%53,7
MHP birinci
69.685 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Polatlı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %53,7 ile birinci; 69.685 geçerli oy, katılım %84,0.
Kayıtlı seçmen 87.070 · Oy kullanan 73.131 (katılım %84,0) · Geçerli 69.685 · Geçersiz 3.446
Polatlı Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 37.413 | %53,7 |
| CHP | 26.859 | %38,5 |
| DP | 1.673 | %2,4 |
| BBP | 1.257 | %1,8 |
| HDP | 1.108 | %1,6 |
| SAADET | 931 | %1,3 |
| VATAN | 217 | %0,3 |
| BTP | 137 | %0,2 |
| TKP | 90 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Üçöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Zekayi Kaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Metin Tulğay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Selami Ovacık · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Ali Talay · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Serpil Öztürk · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Fatma Erten · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Adnan Sezgin · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Metin Baysar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- İhsan Şıracı · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- İsmail Hakkı Akgök · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Salih Tekeli · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Canan Türker · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Kürşat Erturun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Şah İsmail Tetik · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Ramazan Evci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Murat Deniz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Özcan Şeker · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Ferruh Şimşek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Ayla Kandemir · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Alaattin Liman · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- İsmail Bozdağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Sırrı Arpaç · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Seda Aşıbol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Zeki Tarhan · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Cemal Özalp · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Osman Kabakcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
- Aykut Güney · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Tolgahan Genç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 16. sıra
- Yüksel Yanmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Mustafa Akkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 17. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Polatlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatoprakpınar Mah. | 1 | 180 | %68,9 | CHP | %48,2 |
| Avdanlı Mah. | 1 | 86 | %97,7 | MHP | %50,0 |
| Avşar Mah. | 1 | 38 | %105,3 | CHP | %55,0 |
| Babayakup Mah. | 1 | 245 | %98,0 | MHP | %65,5 |
| Basrı Mah. | 3 | 920 | %94,4 | MHP | %65,5 |
| Beyceğiz Mah. | 1 | 215 | %99,1 | MHP | %61,9 |
| Beylikköprü Mah. | 2 | 654 | %90,5 | MHP | %54,9 |
| Beşköprü Mah. | 1 | 120 | %99,2 | MHP | %52,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 7.929 | %77,4 | MHP | %48,0 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.570 | %84,0 | MHP | %49,7 |
| Eskikarsak Mah. | 1 | 177 | %96,1 | CHP | %53,6 |
| Eskiköseler Mah. | 1 | 311 | %98,7 | MHP | %64,6 |
| Eskipolatlı Mah. | 1 | 134 | %98,5 | MHP | %58,6 |
| Fatih Mah. | 21 | 6.973 | %82,1 | MHP | %54,6 |
| Gazi Mah. | 14 | 4.824 | %82,6 | CHP | %47,2 |
| Gedikli Mah. | 1 | 94 | %97,9 | MHP | %54,4 |
| Gençali Mah. | 1 | 184 | %89,7 | MHP | %76,5 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 182 | %87,9 | CHP | %58,2 |
| Gülveren Mah. | 4 | 1.337 | %83,7 | MHP | %49,2 |
| Gümüşyaka Mah. | 1 | 90 | %101,1 | MHP | %65,1 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 81 | %92,6 | MHP | %77,3 |
| Güreş Mah. | 1 | 273 | %93,4 | MHP | %68,9 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 160 | %96,3 | MHP | %50,7 |
