İznik · Belediye meclisi üyeliği
%50,4
AK PARTİ birinci
29.666 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İznik ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 29.666 geçerli oy, katılım %88,8.
İznik
Kayıtlı seçmen 34.687 · Oy kullanan 30.789 (katılım %88,8) · Geçerli 29.666 · Geçersiz 1.123
Seçilenler
- Halil Arslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Halil Çakır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Asiye Çalışkan · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Topuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ramazan Sert · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Alperen Özen · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Müceher Egemen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Kadir Yüksek · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Zeliha Peşte · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- İlker Kara · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Bektaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Hüseyin Kutlu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Oğuz Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- İsmail Aydemir · İYİ (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Önder Bulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Mah. | 1 | 203 | %97,5 | AKP | %80,6 |
| Bayındır Mah. | 1 | 178 | %92,7 | AKP | %51,9 |
| Beyler Mah. | 4 | 1.141 | %83,7 | İYİ | %49,9 |
| Boyalıca Mah. | 6 | 1.929 | %92,8 | İYİ | %55,6 |
| Candarlı Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %80,0 |
| Derbent Mah. | 2 | 398 | %91,5 | İYİ | %48,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 276 | %89,9 | İYİ | %61,7 |
| Dırazali Mah. | 2 | 392 | %94,9 | İYİ | %50,7 |
| Elbeyli Mah. | 6 | 1.853 | %92,7 | AKP | %51,9 |
| Elmalı Mah. | 1 | 281 | %94,7 | AKP | %91,8 |
| Eşrefzade Mah. | 10 | 3.412 | %84,8 | AKP | %55,5 |
| Göllüce Mah. | 3 | 909 | %95,1 | İYİ | %69,7 |
| Gürmüzlü Mah. | 1 | 209 | %98,6 | İYİ | %58,5 |
| Hacıosman Mah. | 2 | 221 | %95,5 | AKP | %90,6 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 148 | %94,6 | İYİ | %61,6 |
| Hisardere Mah. | 1 | 148 | %98,0 | AKP | %78,7 |
| Karatekin Mah. | 1 | 272 | %97,8 | AKP | %69,6 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 560 | %92,3 | AKP | %51,3 |
| Kırıntı Mah. | 1 | 138 | %99,3 | AKP | %94,2 |
| Kutluca Mah. | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %73,8 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 446 | %93,5 | AKP | %59,7 |
| Mahmut Çelebi Mah. | 3 | 878 | %90,3 | AKP | %49,4 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 100 | %100,0 | AKP | %85,4 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 11 | 3.568 | %84,9 | AKP | %48,4 |
| Mustafalı Mah. | 1 | 245 | %98,0 | AKP | %58,0 |
| Müşküle Mah. | 2 | 644 | %91,0 | İYİ | %55,8 |
| Orhaniye Mah. | 3 | 706 | %95,9 | AKP | %61,8 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %78,2 |
| Sansarak Mah. | 1 | 280 | %96,4 | AKP | %50,4 |
| Sarıağıl Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %75,0 |
| Selçuk Mah. | 14 | 4.486 | %82,3 | İYİ | %54,3 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %71,4 |
| Tacir Mah. | 4 | 1.383 | %90,7 | İYİ | %51,4 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.054 | %86,4 | AKP | %52,2 |
| Yenişerefiye Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %76,9 |
| Yeşil Camii Mah. | 10 | 3.448 | %85,4 | AKP | %54,4 |
| Yürükler Mah. | 1 | 297 | %94,6 | AKP | %51,7 |
| Çakırca Mah. | 3 | 918 | %91,3 | AKP | %56,8 |
| Çamdibi Mah. | 2 | 460 | %97,6 | İYİ | %53,2 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %79,5 |
| Çampınar Mah. | 1 | 75 | %94,7 | İYİ | %44,8 |
| Çiçekli Mah. | 3 | 702 | %95,0 | İYİ | %51,5 |
| Ömerli Mah. | 1 | 291 | %86,3 | AKP | %70,4 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 29 | %113,8 | İYİ | %56,3 |
| İnikli Mah. | 1 | 185 | %95,1 | İYİ | %57,8 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 99 | %91,9 | AKP | %80,5 |