%67,7
MHP birinci
9.665 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İspir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %67,7 ile birinci; 9665 geçerli oy, katılım %79,8.
Kayıtlı seçmen 12.759 · Oy kullanan 10.181 (katılım %79,8) · Geçerli 9.665 · Geçersiz 516
İspir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 6.545 | %67,7 |
| SAADET | 1.135 | %11,7 |
| BBP | 1.046 | %10,8 |
| CHP | 500 | %5,2 |
| İYİ | 382 | %4,0 |
| TKP | 57 | %0,6 |
Seçilenler
- Muhittin Çakır · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Dağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nizam Çelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Turgut Özdem · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Salih Başkapan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abdulselam Azgün · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Paşali Aka · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Enes Akbulut · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Sevim Bayrak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hüseyin Sertkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İspir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatlı Mah. | 1 | 84 | %82,1 | MHP | %79,1 |
| Akgüney Mah. | 1 | 42 | %71,4 | MHP | %86,7 |
| Akpınar Mah. | 1 | 13 | %100,0 | SAADET | %69,2 |
| Akseki Mah. | 1 | 34 | %100,0 | MHP | %84,9 |
| Aksu Mah. | 5 | 348 | %69,3 | MHP | %79,3 |
| Aktaş Mah. | 1 | 15 | %73,3 | MHP | %100,0 |
| Alacabük Mah. | 1 | 85 | %49,4 | MHP | %75,6 |
| Araköy Mah. | 1 | 33 | %106,1 | MHP | %64,7 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 130 | %74,6 | MHP | %88,2 |
| Armutlu Mah. | 1 | 41 | %75,6 | MHP | %93,3 |
| Atürküten Mah. | 1 | 21 | %85,7 | MHP | %100,0 |
| Avcıköy Mah. | 1 | 95 | %72,6 | MHP | %71,6 |
| Aşağı Fındıklı Mah. | 1 | 26 | %73,1 | MHP | %72,2 |
| Aşağı Özbağ Mah. | 1 | 345 | %75,7 | MHP | %65,5 |
| Bademli Mah. | 1 | 193 | %90,7 | MHP | %76,1 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 159 | %84,9 | MHP | %88,3 |
| Başköy Mah. | 3 | 360 | %76,4 | MHP | %88,6 |
| Başpınar Mah. | 1 | 43 | %74,4 | MHP | %87,1 |
| Başçeşme Mah. | 1 | 92 | %82,6 | MHP | %48,5 |
| Bostancı Mah. | 1 | 20 | %80,0 | MHP | %87,5 |
| Bozan Mah. | 1 | 45 | %75,6 | MHP | %96,9 |
| Cankurtaran Mah. | 1 | 31 | %103,2 | MHP | %84,4 |
| Cibali Mah. | 1 | 91 | %75,8 | MHP | %95,4 |
| Demirbilek Mah. | 1 | 75 | %88,0 | MHP | %87,3 |
| Demirkaya Mah. | 1 | 36 | %88,9 | MHP | %48,4 |
| Devedağı Mah. | 1 | 63 | %92,1 | MHP | %88,7 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 68 | %91,2 | MHP | %88,7 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 51 | %54,9 | MHP | %89,3 |
| Duruköy Mah. | 1 | 258 | %76,0 | SAADET | %50,5 |
| Düzköy Mah. | 1 | 91 | %93,4 | MHP | %46,5 |
| Elmalı Mah. | 2 | 523 | %82,2 | MHP | %67,2 |
| Gaziler Mah. | 1 | 174 | %81,6 | MHP | %59,6 |
| Geçitağzı Mah. | 1 | 58 | %91,4 | MHP | %76,9 |
| Gölyurt Mah. | 1 | 42 | %52,4 | MHP | %100,0 |
| Göçköy Mah. | 1 | 62 | %80,7 | MHP | %80,0 |
| Gülhas Mah. | 1 | 197 | %90,4 | MHP | %57,6 |
| Güllübağ Mah. | 1 | 109 | %89,0 | MHP | %72,8 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 17 | %58,8 | MHP | %100,0 |
| Güney Mah. | 1 | 95 | %66,3 | MHP | %76,7 |
| Halilpaşa Mah. | 1 | 52 | %61,5 | MHP | %78,1 |
| Irmakköy Mah. | 1 | 81 | %81,5 | MHP | %70,8 |
| Karahan Mah. | 1 | 68 | %101,5 | SAADET | %71,2 |
