%45,3
AK PARTİ birinci
27.099 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Haymana ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,3 ile birinci; 27.099 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 32.521 · Oy kullanan 28.961 (katılım %89,1) · Geçerli 27.099 · Geçersiz 1.862
Haymana Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.270 | %45,3 |
| CHP | 6.142 | %22,7 |
| DP | 5.060 | %18,7 |
| SAADET | 2.238 | %8,3 |
| HDP | 1.156 | %4,3 |
| BBP | 113 | %0,4 |
| BTP | 52 | %0,2 |
| VATAN | 40 | %0,2 |
| TKP | 28 | %0,1 |
Seçilenler
- Oğuz Yücel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Savaş Kara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Talip Kapıcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Turgay Saraç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Vahit Hakbilen · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Aytaç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Özkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Murat Güçlü · DP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Cömert Koyuncu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Eşref Benli · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Erdal Özer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Suat Emektar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Havva Feyza Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Volkan Kuş · DP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Öztürk · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Haymana mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahırlıkuyu Mah. | 1 | 77 | %101,3 | CHP | %63,6 |
| Alahacılı Mah. | 2 | 356 | %89,3 | DP | %43,6 |
| Alaçık Mah. | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %59,2 |
| Altıpınar Mah. | 2 | 651 | %88,2 | AKP | %58,6 |
| Ataköy Mah. | 2 | 667 | %91,9 | AKP | %77,4 |
| Bahçecik Mah. | 3 | 711 | %95,6 | CHP | %39,3 |
| Baltalin Mah. | 2 | 352 | %96,0 | SAADET | %41,9 |
| Balçıkhisar Mah. | 6 | 1.774 | %91,3 | AKP | %35,9 |
| Bostanhüyük Mah. | 1 | 224 | %72,3 | AKP | %44,8 |
| Boğazkaya Mah. | 1 | 54 | %92,6 | DP | %30,6 |
| Bumsuz Mah. | 3 | 749 | %56,3 | CHP | %60,5 |
| Büyükkonak Mah. | 1 | 110 | %76,4 | AKP | %47,5 |
| Büyükyağcı Mah. | 1 | 194 | %90,7 | DP | %56,8 |
| Culuk Mah. | 2 | 679 | %96,3 | DP | %43,5 |
| Cihanşah Mah. | 1 | 299 | %88,3 | AKP | %37,2 |
| Cingirli Mah. | 1 | 21 | %90,5 | DP | %57,9 |
| Demirözü Mah. | 3 | 375 | %72,0 | CHP | %28,1 |
| Dereköy Mah. | 1 | 257 | %91,1 | AKP | %76,0 |
| Deveci Mah. | 1 | 236 | %97,0 | DP | %50,5 |
| Devecipınarı Mah. | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %54,4 |
| Durupınar Mah. | 1 | 173 | %81,5 | AKP | %51,2 |
| Durutlar Mah. | 1 | 94 | %63,8 | CHP | %39,7 |
| Emirler Mah. | 2 | 425 | %83,3 | AKP | %72,2 |
| Esen Mah. | 1 | 87 | %96,6 | CHP | %48,2 |
| Eskikışla Mah. | 2 | 389 | %97,2 | AKP | %40,7 |
| Evci Mah. | 1 | 82 | %101,2 | DP | %91,8 |
| Evliyafakı Mah. | 2 | 386 | %94,3 | AKP | %47,9 |
| Gedik Mah. | 1 | 194 | %97,4 | CHP | %81,8 |
| Gültepe Mah. | 2 | 415 | %95,7 | DP | %45,3 |
| Güzelcekale Mah. | 2 | 495 | %95,8 | AKP | %82,9 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 318 | %87,1 | AKP | %43,7 |
| Karahoca Mah. | 1 | 268 | %95,5 | AKP | %44,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 269 | %93,7 | DP | %86,8 |
| Karasüleymanlı Mah. | 1 | 308 | %88,0 | AKP | %57,4 |
| Katrancı Mah. | 1 | 322 | %90,7 | AKP | %46,2 |
| Kavak Mah. | 2 | 444 | %90,8 | AKP | %54,7 |
| Kayabaşı Mah. | 3 | 746 | %83,8 | CHP | %45,1 |
| Kerpiç Mah. | 2 | 627 | %84,4 | CHP | %49,3 |
| Kesikkavak Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %42,2 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 315 | %95,6 | AKP | %59,0 |
| Kutluhan Mah. | 1 | 183 | %96,7 | AKP | %54,8 |
| Küçükkonak Mah. | 1 | 42 | %78,6 | AKP | %60,6 |
| Küçükyağcı Mah. | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %62,5 |
| Kirazoğlu Mah. | 1 | 204 | %82,4 | CHP | %36,3 |
| Mandıra Mah. | 1 | 262 | %93,9 | AKP | %69,9 |
| Medrese Mah. | 3 | 736 | %88,7 | CHP | %39,4 |
| Saatli Mah. | 1 | 206 | %91,8 | AKP | %52,4 |
| Sarıdeğirmen Mah. | 1 | 279 | %98,2 | CHP | %60,9 |
| Sarıgöl Mah. | 2 | 491 | %91,7 | DP | %48,5 |
| Sazağası Mah. | 1 | 242 | %95,5 | AKP | %49,0 |
| Serinyayla Mah. | 1 | 96 | %102,1 | CHP | %56,3 |
| Seyran Mah. | 6 | 1.569 | %81,8 | AKP | %36,6 |
| Sındıran Mah. | 13 | 3.503 | %93,3 | AKP | %60,5 |
| Sırçasaray Mah. | 1 | 170 | %84,7 | AKP | %34,5 |
| Soğulca Mah. | 1 | 90 | %96,7 | AKP | %53,1 |
| Söğüttepe Mah. | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %36,2 |
| Sinanlı Mah. | 3 | 716 | %91,3 | AKP | %59,4 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 63 | %101,6 | DP | %37,5 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 289 | %97,2 | AKP | %30,0 |
| Toyçayırı Mah. | 1 | 194 | %92,3 | AKP | %44,8 |
| Türkhüyük Mah. | 1 | 65 | %100,0 | DP | %46,8 |
| Türkşerefli Mah. | 1 | 267 | %94,4 | AKP | %46,5 |
| Yamak Mah. | 1 | 266 | %94,7 | AKP | %51,9 |
| Yaprakbayırı Mah. | 2 | 421 | %93,6 | AKP | %61,4 |
| Yaylabeyi Mah. | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %47,1 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.015 | %84,9 | CHP | %35,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 298 | %96,3 | DP | %52,4 |
| Yergömü Mah. | 2 | 359 | %95,3 | AKP | %58,9 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 405 | %71,1 | AKP | %73,9 |
| Yukarısebil Mah. | 2 | 368 | %84,8 | SAADET | %42,6 |
| Yurtbeyli Mah. | 4 | 1.332 | %93,2 | AKP | %52,0 |
| Çaldağ Mah. | 2 | 619 | %80,8 | CHP | %39,5 |
| Çalış Mah. | 3 | 757 | %92,5 | AKP | %45,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 316 | %67,7 | AKP | %59,4 |
| Çayraz Mah. | 1 | 150 | %86,7 | AKP | %59,0 |
| Çeltikli Mah. | 2 | 590 | %95,1 | AKP | %62,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %46,8 |
| Şerefligökgöz Mah. | 1 | 273 | %75,5 | AKP | %41,1 |