%49,8
CHP birinci
35.676 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,8 ile birinci; 35.676 geçerli oy, katılım %93,0.
Kayıtlı seçmen 40.396 · Oy kullanan 37.564 (katılım %93,0) · Geçerli 35.676 · Geçersiz 1.888
Çine Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 17.766 | %49,8 |
| AKP | 16.798 | %47,1 |
| DP | 647 | %1,8 |
| SAADET | 167 | %0,5 |
| BBP | 135 | %0,4 |
| VATAN | 85 | %0,2 |
| TKP | 78 | %0,2 |
Seçilenler
- Hasan Yörük · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Utku Şahin · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mutlu Menderes Eşiyok · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Timuçin Karabulut · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Cengiz İnce · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Muhammet Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Kıvrak · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Mithat Burhan Kandemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Yavaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Şakir Deniz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Semra Eroğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Evren Aytepe · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Özden Okumuş · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Efraim Çayır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mustafa Ali Alkan · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çine mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Mah. | 1 | 70 | %101,4 | AKP | %59,1 |
| Akçaova Mah. | 6 | 1.925 | %91,6 | CHP | %50,5 |
| Alabayır Mah. | 2 | 464 | %96,8 | AKP | %62,6 |
| Altınabat Mah. | 1 | 246 | %95,5 | CHP | %57,3 |
| Altınova Mah. | 1 | 296 | %93,9 | AKP | %50,0 |
| Bahçearası Mah. | 3 | 436 | %93,4 | AKP | %67,4 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 106 | %100,9 | AKP | %48,5 |
| Bedirler Mah. | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %66,5 |
| Bereket Mah. | 1 | 279 | %95,3 | AKP | %63,0 |
| Bucak Mah. | 1 | 177 | %94,4 | AKP | %57,2 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 218 | %97,7 | CHP | %62,9 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 456 | %96,1 | AKP | %49,6 |
| Cumalı Mah. | 2 | 447 | %95,5 | CHP | %64,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.691 | %89,9 | AKP | %48,7 |
| Dereli Mah. | 1 | 103 | %95,2 | AKP | %49,0 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 214 | %96,3 | CHP | %64,9 |
| Doğanyurt Mah. | 2 | 402 | %94,5 | CHP | %53,4 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 315 | %97,5 | CHP | %79,8 |
| Elderesi Mah. | 1 | 333 | %97,0 | AKP | %50,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 186 | %96,2 | CHP | %51,2 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 583 | %94,9 | CHP | %54,6 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.943 | %92,5 | CHP | %56,4 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 561 | %95,4 | AKP | %59,2 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 282 | %99,7 | AKP | %59,7 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 267 | %94,4 | CHP | %54,6 |
| Hamitabat Mah. | 12 | 3.896 | %88,5 | CHP | %48,8 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 93 | %97,9 | CHP | %64,0 |
| Kabalar Mah. | 2 | 212 | %100,5 | CHP | %70,4 |
| Kabataş Mah. | 2 | 336 | %94,6 | CHP | %52,8 |
| Kadılar Mah. | 1 | 133 | %93,2 | AKP | %65,3 |
| Kahraman Mah. | 3 | 918 | %98,0 | CHP | %60,7 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 238 | %95,4 | AKP | %54,8 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.307 | %95,0 | CHP | %59,8 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %64,8 |
| Karğı Mah. | 1 | 287 | %96,2 | CHP | %53,2 |
| Kasar Mah. | 1 | 268 | %94,4 | AKP | %74,5 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 436 | %98,4 | AKP | %63,1 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 167 | %101,2 | AKP | %74,3 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 261 | %95,8 | CHP | %50,7 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %49,1 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 700 | %94,3 | CHP | %52,0 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %71,9 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 906 | %98,6 | CHP | %55,8 |
| Ovacık Mah. | 2 | 463 | %88,1 | AKP | %62,0 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 426 | %94,1 | AKP | %63,4 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 151 | %98,0 | CHP | %66,2 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.340 | %89,3 | AKP | %49,0 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 197 | %99,0 | AKP | %60,4 |
| Sağlık Mah. | 1 | 157 | %98,7 | CHP | %51,0 |
| Seferler Mah. | 3 | 637 | %94,5 | CHP | %58,0 |
| Soğancılar Mah. | 6 | 1.990 | %92,6 | AKP | %52,6 |
| Soğukoluk Mah. | 3 | 424 | %97,4 | AKP | %49,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 186 | %100,5 | AKP | %57,7 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 109 | %100,9 | AKP | %51,0 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 245 | %90,2 | AKP | %51,0 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 153 | %100,0 | CHP | %63,3 |
| Topçam Mah. | 2 | 598 | %95,2 | AKP | %69,5 |
| Umurköy Mah. | 2 | 553 | %95,1 | AKP | %54,5 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 244 | %97,1 | CHP | %58,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.104 | %89,1 | CHP | %55,7 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 537 | %95,9 | CHP | %89,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 163 | %93,9 | CHP | %59,9 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 493 | %90,9 | CHP | %62,4 |
| Yörükler Mah. | 1 | 148 | %96,0 | AKP | %58,6 |
| Çaltı Mah. | 3 | 845 | %95,0 | AKP | %54,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %74,0 |
| Çöğürlük Mah. | 2 | 269 | %99,3 | CHP | %52,6 |
| Özeren Mah. | 1 | 96 | %100,0 | CHP | %51,2 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 143 | %95,8 | CHP | %49,2 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 398 | %96,2 | AKP | %71,3 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.539 | %87,5 | CHP | %55,1 |