%48,1
MHP birinci
34.442 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %48,1 ile birinci; 34.442 geçerli oy, katılım %89,3.
Kayıtlı seçmen 41.171 · Oy kullanan 36.751 (katılım %89,3) · Geçerli 34.442 · Geçersiz 2.309
Yenişehir Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 16.564 | %48,1 |
| İYİ | 13.245 | %38,5 |
| SAADET | 2.669 | %7,8 |
| HDP | 912 | %2,7 |
| DP | 358 | %1,0 |
| TKP | 210 | %0,6 |
| DSP | 155 | %0,5 |
| BBP | 137 | %0,4 |
| VATAN | 118 | %0,3 |
| BTP | 74 | %0,2 |
Seçilenler
- Mesut Bedel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Süleyman Çelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Muharrem Tekin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Tayfun Sırman · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Faruk Balkız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Serhat Savcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Koçınalı · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Kamil Aydoğdu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hayrettin Emre Yürük · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Murat Erbaş · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Fatih Demir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Bülent Korku · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Nurettin Aydın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Şafak Erdem · İYİ (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Ceylan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Hüseyin Kulu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ergin Çakar · İYİ (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Rabia İlknur Çelebi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Şadiye Korkmaz · İYİ (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Mustafa Gerim · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Halil Yılmam · İYİ (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Gökhan Menteş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- İmdat Cav · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Abdurrahman İletmiş · İYİ (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Nilüfer Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenişehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 80 | %103,8 | İYİ | %46,3 |
| Akbıyık Mah. | 1 | 251 | %79,3 | MHP | %54,4 |
| Akdere Mah. | 1 | 125 | %96,8 | MHP | %50,9 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 400 | %96,8 | MHP | %71,0 |
| Alaylı Mah. | 1 | 162 | %93,2 | MHP | %50,4 |
| Ayaz Mah. | 1 | 182 | %95,6 | MHP | %49,1 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 174 | %97,1 | MHP | %62,9 |
| Barcın Mah. | 2 | 389 | %93,8 | İYİ | %48,6 |
| Beypınar Mah. | 1 | 127 | %100,8 | MHP | %85,5 |
| Burcun Mah. | 1 | 199 | %101,0 | İYİ | %41,1 |
| Cihadiye Mah. | 1 | 344 | %94,2 | MHP | %76,9 |
| Demirboğa Mah. | 1 | 201 | %98,0 | MHP | %50,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 103 | %99,0 | MHP | %47,7 |
| Ebeköy Mah. | 1 | 251 | %94,4 | MHP | %69,1 |
| Eğerce Mah. | 1 | 233 | %94,4 | MHP | %69,0 |
| Fethiye Mah. | 1 | 196 | %93,4 | MHP | %47,7 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 130 | %97,7 | İYİ | %51,8 |
| Gündoğan Mah. | 4 | 1.099 | %86,1 | MHP | %42,8 |
| Günece Mah. | 1 | 145 | %97,9 | İYİ | %54,6 |
| Hayriye Mah. | 1 | 282 | %93,3 | MHP | %54,6 |
| Hıdırbali Mah. | 2 | 430 | %84,7 | MHP | %35,4 |
| Karaamca Mah. | 1 | 184 | %96,2 | MHP | %52,8 |
| Karabahadır Mah. | 1 | 46 | %93,5 | MHP | %57,5 |
| Karacaahmet Mah. | 1 | 117 | %99,2 | MHP | %69,4 |
| Karacaali Mah. | 1 | 216 | %96,3 | İYİ | %59,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 194 | %93,3 | MHP | %58,8 |
| Karasıl Mah. | 1 | 305 | %93,1 | İYİ | %49,3 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 448 | %95,8 | MHP | %70,9 |
| Kıblepınar Mah. | 1 | 39 | %89,7 | MHP | %78,8 |
| Kızılhisar Mah. | 1 | 223 | %92,8 | MHP | %50,6 |
| Kızılköy Mah. | 1 | 221 | %91,0 | İYİ | %64,1 |
| Koyunhisar Mah. | 2 | 581 | %91,6 | MHP | %48,0 |
| Kozdere Mah. | 1 | 345 | %91,9 | MHP | %56,3 |
| Kurtuluş Mah. | 15 | 4.969 | %86,4 | MHP | %44,0 |
| Köprühisar Mah. | 1 | 266 | %93,6 | İYİ | %66,3 |
| Kirazlıyayla Mah. | 1 | 107 | %96,3 | MHP | %74,5 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 491 | %94,7 | MHP | %38,8 |
| Marmaracık Mah. | 2 | 396 | %96,2 | İYİ | %48,7 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 108 | %94,4 | MHP | %59,0 |
| Menteşe Mah. | 1 | 265 | %98,5 | İYİ | %37,2 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 532 | %93,6 | MHP | %48,2 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 285 | %91,2 | MHP | %48,3 |
| Papatya Mah. | 1 | 137 | %94,9 | MHP | %67,5 |
| Paşayayla Mah. | 1 | 56 | %100,0 | MHP | %81,3 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 54 | %109,3 | MHP | %64,9 |
| Selimiye Mah. | 1 | 300 | %95,3 | MHP | %56,7 |
| Subaşı Mah. | 2 | 521 | %94,4 | İYİ | %47,9 |
| Söylemiş Mah. | 2 | 490 | %97,6 | MHP | %47,5 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 155 | %91,0 | MHP | %56,1 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 974 | %90,6 | İYİ | %41,3 |
| Terziler Mah. | 2 | 674 | %93,8 | MHP | %77,0 |
| Toprakdere Mah. | 1 | 72 | %102,8 | MHP | %61,4 |
| Toprakocak Mah. | 1 | 179 | %97,8 | İYİ | %51,2 |
| Ulucami Mah. | 3 | 956 | %84,4 | İYİ | %38,2 |
| Yarhisar Mah. | 1 | 54 | %103,7 | İYİ | %41,7 |
| Yazılı Mah. | 1 | 55 | %89,1 | MHP | %44,2 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.605 | %83,9 | MHP | %34,9 |
| Yenigün Mah. | 36 | 12.327 | %87,0 | MHP | %49,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 178 | %100,6 | MHP | %45,5 |
| Yıldırım Mah. | 1 | 92 | %94,6 | MHP | %67,5 |
| Yılmaz Mah. | 2 | 369 | %95,1 | İYİ | %52,7 |
| Yolören Mah. | 3 | 970 | %90,8 | İYİ | %52,3 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 5 | 1.341 | %81,0 | MHP | %49,9 |
| Çamönü Mah. | 1 | 200 | %97,5 | İYİ | %50,3 |
| Çardak Mah. | 1 | 216 | %95,4 | MHP | %59,1 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.093 | %84,7 | MHP | %47,2 |
| Çayırlı Mah. | 1 | 294 | %92,2 | MHP | %77,0 |
| Çelebi Mah. | 2 | 592 | %91,4 | İYİ | %69,3 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 561 | %77,9 | MHP | %54,7 |
| Çiçeközü Mah. | 2 | 445 | %94,6 | MHP | %81,8 |
| İncirli Mah. | 2 | 370 | %96,5 | MHP | %62,5 |