%42,3
HDP birinci
20.913 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Belediye başkanı oylamasında HDP %42,3 ile birinci; 20.913 geçerli oy, katılım %81,4.
Kayıtlı seçmen 27.810 · Oy kullanan 22.631 (katılım %81,4) · Geçerli 20.913 · Geçersiz 1.718
Muradiye Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 8.838 | %42,3 |
| AKP | 6.584 | %31,5 |
| SAADET | 4.640 | %22,2 |
| İYİ | 432 | %2,1 |
| CHP | 292 | %1,4 |
| BTP | 57 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muradiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 177 | %80,2 | SAADET | %88,8 |
| Akbulak Mah. | 1 | 247 | %75,7 | HDP | %42,2 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 97 | %99,0 | HDP | %92,4 |
| Alkasnak Mah. | 3 | 761 | %81,7 | AKP | %62,4 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 449 | %86,2 | AKP | %61,1 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 438 | %79,7 | SAADET | %43,9 |
| Babacan Mah. | 2 | 700 | %91,3 | HDP | %77,0 |
| Balaklı Mah. | 3 | 839 | %69,5 | HDP | %60,9 |
| Beydağı Mah. | 3 | 999 | %82,0 | AKP | %67,0 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 197 | %91,9 | HDP | %66,5 |
| Dağören Mah. | 2 | 484 | %88,2 | HDP | %65,4 |
| Devetaş Mah. | 2 | 450 | %87,1 | HDP | %42,9 |
| Doğangün Mah. | 2 | 384 | %77,6 | HDP | %60,7 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 284 | %92,3 | SAADET | %33,1 |
| Erişen Mah. | 1 | 16 | %93,8 | AKP | %53,3 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 197 | %83,3 | AKP | %52,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 450 | %93,8 | HDP | %67,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 564 | %84,0 | SAADET | %38,3 |
| Gönderme Mah. | 2 | 661 | %88,8 | HDP | %51,1 |
| Görecek Mah. | 2 | 461 | %83,1 | HDP | %68,6 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %43,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 86 | %91,9 | SAADET | %92,3 |
| Gümüştepe Mah. | 2 | 384 | %86,5 | HDP | %78,6 |
| Kandahar Mah. | 9 | 2.233 | %74,6 | HDP | %41,5 |
| Karahan Mah. | 2 | 679 | %79,8 | AKP | %55,0 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 746 | %85,1 | HDP | %47,6 |
| Kemerköprü Mah. | 2 | 379 | %76,8 | SAADET | %48,7 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 398 | %72,9 | AKP | %58,8 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 261 | %91,2 | HDP | %53,9 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 329 | %88,8 | HDP | %70,4 |
| Köşk Mah. | 1 | 227 | %77,1 | AKP | %89,2 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 604 | %87,8 | HDP | %75,8 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 853 | %80,5 | HDP | %41,9 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 205 | %84,4 | HDP | %66,9 |
| Sürüyolu Mah. | 2 | 409 | %75,1 | HDP | %75,3 |
| Tansu Mah. | 1 | 238 | %96,6 | SAADET | %73,7 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 614 | %89,1 | AKP | %59,2 |
| Uluşar Mah. | 4 | 1.055 | %85,3 | HDP | %47,6 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 288 | %71,9 | HDP | %34,9 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 397 | %86,4 | HDP | %38,3 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.409 | %81,2 | HDP | %41,3 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.554 | %73,7 | SAADET | %36,6 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 762 | %85,3 | SAADET | %67,5 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 921 | %73,7 | HDP | %55,1 |
| Çakmak Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %53,7 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 52 | %86,5 | AKP | %77,3 |
| Ünseli Mah. | 7 | 1.761 | %81,0 | AKP | %58,7 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 4 | 989 | %80,8 | HDP | %43,7 |