2 | 136 | %100,7 | AKP | %58,0 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 255 | %94,5 | AKP | %60,0 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 165 | %90,3 | AKP | %85,2 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 173 | %74,0 | CHP | %84,3 |
| Kireçli Mah. | 1 | 20 | %115,0 | AKP | %45,5 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 387 | %85,5 | CHP | %96,3 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 332 | %87,1 | AKP | %42,2 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 62 | %69,4 | AKP | %81,0 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.213 | %76,1 | DP | %31,2 |
| Penek Mah. | 1 | 138 | %81,9 | AKP | %90,1 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 61 | %65,6 | AKP | %97,5 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %58,8 |
| Sındıran Mah. | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %59,5 |
| Susuz Mah. | 1 | 211 | %80,1 | AKP | %53,5 |
| Söğütler Mah. | 1 | 297 | %84,2 | AKP | %52,8 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 127 | %88,2 | CHP | %50,0 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 30 | %66,7 | AKP | %77,8 |
| Teketaş Mah. | 1 | 98 | %69,4 | AKP | %74,6 |
| Turnalı Mah. | 2 | 125 | %79,2 | AKP | %82,4 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %84,8 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 85 | %98,8 | AKP | %70,2 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 101 | %74,3 | CHP | %73,3 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 291 | %80,4 | CHP | %86,8 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %76,3 |
| Yazılı Mah. | 1 | 76 | %93,4 | CHP | %81,2 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 38 | %81,6 | CHP | %54,8 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 77 | %90,9 | CHP | %88,2 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %63,6 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 664 | %86,9 | CHP | %91,9 |
| Yukarı Mah. | 4 | 841 | %63,9 | AKP | %48,1 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 88 | %92,1 | AKP | %85,7 |
| Yünören Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %69,1 |
| Yürekli Mah. | 1 | 146 | %93,2 | AKP | %71,6 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 127 | %78,7 | AKP | %80,6 |
| Çamlıalan Mah. | 2 | 384 | %70,3 | CHP | %82,8 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 130 | %85,4 | AKP | %77,5 |
| Özyurt Mah. | 1 | 286 | %85,7 | AKP | %85,4 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %48,9 |
| İnceçay Mah. | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %56,8 |
| İçmesu Mah. | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %60,8 |
| İğdeli Mah. | 1 | 149 | %79,9 | AKP | %63,6 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %69,0 |