%48,3
CHP birinci
170.481 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,3 ile birinci; 170.481 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 210.897 · Oy kullanan 179.974 (katılım %85,3) · Geçerli 170.481 · Geçersiz 9.493
Efeler Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 82.259 | %48,3 |
| MHP | 62.108 | %36,4 |
| DP | 18.282 | %10,7 |
| HDP | 3.109 | %1,8 |
| SAADET | 2.341 | %1,4 |
| BBP | 1.026 | %0,6 |
| VATAN | 767 | %0,5 |
| TKP | 589 | %0,4 |
Seçilenler
- Adnan Bosnalı · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Barış Altıntaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Neşe Menderes · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sabri Küçük · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ayşe Özdemir · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Gülşen Altuğ · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Arzu Akbulut Aksünger · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Kasım Payza · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Semra Yücel · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- İlhan Günendi · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- İsmail Hakkı Eser · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Yüksel Macaroğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Savaş Akçöltekin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ahmet Kızılkaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Oktay Toros · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Duygu Göğde · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Mithat Taşdan · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Tarkans Zorlu Koşar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Ahmet Ertürk · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Yılmaz Tilki · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Abdülhamid Burak Aykut · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Memiş Dinç · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Mustafa Tolan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Turgay Akgüller · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Ersun Sinanoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Mehmet Biçer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- İbrahim Tokat · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- İsmail Hakkı Gül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Münevver Göktaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
- Mustafa Sabuncu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Maşallah Uslu · CHP (Millet İttifakı) · listede 16. sıra
- Altan Kemerci · CHP (Millet İttifakı) · listede 17. sıra
- Özgül Kızıl · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- İlhan Adıyaman · CHP (Millet İttifakı) · listede 18. sıra
- Abdulkadir Ogür · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Abidin Arslan · CHP (Millet İttifakı) · listede 19. sıra
- Umut Yener Köse · CHP (Millet İttifakı) · listede 20. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Efeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 31 | 10.787 | %85,6 | CHP | %49,4 |
| Alanlı Mah. | 2 | 429 | %96,0 | CHP | %77,5 |
| Alatepe Mah. | 1 | 113 | %98,2 | MHP | %57,1 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 164 | %98,8 | MHP | %47,2 |
| Armutlu Mah. | 2 | 369 | %90,2 | MHP | %46,9 |
| Ata Mah. | 20 | 6.534 | %84,4 | MHP | %45,7 |
| Aşağıkayacık Mah. | 2 | 364 | %97,8 | MHP | %39,6 |
| Bademli Mah. | 1 | 58 | %101,7 | CHP | %44,6 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 109 | %99,1 | MHP | %41,4 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 876 | %92,9 | MHP | %41,4 |
| Böcek Mah. | 1 | 179 | %98,3 | MHP | %49,1 |
| Cuma Mah. | 12 | 4.016 | %82,8 | CHP | %44,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.371 | %83,9 | CHP | %59,8 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.097 | %92,7 | CHP | %76,5 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.337 | %92,1 | MHP | %48,0 |
| Danişment Mah. | 1 | 152 | %100,0 | MHP | %37,0 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 331 | %98,8 | MHP | %66,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 234 | %96,2 | CHP | %34,0 |
| Doğan Mah. | 1 | 309 | %100,3 | MHP | %45,8 |
