%47,1
İYİ PARTİ birinci
92.662 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nazilli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında İYİ PARTİ %47,1 ile birinci; 92.662 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 115.131 · Oy kullanan 99.010 (katılım %86,0) · Geçerli 92.662 · Geçersiz 6.348
Nazilli Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 43.675 | %47,1 |
| MHP | 40.858 | %44,1 |
| HDP | 3.827 | %4,1 |
| SAADET | 1.823 | %2,0 |
| BBP | 842 | %0,9 |
| DSP | 675 | %0,7 |
| VATAN | 498 | %0,5 |
| TKP | 386 | %0,4 |
Seçilenler
- Kadir Mutlu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ulvi Yıldırımkaraman · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Akkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Tınas · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Bingül · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Soner Yelkovan · İYİ (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Bülent Sayar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Fatih Pehlivan · İYİ (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Hulki Karakaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mert Öreroğlu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Ertürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Cihan Doğan · İYİ (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Erkin Özbek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ali Gölgesiz · İYİ (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Hasan Hüseyin Eren · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Adnan Dönmez · İYİ (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Esin Ülkü Beyazıt · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Tuncay Ayas · İYİ (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Semih Sezer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Erol Angın · İYİ (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Hilmi Volaka · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Hakkı Siber · İYİ (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- İrem Gürsoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Ali Özgedik · İYİ (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Mehmet Demirel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- İsmail Civlez · İYİ (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Gönül Öztürk · İYİ (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Serpil Ateş Akkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Bülent Burmaoğlu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- Ahmet Uluhan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Yezdan Yıldırım · İYİ (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nazilli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 184 | %95,7 | İYİ | %53,0 |
| Aksu Mah. | 2 | 700 | %95,9 | MHP | %50,8 |
| Altıntaş Mah. | 7 | 2.213 | %83,2 | İYİ | %59,7 |
| Apaklar Mah. | 1 | 141 | %95,7 | İYİ | %50,4 |
| Arslanlı Mah. | 5 | 1.418 | %88,1 | MHP | %51,8 |
| Aydoğdu Mah. | 15 | 4.882 | %83,5 | İYİ | %50,4 |
| Aşağıyakacık Mah. | 4 | 1.052 | %96,0 | MHP | %71,0 |
| Aşağıörencik Mah. | 2 | 397 | %97,7 | MHP | %77,1 |
| Bayındır Mah. | 2 | 606 | %97,7 | İYİ | %58,9 |
| Bağcıllı Mah. | 2 | 697 | %90,2 | MHP | %50,2 |
| Bekirler Mah. | 2 | 387 | %97,9 | MHP | %44,9 |
| Bereketli Mah. | 2 | 465 | %96,8 | İYİ | %48,2 |
| Beğerli Mah. | 2 | 549 | %93,8 | İYİ | %45,4 |
| Bozyurt Mah. | 5 | 1.410 | %91,8 | MHP | %59,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 5.620 | %84,0 | İYİ | %53,6 |
| Dallıca Mah. | 6 | 1.991 | %88,1 | İYİ | %50,4 |
