Söke · Belediye meclisi üyeliği
%46,6
CHP birinci
72.865 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Söke ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %46,6 ile birinci; 72.865 geçerli oy, katılım %85,1.
Söke
Kayıtlı seçmen 89.599 · Oy kullanan 76.280 (katılım %85,1) · Geçerli 72.865 · Geçersiz 3.415
Seçilenler
- Hatice Kurban · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Arif Ceylan · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Bakırcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa İberya Arıkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Orhan Korkmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Yasemin Gürsoy · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hatice Uzel Çakar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Faik Polat · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Adem Efe · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Metin Sakalar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Süleyman Yörük · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Senem Saydam · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Çınar · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Hakan Çelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Şabeddin Kara · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Mehmet Çetinkaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Hasan Turhan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Sedat Kaplan · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Esra Karakaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Turgay Avcı · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Veli Devrim Yerli · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Abdülmuttalip Demir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Egemen Dalgıç · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- İsmail Öz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Fuat Evren Gül · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- İbrahim Bakır · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Mehmet Mert · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- Ersin Solmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
- Mestan Yeşil · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Neslihan Koyuncuoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 16. sıra
- Haşim Çiftçi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakaya Mah. | 1 | 218 | %99,1 | MHP | %48,5 |
| Akçakonak Mah. | 4 | 1.181 | %87,7 | CHP | %46,9 |
| Argavlı Mah. | 1 | 213 | %95,8 | MHP | %64,9 |
| Arslanyaylası Mah. | 1 | 123 | %96,8 | MHP | %74,1 |
| Atatürk Mah. | 25 | 8.275 | %84,5 | CHP | %51,2 |
| Atburgazı Mah. | 4 | 1.372 | %93,0 | CHP | %52,6 |
| Avcılar Mah. | 1 | 208 | %96,6 | MHP | %60,0 |
| Avşar Mah. | 2 | 374 | %96,0 | CHP | %73,6 |
| Ağaçlı Mah. | 2 | 369 | %91,6 | MHP | %49,1 |
| Bayırdamı Mah. | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %58,9 |
| Bağarası Mah. | 15 | 4.660 | %86,2 | MHP | %47,3 |
| Burunköy Mah. | 2 | 598 | %86,8 | CHP | %48,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.021 | %83,5 | CHP | %47,2 |
| Demirçay Mah. | 1 | 215 | %97,7 | MHP | %53,3 |
| Doğanbey Mah. | 2 | 566 | %95,4 | CHP | %71,5 |
| Fevzipaşa Mah. | 16 | 5.053 | %82,7 | CHP | %47,6 |
| Gölbent Mah. | 1 | 240 | %94,6 | MHP | %52,2 |
| Güllübahçe Mah. | 4 | 1.278 | %89,4 | CHP | %53,8 |
| Güneyyaka Mah. | 1 | 58 | %96,6 | CHP | %98,2 |
| Güzeltepe Mah. | 1 | 131 | %95,4 | CHP | %95,8 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 60 | %101,7 | MHP | %58,2 |
| Karacahayıt Mah. | 2 | 515 | %93,2 | CHP | %58,1 |
| Karakaya Mah. | 1 | 225 | %95,6 | MHP | %49,2 |
| Kaygıllı Mah. | 1 | 256 | %96,5 | MHP | %52,5 |
| Kemalpaşa Mah. | 9 | 2.934 | %77,9 | CHP | %39,4 |
| Konak Mah. | 24 | 7.943 | %82,9 | CHP | %46,9 |
| Köprüalan Mah. | 1 | 119 | %100,0 | CHP | %68,4 |
| Kisir Mah. | 1 | 260 | %90,0 | CHP | %46,4 |
| Nalbantlar Mah. | 1 | 208 | %93,8 | CHP | %56,3 |
| Pamukçular Mah. | 1 | 105 | %100,0 | CHP | %63,6 |
| Sarıkemer Mah. | 5 | 1.630 | %87,7 | CHP | %46,8 |
| Savuca Mah. | 14 | 4.794 | %83,1 | CHP | %42,0 |
| Sayrakçı Mah. | 1 | 93 | %97,9 | MHP | %41,3 |
| Sazlı Mah. | 10 | 3.367 | %84,4 | CHP | %49,9 |
| Serçin Mah. | 2 | 584 | %95,9 | CHP | %70,2 |
| Sofular Mah. | 1 | 141 | %100,7 | CHP | %82,3 |
| Tuzburgazı Mah. | 2 | 648 | %94,3 | CHP | %50,3 |
| Yamaç Mah. | 1 | 152 | %101,3 | CHP | %62,0 |
| Yenicamii Mah. | 33 | 10.852 | %84,8 | CHP | %43,5 |
| Yenidoğan Mah. | 12 | 3.789 | %86,5 | CHP | %47,0 |
| Yenikent Mah. | 20 | 6.506 | %81,8 | CHP | %48,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 475 | %91,6 | MHP | %55,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 271 | %95,6 | MHP | %48,4 |
| Yuvaca Mah. | 3 | 541 | %79,1 | CHP | %44,2 |
| Çalıköy Mah. | 1 | 170 | %97,1 | CHP | %60,4 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 583 | %90,1 | CHP | %66,9 |
| Çavdar Mah. | 3 | 762 | %90,6 | MHP | %59,9 |
| Çeltikçi Mah. | 31 | 10.028 | %84,1 | CHP | %45,1 |
| Özbaşı Mah. | 2 | 372 | %97,3 | CHP | %46,0 |