| Efeler Mah. | 46 | 15.144 | %85,0 | CHP | %52,8 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 331 | %96,7 | CHP | %38,2 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 1.010 | %91,8 | MHP | %61,6 |
| Fatih Mah. | 17 | 5.668 | %85,9 | CHP | %48,6 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 327 | %95,4 | MHP | %42,7 |
| Gölcük Mah. | 1 | 146 | %101,4 | MHP | %38,0 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 606 | %94,7 | CHP | %40,7 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 260 | %96,9 | MHP | %52,0 |
| Güzelhisar Mah. | 23 | 7.759 | %83,3 | CHP | %53,5 |
| Girne Mah. | 51 | 17.212 | %85,7 | CHP | %51,0 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 12 | 4.041 | %81,8 | CHP | %54,3 |
| Horozköy Mah. | 1 | 122 | %100,0 | MHP | %65,8 |
| Ilıcabaşı Mah. | 4 | 1.098 | %80,7 | CHP | %43,0 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.544 | %92,2 | CHP | %58,9 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.148 | %90,0 | CHP | %45,4 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 205 | %98,5 | MHP | %45,1 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 446 | %96,2 | MHP | %39,3 |
| Karaköy Mah. | 1 | 238 | %94,5 | MHP | %72,7 |
| Kardeşköy Mah. | 6 | 2.005 | %89,6 | CHP | %54,1 |
| Kemer Mah. | 19 | 6.411 | %84,1 | CHP | %45,9 |
| Kenger Mah. | 1 | 194 | %86,6 | MHP | %57,5 |
| Kırıklar Mah. | 2 | 364 | %96,7 | MHP | %57,2 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 865 | %93,2 | CHP | %43,7 |
| Kocagür Mah. | 2 | 660 | %91,7 | MHP | %47,4 |
| Konuklu Mah. | 2 | 648 | %98,3 | DP | %32,4 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 439 | %97,7 | MHP | %42,5 |
| Kuloğullar Mah. | 2 | 352 | %97,4 | MHP | %44,7 |
| Kurtuluş Mah. | 24 | 7.863 | %82,0 | CHP | %55,1 |
| Kuyucular Mah. | 2 | 398 | %93,5 | CHP | %35,8 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 995 | %91,8 | CHP | %46,7 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 10 | 2.944 | %81,4 | CHP | %44,2 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.142 | %88,4 | MHP | %41,4 |
| Mesudiye Mah. | 13 | 4.448 | %82,4 | CHP | %46,3 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 221 | %91,9 | DP | %43,6 |
| Meşrutiyet Mah. | 32 | 10.595 | %84,3 | CHP | %51,1 |
| Musluca Mah. | 1 | 273 | %97,4 | CHP | %51,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 43 | 14.415 | %85,1 | CHP | %55,4 |
| Orta Mah. | 14 | 4.722 | %77,8 | CHP | %48,8 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 391 | %94,6 | MHP | %49,4 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 32 | 10.395 | %80,7 | CHP | %37,4 |
| Ovaeymir Mah. | 13 | 4.281 | %82,9 | CHP | %46,9 |
| Pınardere Mah. | 2 | 501 | %94,4 | MHP | %50,2 |
| Savrandere Mah. | 1 | 319 | %92,2 | CHP | %48,7 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 311 | %93,6 | CHP | %60,9 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 83 | %98,8 | MHP | %44,3 |
| Tepecik Mah. | 9 | 2.828 | %88,1 | CHP | %44,8 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 271 | %92,6 | MHP | %67,0 |
| Terziler Mah. | 2 | 516 | %95,0 | MHP | %59,2 |
| Umurlu Mah. | 27 | 8.569 | %87,7 | MHP | %44,0 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 37 | %83,8 | MHP | %53,3 |
| Yedi Eylül Mah. | 28 | 9.189 | %85,3 | CHP | %51,9 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 793 | %95,8 | CHP | %66,8 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 326 | %96,3 | MHP | %58,7 |
| Zafer Mah. | 14 | 4.453 | %77,4 | CHP | %46,3 |
| Zeybek Mah. | 14 | 4.307 | %85,4 | CHP | %43,0 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 168 | %98,2 | MHP | %42,1 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 229 | %95,2 | CHP | %38,9 |
| Çeştepe Mah. | 13 | 4.390 | %87,3 | CHP | %68,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 161 | %99,4 | MHP | %54,0 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 238 | %97,5 | MHP | %39,0 |
| İmamköy Mah. | 3 | 879 | %90,7 | MHP | %45,0 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.321 | %86,6 | CHP | %42,6 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 620 | %98,4 | MHP | %39,6 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 233 | %90,6 | MHP | %43,6 |