| Karakale Mah. | 1 | 121 | %89,3 | MHP | %46,8 |
| Karakamış Mah. | 1 | 116 | %89,7 | MHP | %84,2 |
| Karakaya Mah. | 1 | 54 | %51,9 | MHP | %67,9 |
| Karaseydi Mah. | 1 | 29 | %86,2 | MHP | %84,0 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.280 | %81,4 | MHP | %53,0 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 29 | %58,6 | MHP | %87,5 |
| Kaynakbaşı Mah. | 1 | 15 | %86,7 | MHP | %91,7 |
| Kırık Mah. | 1 | 72 | %81,9 | MHP | %81,5 |
| Kızılhasan Mah. | 1 | 88 | %93,2 | MHP | %83,8 |
| Koç Mah. | 1 | 124 | %64,5 | MHP | %87,2 |
| Köprüköy Mah. | 1 | 262 | %79,4 | MHP | %59,5 |
| Kümetaş Mah. | 1 | 13 | %84,6 | CHP | %54,6 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 89 | %86,5 | MHP | %87,0 |
| Leylekköy Mah. | 1 | 34 | %64,7 | MHP | %59,1 |
| Madenköprübaşı Mah. | 3 | 568 | %82,6 | MHP | %74,8 |
| Mescitli Mah. | 1 | 78 | %60,3 | MHP | %84,8 |
| Moryayla Mah. | 1 | 80 | %48,8 | MHP | %74,4 |
| Mülkköy Mah. | 1 | 64 | %68,8 | MHP | %70,7 |
| Numanpaşa Mah. | 1 | 95 | %82,1 | MHP | %68,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 39 | %64,1 | MHP | %92,0 |
| Ortaören Mah. | 1 | 69 | %89,9 | MHP | %85,5 |
| Petekli Mah. | 1 | 113 | %89,4 | MHP | %70,0 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 19 | %79,0 | MHP | %84,6 |
| Sandıklı Mah. | 1 | 19 | %89,5 | MHP | %100,0 |
| Sırakonak Mah. | 2 | 224 | %88,0 | BBP | %88,8 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 71 | %77,5 | MHP | %75,0 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 27 | %103,7 | MHP | %89,3 |
| Taşlıca Mah. | 1 | 17 | %82,4 | MHP | %83,3 |
| Tekpınar Mah. | 1 | 39 | %84,6 | MHP | %63,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 66 | %92,4 | MHP | %67,3 |
| Ulubel Mah. | 1 | 67 | %61,2 | MHP | %95,0 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 16 | %56,3 | MHP | %100,0 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 93 | %85,0 | SAADET | %56,0 |
| Yağlı Mah. | 1 | 54 | %83,3 | MHP | %64,4 |
| Yedigöl Mah. | 2 | 191 | %79,1 | MHP | %85,8 |
| Yedigöze Mah. | 1 | 50 | %86,0 | MHP | %82,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 90 | %81,1 | SAADET | %50,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 150 | %64,7 | MHP | %89,5 |
| Yıldıztepe Mah. | 1 | 49 | %85,7 | MHP | %85,7 |
| Yukarı Fındıklı Mah. | 1 | 68 | %79,4 | MHP | %69,8 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.148 | %74,2 | MHP | %54,7 |
| Yukarı Özbağ Mah. | 1 | 211 | %84,4 | MHP | %68,8 |
| Yunusköy Mah. | 1 | 82 | %91,5 | MHP | %86,3 |
| Zeyrek Mah. | 1 | 180 | %90,6 | MHP | %72,9 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 73 | %86,3 | MHP | %80,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 253 | %88,9 | MHP | %55,2 |
| Çamlıkaya Mah. | 5 | 555 | %80,9 | MHP | %61,0 |
| Çatakkaya Mah. | 1 | 58 | %70,7 | MHP | %97,6 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 52 | %65,4 | MHP | %100,0 |
| Çayırözü Mah. | 1 | 144 | %87,5 | MHP | %78,3 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 185 | %80,0 | MHP | %68,8 |
| Özlüce Mah. | 1 | 72 | %62,5 | MHP | %70,0 |
| Öztoprak Mah. | 1 | 213 | %87,3 | MHP | %68,9 |
| Üzümbağı Mah. | 1 | 194 | %77,3 | MHP | %84,6 |
| İkisu Mah. | 1 | 33 | %97,0 | MHP | %58,6 |
| İncesu Mah. | 1 | 49 | %81,6 | MHP | %84,2 |
| İyidere Mah. | 1 | 29 | %41,4 | MHP | %100,0 |
| Şenköy Mah. | 1 | 20 | %70,0 | MHP | %71,4 |