| Demirciler Mah. | 2 | 592 | %98,7 | MHP | %73,6 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 185 | %95,1 | MHP | %68,7 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 378 | %97,1 | MHP | %59,6 |
| Dualar Mah. | 1 | 96 | %97,9 | İYİ | %57,5 |
| Dumlupınar Mah. | 4 | 1.059 | %87,8 | İYİ | %50,4 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 290 | %93,8 | MHP | %64,5 |
| Esenköy Mah. | 2 | 683 | %93,0 | İYİ | %61,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 217 | %96,3 | MHP | %75,7 |
| Eycelli Mah. | 1 | 221 | %97,7 | MHP | %59,3 |
| Gedik Mah. | 1 | 132 | %92,4 | MHP | %73,8 |
| Gedikaltı Mah. | 1 | 227 | %99,6 | MHP | %56,9 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 435 | %94,0 | MHP | %50,4 |
| Hamzallı Mah. | 2 | 656 | %90,4 | MHP | %56,3 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 161 | %98,8 | İYİ | %58,7 |
| Hasköy Mah. | 3 | 820 | %92,2 | İYİ | %60,6 |
| Haydarlı Mah. | 1 | 203 | %98,5 | MHP | %59,3 |
| Hisarcık Mah. | 2 | 480 | %94,0 | MHP | %77,5 |
| Işıklar Mah. | 3 | 786 | %99,9 | İYİ | %56,5 |
| Kahvederesi Mah. | 1 | 153 | %98,7 | MHP | %65,7 |
| Karahallı Mah. | 2 | 432 | %95,4 | MHP | %61,9 |
| Karaçay Mah. | 8 | 2.507 | %79,8 | İYİ | %54,0 |
| Kardeşköy Mah. | 1 | 191 | %98,4 | MHP | %55,8 |
| Kavacık Mah. | 1 | 236 | %97,9 | MHP | %65,6 |
| Kaşıkçılar Mah. | 1 | 94 | %101,1 | MHP | %68,4 |
| Kestel Mah. | 1 | 195 | %96,9 | MHP | %62,6 |
| Ketendere Mah. | 1 | 313 | %95,9 | MHP | %64,1 |
| Ketenova Mah. | 1 | 184 | %95,7 | MHP | %79,5 |
| Kırcaklı Mah. | 1 | 72 | %97,2 | İYİ | %55,0 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 289 | %99,0 | MHP | %61,7 |
| Kocakesik Mah. | 1 | 238 | %94,5 | MHP | %68,4 |
| Kozdere Mah. | 1 | 323 | %97,5 | MHP | %72,6 |
| Kurtuluş Mah. | 8 | 2.737 | %84,4 | İYİ | %51,2 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 103 | %98,1 | MHP | %84,3 |
| Mescitli Mah. | 1 | 324 | %96,6 | MHP | %47,4 |
| Ocaklı Mah. | 3 | 734 | %88,4 | MHP | %39,9 |
| Ovacık Mah. | 2 | 514 | %92,6 | MHP | %56,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 12 | 3.862 | %87,6 | İYİ | %54,6 |
| Prof.Muammer Aksoy Mah. | 9 | 3.074 | %85,3 | HDP | %48,1 |
| Pirlibey Mah. | 3 | 956 | %95,6 | İYİ | %49,0 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 160 | %96,3 | MHP | %65,1 |
| Samailli Mah. | 1 | 285 | %94,4 | MHP | %62,1 |
| Sailer Mah. | 1 | 245 | %94,3 | İYİ | %49,1 |
| Sevindikli Mah. | 2 | 361 | %95,8 | İYİ | %48,4 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.622 | %79,3 | İYİ | %51,6 |
| Toygar Mah. | 1 | 218 | %95,9 | MHP | %67,4 |
| Turan Mah. | 15 | 4.873 | %83,9 | İYİ | %55,4 |
| Uzunçam Mah. | 2 | 389 | %93,8 | İYİ | %52,6 |
| Yalınkuyu Mah. | 1 | 190 | %96,3 | MHP | %70,5 |
| Yaylapınar Mah. | 2 | 666 | %93,4 | MHP | %60,7 |
| Yazırlı Mah. | 2 | 476 | %92,4 | İYİ | %59,6 |
| Yellice Mah. | 1 | 95 | %90,5 | MHP | %58,5 |
| Yeni Mah. | 31 | 10.553 | %82,9 | İYİ | %54,2 |
| Yeni Sanayii Mah. | 4 | 1.117 | %86,6 | İYİ | %49,2 |
| Yeşil Mah. | 26 | 8.593 | %84,9 | MHP | %51,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.993 | %83,2 | MHP | %41,5 |
| Yıldıztepe Mah. | 38 | 12.848 | %82,6 | İYİ | %48,5 |
| Yukarıörencik Mah. | 1 | 275 | %99,6 | MHP | %80,3 |
| Zafer Mah. | 28 | 9.525 | %83,0 | İYİ | %55,7 |
| Çapahasan Mah. | 8 | 2.669 | %84,7 | İYİ | %46,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 126 | %100,8 | MHP | %80,0 |
| Çaylı Mah. | 1 | 327 | %97,9 | İYİ | %48,4 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 231 | %98,7 | MHP | %67,2 |
| İsabeyli Mah. | 11 | 3.573 | %82,4 | İYİ | %48,3 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.451 | %86,5 | MHP | %48,3 |
| Şimşelli Mah. | 1 | 168 | %94,1 | MHP | %69,9 |
| Şirinevler Mah. | 13 | 4.238 | %82,7 | İYİ | %50,5 |