| Hacımuslu Mah. | 1 | 250 | %98,0 | MHP | %61,1 |
| Hacıosmanoğlu Mah. | 1 | 169 | %89,9 | MHP | %57,8 |
| Hacıtuğrul Mah. | 1 | 251 | %95,6 | MHP | %52,8 |
| Hıdırşeyh Mah. | 1 | 170 | %98,2 | MHP | %64,4 |
| Ilıca Mah. | 1 | 231 | %97,4 | CHP | %54,6 |
| Kabak Mah. | 1 | 179 | %96,7 | MHP | %56,9 |
| Karaahmet Mah. | 1 | 191 | %99,5 | MHP | %84,1 |
| Karabenli Mah. | 1 | 130 | %101,5 | MHP | %58,5 |
| Karacaahmet Mah. | 1 | 246 | %95,9 | MHP | %74,7 |
| Karahamzalı Mah. | 2 | 592 | %98,0 | MHP | %84,0 |
| Karakaya Mah. | 1 | 79 | %91,1 | MHP | %76,1 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 104 | %94,2 | CHP | %54,6 |
| Karapınar Mah. | 1 | 300 | %90,7 | MHP | %64,8 |
| Karayavşan Mah. | 1 | 94 | %92,6 | CHP | %58,6 |
| Karailyas Mah. | 2 | 357 | %94,7 | MHP | %82,9 |
| Kargalı Mah. | 2 | 431 | %92,6 | MHP | %54,2 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 93 | %87,1 | MHP | %61,3 |
| Kıranharmanı Mah. | 1 | 183 | %95,6 | CHP | %51,8 |
| Kızılcakışla Mah. | 1 | 120 | %100,0 | MHP | %60,4 |
| Kocahacılı Mah. | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %55,1 |
| Kurtuluş Mah. | 14 | 4.581 | %81,1 | MHP | %50,1 |
| Kuşcu Mah. | 1 | 308 | %94,5 | MHP | %72,6 |
| Macun Mah. | 1 | 280 | %93,6 | MHP | %81,4 |
| Mehmetakif Mah. | 16 | 5.259 | %82,1 | MHP | %64,4 |
| Müslüm Mah. | 1 | 278 | %97,1 | MHP | %54,1 |
| Olukpınar Mah. | 1 | 168 | %98,2 | MHP | %51,3 |
| Oğuzlar Mah. | 1 | 82 | %85,4 | CHP | %53,7 |
| Poyraz Mah. | 1 | 265 | %94,0 | MHP | %68,2 |
| Sabanca Mah. | 1 | 100 | %95,0 | CHP | %53,3 |
| Sakarya Mah. | 1 | 156 | %94,2 | CHP | %67,1 |
| Sarıhalil Mah. | 1 | 219 | %97,7 | MHP | %75,1 |
| Sarıoba Mah. | 2 | 537 | %93,1 | CHP | %49,8 |
| Sazlar Mah. | 1 | 279 | %93,9 | MHP | %50,2 |
| Sinanlı Mah. | 1 | 85 | %82,4 | MHP | %73,9 |
| Sincik Mah. | 1 | 128 | %89,8 | MHP | %47,3 |
| Sivri Mah. | 1 | 193 | %92,8 | MHP | %58,2 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 173 | %93,1 | MHP | %59,4 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 80 | %98,8 | MHP | %58,1 |
| Toydemir Mah. | 1 | 60 | %93,3 | MHP | %57,4 |
| Tüfekçioğlu Mah. | 1 | 125 | %95,2 | MHP | %47,7 |
| Türkkarsak Mah. | 1 | 173 | %91,3 | MHP | %63,2 |
| Türktaciri Mah. | 1 | 260 | %97,7 | MHP | %69,6 |
| Uzunbey Mah. | 1 | 343 | %67,6 | MHP | %52,4 |
| Yaralı Mah. | 1 | 153 | %98,7 | DP | %66,9 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 197 | %92,9 | MHP | %52,0 |
| Yağcıoğlu Mah. | 1 | 253 | %97,6 | MHP | %57,1 |
| Yağmurbaba Mah. | 1 | 58 | %105,2 | CHP | %49,2 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.527 | %79,0 | MHP | %51,2 |
| Yenice Mah. | 1 | 113 | %96,5 | DP | %40,2 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 109 | %91,7 | CHP | %50,0 |
| Yeniköseler Mah. | 2 | 410 | %91,7 | MHP | %84,6 |
| Yenimehmetli Mah. | 1 | 266 | %92,1 | CHP | %61,7 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 201 | %84,6 | CHP | %40,9 |
| Yıldızlı Mah. | 1 | 114 | %95,6 | MHP | %60,0 |
| Yüzükbaşı Mah. | 1 | 225 | %92,9 | MHP | %55,2 |
| Zafer Mah. | 22 | 7.184 | %80,3 | MHP | %53,8 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 783 | %88,4 | MHP | %61,8 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 205 | %95,6 | MHP | %60,8 |
| Çekirdeksiz Mah. | 1 | 192 | %95,8 | CHP | %63,8 |
| Çimenceğiz Mah. | 1 | 76 | %89,5 | MHP | %51,5 |
| Ömerler Mah. | 2 | 420 | %95,2 | MHP | %80,0 |
| Ördekgölü Mah. | 1 | 120 | %92,5 | MHP | %41,4 |
| Özyurt Mah. | 1 | 296 | %88,2 | CHP | %49,6 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 160 | %97,5 | MHP | %68,6 |
| İnler Mah. | 1 | 327 | %85,3 | CHP | %58,9 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.119 | %80,4 | MHP | %56,2 |
| İğciler Mah. | 2 | 427 | %94,6 | MHP | %61,4 |
| Şabanözü Mah. | 2 | 503 | %96,0 | MHP | %65,1 |
| Şehitlik Mah. | 43 | 14.740 | %83,0 | MHP | %47,6 |
| Şentepe Mah. | 27 | 9.252 | %82,2 | MHP | %57,2 |
| Şeyhali Mah. | 1 | 188 | %94,7 | MHP | %49,7 |
| Şıhahmetli Mah. | 2 | 286 | %87,1 | MHP | %61,0 |