%52,5
CHP birinci
70.699 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %52,5 ile birinci; 70.699 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 84.963 · Oy kullanan 72.823 (katılım %85,7) · Geçerli 70.699 · Geçersiz 2.124
Ereğli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 37.130 | %52,5 |
| AKP | 26.447 | %37,4 |
| BBP | 3.213 | %4,5 |
| MHP | 2.200 | %3,1 |
| İYİ | 1.120 | %1,6 |
| SAADET | 265 | %0,4 |
| DSP | 234 | %0,3 |
| BTP | 90 | %0,1 |
Seçilenler
- Halil Posbıyık · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 5.488 · Oy kullanan 4.911 (katılım %89,5) · Geçerli 4.722 · Geçersiz 189
Ereğli - Gülüç Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.609 | %55,3 |
| MHP | 1.367 | %29,0 |
| CHP | 709 | %15,0 |
| SAADET | 25 | %0,5 |
| DSP | 12 | %0,3 |
Ereğli - Gülüç: seçilenler
- Gökhan Mustafa Demirtaş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.592 · Oy kullanan 2.394 (katılım %92,4) · Geçerli 2.278 · Geçersiz 116
Ereğli - Kandilli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.229 | %54,0 |
| AKP | 985 | %43,2 |
| MHP | 58 | %2,6 |
| SAADET | 5 | %0,2 |
| DSP | 1 | %0,0 |
Ereğli - Kandilli: seçilenler
- Mustafa Aydın · CHP (Millet İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.766 · Oy kullanan 1.640 (katılım %92,9) · Geçerli 1.528 · Geçersiz 112
Ereğli - Ormanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 704 | %46,1 |
| MHP | 612 | %40,1 |
| CHP | 203 | %13,3 |
| SAADET | 7 | %0,5 |
| DSP | 2 | %0,1 |
Ereğli - Ormanlı: seçilenler
- Bayram Başol · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 13 | 4.141 | %85,1 | CHP | %66,8 |
| Balı Mah. | 3 | 759 | %90,7 | CHP | %51,2 |
| Bağlık Mah. | 46 | 14.716 | %84,7 | CHP | %57,0 |
| Belen Mah. | 3 | 730 | %94,0 | CHP | %45,0 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.021 | %87,1 | AKP | %45,5 |
| Bölücek Mah. | 3 | 732 | %89,3 | CHP | %47,3 |
| Dağlar Mah. | 1 | 293 | %96,9 | CHP | %58,2 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.403 | %86,3 | AKP | %45,2 |
| Göktepe Mah. | 3 | 665 | %94,6 | AKP | %44,7 |
| Güldere Mah. | 2 | 523 | %90,1 | AKP | %55,2 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 2.042 | %89,6 | AKP | %49,6 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 1.966 | %89,4 | AKP | %59,9 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 2 | 670 | %86,7 | AKP | %51,4 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 810 | %91,6 | AKP | %61,5 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 892 | %93,8 | CHP | %40,5 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 2 | 368 | %93,5 | CHP | %53,1 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 501 | %89,0 | CHP | %52,5 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 676 | %95,6 | CHP | %62,2 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 459 | %92,4 | AKP | %48,3 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 588 | %90,8 | CHP | %52,1 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.647 | %82,7 | CHP | %49,3 |
| Kepez Mah. | 35 | 11.513 | %84,5 | CHP | %46,3 |
| Kestaneci Mah. | 3 | 1.019 | %91,6 | CHP | %64,6 |
| Kırmacı Mah. | 6 | 1.797 | %87,0 | CHP | %53,4 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 532 | %87,8 | AKP | %54,7 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.680 | %86,0 | CHP | %55,6 |
| Kocaali Mah. | 3 | 542 | %94,5 | CHP | %58,8 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.137 | %90,7 | CHP | %52,9 |
| Köseler Mah. | 2 | 657 | %91,8 | CHP | %50,1 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.497 | %87,4 | CHP | %64,0 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.028 | %84,2 | CHP | %46,9 |
| Müftü Mah. | 15 | 5.077 | %84,2 | CHP | %61,5 |
| Orhanlar Mah. | 10 | 2.999 | %84,7 | CHP | %69,2 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 2 | 386 | %93,8 | AKP | %50,1 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 3 | 727 | %92,2 | AKP | %52,1 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 147 | %98,0 | MHP | %61,4 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 506 | %91,7 | AKP | %38,7 |
| Sarıkokmaz Mah. | 22 | 7.054 | %83,9 | AKP | %45,2 |
| Süleymanlar Mah. | 16 | 5.328 | %85,4 | CHP | %65,1 |
| Topçalı Mah. | 2 | 367 | %98,1 | AKP | %43,7 |
| Uzunmehmet Mah. | 14 | 4.497 | %85,8 | CHP | %46,3 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 745 | %86,0 | CHP | %57,7 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.785 | %86,6 | CHP | %48,5 |
| Ören Mah. | 7 | 2.187 | %87,2 | AKP | %49,2 |